Медикаментозен аборт - моят личен опит и преживяване

  • 367 409
  • 2 926
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 6 010
Какво да се прави... съдба!
Утре имам час при доктора, който се занимава с тези аборти в Надежда, в неделя ще ме приемат за наблюдение. Чух се с Ася Демирева и ми е една идея по-спокойно поне.

Как си ти, Vivian27?

# 766
  • Варна
  • Мнения: 36
Здравейте, предстои ми медикаментозен аборт. Утре ще пия първото хапче, но се притеснявам понеже кърмя. Някоя от вас има ли информация дали тези хапчета са съвместими с кърменето? Опитвам се да се свържа с консултант , но без успех.
Доколкото четох по-назад, няма опасност , но все пак се консултирайте!
Успех!

# 767
  • Мнения: 2 838
Лаленце, аз взех лекарствата миналата сряда. При мен бяха само вагинално. Добре съм, по- скоро емоционално ми е криво и смотано.. Както ти казваш си е съдба.. Дай Боже да нямаме повече такива препятствия. 🤗

# 768
  • Мнения: 71
Здравейте, предстои ми медикаментозен аборт. Утре ще пия първото хапче, но се притеснявам понеже кърмя. Някоя от вас има ли информация дали тези хапчета са съвместими с кърменето? Опитвам се да се свържа с консултант , но без успех.
Аз имам бебе на 2 месеца и половина, кърмя я, а сега разбрах, че съм бременна, направо ще откача. На Вас какво Ви казаха за медикаментозния аборт и кърменето?

# 769
  • София
  • Мнения: 6 010
Здравейте, предстои ми медикаментозен аборт. Утре ще пия първото хапче, но се притеснявам понеже кърмя. Някоя от вас има ли информация дали тези хапчета са съвместими с кърменето? Опитвам се да се свържа с консултант , но без успех.
Аз имам бебе на 2 месеца и половина, кърмя я, а сега разбрах, че съм бременна, направо ще откача. На Вас какво Ви казаха за медикаментозния аборт и кърменето?

Зависи какви медикаменти ще Ви изпишат. Моите да ок с кърменето, консултирах се и с консултант по кърмене. Успех!

# 770
  • Мнения: 71
Здравейте, предстои ми медикаментозен аборт. Утре ще пия първото хапче, но се притеснявам понеже кърмя. Някоя от вас има ли информация дали тези хапчета са съвместими с кърменето? Опитвам се да се свържа с консултант , но без успех.
Аз имам бебе на 2 месеца и половина, кърмя я, а сега разбрах, че съм бременна, направо ще откача. На Вас какво Ви казаха за медикаментозния аборт и кърменето?

Зависи какви медикаменти ще Ви изпишат. Моите да ок с кърменето, консултирах се и с консултант по кърмене. Успех!
Моля, споделете какво Ви назначиха, може и на лично. Благодаря Ви😔

# 771
  • Мнения: 8
Здравейте. Пиша тук за първи път. На 23 имах аборт по медицински причини. Бях в 23 седмица. Не съм в България, и тук ми предизвикаха раждане. Първо ми дадоха да изпия някаква таблетка, два дни след това постъпих в болница, сложиха някакво хапче за разширяване... И през 3 часа ми даваха да пия друго хапче за предизвикване но по половин таблетка. Биха ми и две инжекции и около 20 часа след това родих. Въпроса ми е някоя знае ли какъв е този аборт, дали може да има усложнения след това, не съм имала никаква хирургична намеса. Буквално си родих. И колко време след него мога да започна пак опити за бебе. Тук казаха месец е достатъчен. Четох за някакви инфекции които можеш да получиш по полов път. Колко време се чисти организма от всички тези хапчета. След аборта не съм пила никакви лекарства. Ако започна опити за бебе месец след него има ли опасност за усложнения в плода ?
Здравей,за съжаление тук не можеш да ходиш на лекар,когато си поискаш,както в България.
Ако има нещо спешно,тогава те приемат.
На частно има кабинети с лица,които преглеждат,но не са лекари. Именно в такъв кабинет установиха,че ембриона е спрял развитието си. Тъй като през което джипи отидох на лекар,който дори нямаше вагинален ехогграф и ме гледа с коремен. Препоръча ми да изчакам две седмици,защото нищо не виждал. Здравеопаването в Англия е пълен потрес.
Аз бях в същото положение преди две седмици. В Норвегия съм. В 23 седмица аборт по медицински причини, два часа след него ме пратиха да си ходя. Никакви лекарства, никакви изследвания, а преглед средата на март.

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 14:47 от AnMary

# 772
  • Мнения: 2 838
Надежда,много съжалявам за случилото се. Виждам,че не си била в ранна бременност и явно работят по този начин,чрез предизвикване на раждане.. добре е все пак,че имаш контролен преглед. При мен няма да има такъв.

Честно казано нямам отговор на останлите въпросите,но ти желая бързо възстановяване 🤗

# 773
  • София
  • Мнения: 6 010
Надежда Йорданова 657531, много съжалявам за това, през което си минала Sad На мен ми обясниха, че медикаментозния аборт е най-щадящ за организма и според доктора, който ме пое след първия редовен цикъл можем да започнем опитите. Според моята си АГ е хубаво да изчакаме поне 3 цикъла. Ние най-вероятно ще изчакаме повече, че ни дойде тежко. Иначе и аз имам контролен преглед след 2 седмици и ми изписаха антибиотик за 3 дни, който след много чудене реших да пия. Относно полово-предавани инфекции знам, че е хубаво да се ползва кондом поне през първия месец след аборта.
Има ли някакво обяснение за тази късна загуба? Според мен е редно да се направят някакви изследвания.

# 774
  • Мнения: 3 267
Аз кърмих при моя медикаментозен аборт, нямаше проблем.

# 775
  • Мнения: 11
Здравейте, на мен също ми предстои аборт, но още се чудя дали да хирургически или медикаментозно, не ми се влиза в болница на вас доктор ли ви го предписа или по ваше желание?

# 776
  • Мнения: 190
[i здравей, зависи коя седмица си. Медикаментозен не може в по голяма седмица, консултирай се с лекар. Иначе, медикаментозният, ако е успешен, е по-щадящ и не се налага да влизаш в болница.
[/i]
Здравейте, на мен също ми предстои аборт, но още се чудя дали да хирургически или медикаментозно, не ми се влиза в болница на вас доктор ли ви го предписа или по ваше желание?

# 777
  • София
  • Мнения: 6 010
На мен ми препоръчаха медикаментозен като по-щадящ за мен. Приеха ме в болница само за няколко часа докато мине всичко за да съм под наблъдриезо ако нещо се обърк. За мен това е най-добрия вариант защото може да се реагира бързо ако нещо се обърка.

# 778
  • Мнения: 11
Мисля че съм в 4-5 седмица понеже днес ми е 8 ден от закъснението, на 29.01 трябваше да ми дойде на 30.01направих  тест понеже никога не ми закъснява и бях шокирана когато видях две черти понеже съм със спирала.На 31.01 отидох веднага на доктор прегледаме и каза че спиралата ми е паднала, с този цикъл дори щяла да съм я изхвърлила навън, видя една много малка точка но каза че е не може да каже още дали съм  бременна, прати ме да купя Шуарчек направих го и той отчете +, каза да чакам до 12-13.02 и пак да отида на преглед тогава ще решим какво да правим има две деца на 8 г и на 1г

# 779
  • Мнения: 3 267
Мисля че съм в 4-5 седмица понеже днес ми е 8 ден от закъснението, на 29.01 трябваше да ми дойде на 30.01направих  тест понеже никога не ми закъснява и бях шокирана когато видях две черти понеже съм със спирала.На 31.01 отидох веднага на доктор прегледаме и каза че спиралата ми е паднала, с този цикъл дори щяла да съм я изхвърлила навън, видя една много малка точка но каза че е не може да каже още дали съм  бременна, прати ме да купя Шуарчек направих го и той отчете +, каза да чакам до 12-13.02 и пак да отида на преглед тогава ще решим какво да правим има две деца на 8 г и на 1г
С изчакването се намалява шанса за медикаментозен аборт. Често е неуспешен. Дават го за успешен до 46 дни от първия ден на последната менструация.

Общи условия

Активация на акаунт