Проблеми с ечемик при бебе

  • 2 232
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте на всички мами. Нова съм в групата, така че ме извинете предварително ако има нещо.....Проблема е следния: малката е на годинка и три месеца но от лятото й излезе ечемик на горния клепач след това и на долния и най - гадното че бяха вътрешни ечемици. След около месец мъка да избият накрая стана и сега още има за доизчистване на това оченце - има една червена пъпчица която се маха доста бавно.....и сега излезе и на другото око при което пак е вътрешен. Ходим няколко пъти при очен специалист, който при всяко едно посещение казва едно и също и че трябва да се чака. Въпроса ми е дали някоя от вас се е сблъсквала с подобен проблем при дечицата ви, дали тази пъпчица ще се изчисти напълно и най - важното да ми препоръчате кадърен лекар който ще се отнесе сериозно с проблема независимо в кой град се намира. Благодаря Ви предварително.

# 1
  • Мнения: 1 196
Един бабин лек,който при мен е действал, като бях дете няколко пъти ми е излизал
 ечимик.
Взимаш един златен пръстен и натъркваш ечимика и около цялото око, така няколко пъти на ден.
За 3-4 дни минава... Пак казвам това е бабин лек,ако си прецениш - пробвай го.. При мен и близки хора действа.. Wink Wink Wink

# 2
  • Мнения: 46 580
PolyRS, погледни тази тема, в нея сме споделили опита си, дано намериш решението и за вас...
Успех!

# 3
  • Мнения: 69 161
Точно снощи се сблъскъх за първи път с този проблем при детето ми.
Каза ми, че го боли оченцето, като погледнах...видях, че се е зачервило на границата на долния клепач.
Педиатъра изписа фуситалмик маз или гентамицин унгвент - за мазане на оченцето, поне 7 дена.
Довечера ще мажа и мога да споделя как е положението..

# 4
  • Мнения: 6
Благодаря Ви. А това с натъркването на очето със злато беше първото нещо което направих като видях че се образува но нямаше ефект. Пробвах доста неща - със дървена лъжица нагрята - пак бабин лек, с нагрята кърпичка и др. но ефекта го няма.

# 5
  • Мнения: 46 580
Не, не помагат тези неща, за съжаление. Обикновено става дума за леки случаи, в които сами изчезват, тогава "помагат". И аз жулих няколко месеца, вместо да взема мерки навреме.

# 6
  • Мнения: 69 161
Какво е капсулиран ечемик? Чета и го срещам като понятие newsm78

# 7
  • Мнения: 335
Посетете лекар, при моето момченце се оказа, че му излизат ечемици защото имаше далекогледство 4 диоптъра. Единия ечемик стоя 6 месеца. Бяха ни насрочили дата за операция,  когато съвсем случайно една баба на улицата ни посъветва да намажем с много тънък слой ечемика с локум. Мазах го три вечери подред и започна да намалява и накрая изчезна.  Ако решите да пробвате, трябва на локума да няма пудра захар.

# 8
  • Мнения: 8
При мен помогна компрес с топла отвара от лайка. Тръдно е да се сложи компрес на такова малко дете, но няколко пъти на ден, докато четем книжка примерно, колкото издържи, толкова.

# 9
  • Мнения: 6
За лекар сме посещавали - няма диоптър. Това с локума не сме го пробвали - сега научавам - ще го пробвам. А за отварата с лайка и топъл компрес - и през това сме минали но трудно го задържам наистина - не го търпи. Сега имаме записан час за очен преглед в "Ресбиомед" - дано там ни дадат някакво адекватно обяснение и решение на проблема. Лек ден на всички Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт