Работата с компютър може ли да причини увреждания на плода?

  • 2 623
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 382
Аз по 8 часа на ден Wink Такава ми е работата... няма проблеми

# 31
  • Мнения: 670
Работата с компютър не може да навреди нито на теб, нито на бебето.
Всеки монитор произведен през последните 5- 6 години отговаря на определени норми за облъчване, радиация и т.н. Дори и преди 99 година, когато защитите бяха минимални, от седенето пред монитора можеше само де се умориш  Tired, да получиш главоболие ooooh! или болки в очите  #Crazy, замайване.
Между другото не само от продължителното заседяване пред телевизор и монитор може да получиш подобни оплаквания, ами и от дългото четене на книги  smile3529.
Също така обездвижването води до някои последствия, като по-трудно отделяне на токсините от организма, нарушаване на съня, превъзбуда, раздразнителност.
Не виждам нищо опасно в четенето, гледането на телевизия и работата с компютър.. по-скоро оказват хипнотично влияние и понякога водят до мании  yes

# 32
  • Мнения: 1 841
Облъчването от ТВ е много по-вредно, отколкото от компютъра. Засега се приема, че компютърът не вреди на бебето.

# 33
  • Мнения: 1 544
както съеременните компютри така и съвременните телевизори не вредят на бременни и бебета по вредни са gsm-ите и даже бебе-фоните. Така че споко Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 44 266
[quote author=barabana link=topic=87950.msg1529660#msg1529660 както е писано по-горе никой не стои зад монитора, а и ако монитора ти е LCD то няма никакво лъчение, не мисля че има за какво да се притесняваш  Hug
[/quote]

вс ъщност има хора които седят зад мониторите - в големите офиси с мн компове еточно така Wink

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Не мисля, че е по-вредно от всичко останало! Чувала съм, че облъчването на  телевизора е по-вредно! Иначе според мъжът ми РС-то е много вредно, но това е само защото иска да му отстъпя мястото на него!   Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 878
Цялата ми бременност почти мина пред компютъра - както и на повечето жени - такъв ни е живота. Не вярвам да вреди, а и излъчването на модерната техника не е по различно от това на ТВто, а и изобщо в пространството ни се носят какви ли не вълни и излъчвания  Crazy

# 37
  • Мнения: 467
Ами само, ако го разнасяш компютъра може да има проблем:-) Шегувам се!:-) Много са противоречиви мненията. И аз цяла бременност виснах нон-стоп пред компютъра и бебока си е добре:-) Даже до скоро ( преди да стане толкоз пдвижна) сменяхме памперсите на бюрото пред монитора за ужас на свекърва ми.... е почнах да гася монитора по едно време за да не се разсейва... Нама проблем. Всъщност мисля, че дори и да има странични ефекти така или иначе животът на сегашните бебета ще е тясно свързан с компютрите... така, че няма какво да се притесняваме излишно...

# 38
  • Мнения: 666
 Моята работа беше свързана с компютър и гинекологът ми ми даде болнични още в 9 г.с., защото  не било хубаво през първите три месеца да се стои пред компютъра , е да ама аз в къщи си стоях по цял ден , нищо не стана родих живо и здраво дете

# 39
  • София
  • Мнения: 6 372
Бременна съм в 6-я месец. На ден стоя пред компютъра по не повече от 2 часа. Вече няколко пъти четох, че работата с компютър може да доведе до увреждания на бебето, заради облъчването и много се стряскам. Дали е вярно?

не знам къде си чела тия неща, но са пълни и тотално невежи глупости!
и имай нещо друго предвид - от около 25 години насам, огромна част от човечеството прекарва много повече от 2 часа дневно пред компютъра.  Laughing

п.с. аз пък съм чела, че да се подстригваш докато си бременна е вредно, щото ако е момче, ще се роди с малка пишка! и на това ли да вярвам?! Simple Smile

# 40
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не мисля че е вярно. Работих на компютър една седмица преди да родя по цял ден.

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
То ако наистина е така, защото и аз съм чувала подобни мнения, аз трябва да спра да работя, а никак не ми се ще. Просто не можем да си го позволим. Наистина работя от вкъщи и не през цялото време съм пред компютъра, но голяма част от времето си прекарвам пред него, къде по работа, къде по забавление. Не мисля да спирам да работя, единствено бих ограничила престоя свързан със забавата.  newsm18

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Еее, едва ли; та аз до последно все пред компютъра бях, защото до последно работих

# 43
  • Мнения: 6 164
Еее, намери къде да питаш - тука форумките седим по 12 часа сигурно! Wink

# 44
  • Мнения: 2 040
Цялата бременност изкарах пред комп., дори и последната 1 мин. преди да тръгна да раждам,  и имам живо и здраво дете ...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт