Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 368 835
  • 2 930
  •   1
Отговори
# 540
  • Cobrs
  • Мнения: 791
При мен кървенето беше слабо още на втория ден. Ако имаш силно кървене и болки, иди на повторен преглед.

# 541
  • Мнения: 3 273
При мен кървенето беше слабо още на втория ден. Ако имаш силно кървене и болки, иди на повторен преглед.
При мен след 4,5 часа кървенето намаля. Беше около 6 дни като нормален цикъл. Понеже не успя да ме прегледа на петнадесетия ден, по телефона каза, че щом е било като цикъл, значи всичко е наред. Видя ме чак на 25 ден от аборта и матката беше чиста.

# 542
  • Мнения: 14
Здравейте!В началото на седмицата направих медикаментозен аборт,бях в 6г.с и няколко дни.След като пих хапчетата отидох на преглед,но понеже още имах кървене,не можа хубаво да види матката.Каза ми ,че до няколко дена кървенето ще спре,но не е.Искам да попитам жени,който са го правили,след колко дни им е минало кърменето.
.      Около 5 дни траеше при мен и не беше нещо особено. Други пишат , че са сменяли превръзки на всеки час. При мен на превръзките нямах почти нищо само когато ходих до тоалетна кървях...

# 543
  • Мнения: 6
Здравейте!В началото на седмицата направих медикаментозен аборт,бях в 6г.с и няколко дни.След като пих хапчетата отидох на преглед,но понеже още имах кървене,не можа хубаво да види матката.Каза ми ,че до няколко дена кървенето ще спре,но не е.Искам да попитам жени,който са го правили,след колко дни им е минало кърменето.

При мен беше 14/15 дена, след като 3дена беше по-обилно и след това като нормален цикъл. Но аз бях в 9г.с. И 4дена.

# 544
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Здравейте,за съжаление пиша в тази тема.
Изписаха ми Мифепристон 200 мг.
Много съм притеснена.
Имам две раждания секцио и прочетох листовката за страничните ефекти и ми настръхна косата.
Изписаха ми го защото плодното сакче не е в матката а е в цервикалния канал.
Много съм притеснена от кръвоизлив и за руптура на матката.

# 545
  • Мнения: X
В такъв случай в клиника ли ще правиш процедурата?
Мисля, че всичко ще е наред, мифепристона ще си свърши работата.
Той е антипрогестеронов препарат.

# 546
  • Мнения: 3 273
Искрице, защо се страхуваш от кръвоизлив или руптура на матката? Аз се страхувах от кръвоизлив, но реално си беше като обилен цикъл първите 3,4 часа.   Освен това не значи ли, че щом е в цервикалния канал, вече е тръгнало надолу и с това ще се улесни изхвърлянето?

# 547
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Искрице, защо се страхуваш от кръвоизлив или руптура на матката? Аз се страхувах от кръвоизлив, но реално си беше като обилен цикъл първите 3,4 часа.   Освен това не значи ли, че щом е в цервикалния канал, вече е тръгнало надолу и с това ще се улесни изхвърлянето?
В страничните ефекти е описано.
Изписаха ми само една таблетка дали ще е достатъчна?
В 6г.с съм .
Кога да очаквам кървене 
В момента имам кървене още преди да пия лекарството.

# 548
  • Мнения: 3 273
Искрице, защо се страхуваш от кръвоизлив или руптура на матката? Аз се страхувах от кръвоизлив, но реално си беше като обилен цикъл първите 3,4 часа.   Освен това не значи ли, че щом е в цервикалния канал, вече е тръгнало надолу и с това ще се улесни изхвърлянето?
В страничните ефекти е описано.
Изписаха ми само една таблетка дали ще е достатъчна?
В 6г.с съм .
Кога да очаквам кървене 
В момента имам кървене още преди да пия лекарството.
Не съм лекар, но според мен може би сакът е тръгнал сам да пада. При мен също беше тръгнал надолу. При мен 30,40 минути след хапчето започна кървенето. И аз бях 5-6 г. с, но на видеозон показваше 4-5. И аз имах една таблетка. Всичко беше наред при прегледа след това. Страхът ми беше повече отколкото самата процедура. Просто ми дойде с малко болки. Късмет! Всичко ще е наред!

# 549
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Благодаря за коментарите .
Пих го , но нямам никакво кървене .
Съвсем леки болки имах.
И продължавам да си имам кафеникавото зацапване което имах преди това  .
Гинеколожката ме притесни ,че заради мястото на което се намира в цервикалния канал ако не падне само трябва да ми отстранят матката и съм силно притеснена .

# 550
  • Мнения: X
Това с матката е малко странно . Идете на второ мнение . И обикновенно се пият 2 хапчета и само с едно не се прави аборта.

# 551
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
Това с матката е малко странно . Идете на второ мнение . И обикновенно се пият 2 хапчета и само с едно не се прави аборта.
Гинеколожката прецени ,че може и едно защото съм в  6 г.с

# 552
  • Мнения: 3 273
И аз бях с едно хапче. По-назад в темата бях чела, че при някой действа по-бавно и по-късно прокурвяват. Това с матката звучи ужасно. Добра ли е лекарката? Няма ли да може с абразио, ако не стане с медикаменти?

# 553
  • Някъде там
  • Мнения: 4 830
И аз бях с едно хапче. По-назад в темата бях чела, че при някой действа по-бавно и по-късно прокурвяват. Това с матката звучи ужасно. Добра ли е лекарката? Няма ли да може с абразио, ако не стане с медикаменти?
Днес ще търся второ мнение .

# 554
  • Мнения: X
ако не кървиш търси второ мнение спешно . това с матката си иска второ мнение

Общи условия

Активация на акаунт