Работата с компютър може ли да причини увреждания на плода?

  • 2 613
  • 62
  •   1
Отговори
Бременна съм в 6-я месец. На ден стоя пред компютъра по не повече от 2 часа. Вече няколко пъти четох, че работата с компютър може да доведе до увреждания на бебето, заради облъчването и много се стряскам. Дали е вярно?

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Я стига, цялата си бременност я прекарах на компютъра, с това ми е свързана работата. И имам живо и здраво бебе. По опасен е телевизора и всички ел. уреди в къщи от съвременните компютри.  Hug

# 2
  • Мнения: 513
Не мисля че е вярно   Thinking Работата ми е свързна с 8 часово висене пред PC-то , а аз работих до 9 месец-  да чукам на дърво, малката няма никакви проблеми . Simple Smile

# 3
  • във фурната
  • Мнения: 596
За увреждащото действие на компютъра няма достатъчно доказателства.Аз с първата си бременност работех по 8 часа на ден с компютър почти до 8-я мес.Детето ми слава Богу е живо и здраво,така че не се притеснявай чак толкова. Grinning

# 4
  • Мнения: 46 552
А телевизия гледаш ли  Simple Smile
Спокойно, нищо няма да му стане на бебето от компютъра  Peace

# 5
  • Мнения: 3 447
Ами дори и да е вярно, имаме ли избор Rolling Eyes Ако работата ти е такава и не можеш да си позволиш да напуснеш... Аз висях по 11 - 12 часа нон-стоп пред компютър до 9 месец. Да чукна на дърво, нямаме проблеми засега.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И моята работа е на компютър по цял ден.Така си изкарах до края.

# 7
  • Мнения: 3 334
Я стига, цялата си бременност я прекарах на компютъра, с това ми е свързана работата. И имам живо и здраво бебе. По опасен е телевизора и всички ел. уреди в къщи от съвременните компютри.  Hug
същото бе положението и при мен.Напълно съм съгласна с горенаписаното!

# 8
  • Мнения: 3 116
От първия ден на забременяването до 30 дни преди раждането съм бачкала по 10-11 часа пред компютър, без болнични, без отпуски !

Няма страшно  Hug

# 9
А с какво мислиш, че може да е вреден компютъра?
Излъчванията от екрана не са по - големи от един телевизор (вярно,че е от по - малко разстояние).
Всичко останало си е като един обикновен електически уред.
Не изпадай в излишни притеснения и леко бременеене Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 356
И аз не ставах от компа,а като го гледам,не ми прилича на увреден Laughing

# 11
  • Мнения: 1 205
Вредно е да стоиш ЗАД монитора, но едва ли някой стои отзад Hug
Това за развалянето на очите също е мит. Всичко е до интерфейс и светлина и до колко ще се натовари окото.
От 7-8 години работа с компютър не съм си качила диоптъра.

# 12
  • Мнения: 4 362
Пак някакви врели не кипели,ми то всичко е вредно вече,цялата си бременност изкарах на компютъра
 

# 13
  • Мнения: 1 446
Работата ми е свързана с компютър. Работила съм до 9-я месец два дни преди да родя по собствено желание. Родих живо и здраво дете. Всичките теории са митове. Тук можеш да прочетеш:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/360/37/

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 07:46 от ANNAND

# 14
  • София
  • Мнения: 39 811
Моята работа беше от 8 до 5 на компа, понякога и повече. Само на обяд шефа се опитваше да ни изгони и да ходим да хапнем по малко. Мадам и работих до онез 45 дена (ли бяха) преди раждане. Родих 20 дена по-рано, но едва ли е било от работата пред компа.

# 15
  • София
  • Мнения: 44 201
От първия ден на забременяването до 30 дни преди раждането съм бачкала по 10-11 часа пред компютър, без болнични, без отпуски !

Няма страшно  Hug

съшата работа, често надхвърлях обаче 12 часа и събота и неделя няма. и сега бебо пак е с мен нон стоп около компа...

# 16
  • Мнения: 5 391
И аз цялата си бременност изкарах на компа Peace

# 17
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
И аз работя на компютър. И аз си задавах същия въпрос. Дори стигнах до там да питам доктора дали е опасно за бебето.  Той ми отговори, че засега не се знае със сигурност, но да не съм се притеснявала, че имало много по-опасни неща от това да стоя пред компютъра. Не се притеснавяй и ти!!!

# 18
  • Мнения: 992
И аз цялата си бременност изкарах на компа Peace
Peace и аз
Не мисля че вреди, поне не е доказано.

# 19
От пърия ден на бременноста си съм пред компютъра и не по 2 часа, а по 10. Работа какво да правиш. Не знам къде и какво си чела, но не ми се вярва информацията да е достоверна . Замисли се от кога кампютрите са масови и може ли изобщо някой да направи изследване на тема - Как влияе на бременната жена облъчването от конпютър.
Споко. Нищо няма да се случи на бебетата.  Най-много да вдигнем дьоптера Laughing

# 20
  • Мнения: 1 910
Я стига, цялата си бременност я прекарах на компютъра, с това ми е свързана работата. И имам живо и здраво бебе.
И аз така, само че за удоволствие.

# 21
  • Мнения: 1 146
И аз съм нон стоп пред компютъра. Само сега напоследък започна да ме боли гърба и дупето и ставам често да се разхождам Grinning

# 22
  • Мнения: 2 159
моята работа също е свързана с висене пред PC и като се прибера вкъщи пак се лепвам, така че откарвам по 12 часа.

както е писано по-горе никой не стои зад монитора, а и ако монитора ти е LCD то няма никакво лъчение, не мисля че има за какво да се притесняваш  Hug

# 23
  • Мнения: 14 133
Не.Добре, че беше компа, че сигурно щях да откача цялата бременост у нас.Доки не ми дава ше да излизам до 37г.с.

# 24
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Я стига, цялата си бременност я прекарах на компютъра, с това ми е свързана работата. И имам живо и здраво бебе.
И аз така, само че за удоволствие.

и аz така.... newsm10

# 25
  • Мнения: 30
както е писано по-горе никой не стои зад монитора, а и ако монитора ти е LCD то няма никакво лъчение, не мисля че има за какво да се притесняваш  Hug
Аз работих по 8 часа на компютъра до последната седмица преди термина. Да чукна на дърво нямаме проблеми. А и както е казала barabana въпроса е в монитора и ако той е наред - нов, LCD или с тръба, но без трептенията, не виждам проблем. А и предполагам че ти не се завираш в него, нито имаш някаква работа зад бюрото Wink

# 26
  • София
  • Мнения: 44 201
да не говорим че е пъти по-безвредно отколкото пред TV-то особено ако е на 100 херца
между др-то мн по-вредни са гсм-ите, но нада ли си се отказала от това да ползваш?

# 27
  • Мнения: 177
Изкарах 9 месеца пред кампютъра по 12-16 часа в деонощието. Анджи си се роди съвсем здрава, тежеше 3,200. Въобще не се притеснявай.

# 28
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз също изкарах бременността си пред пеце-то. От 9 сутрин, та до късна вечер. Като си останах в къщи, форума на бг-мама беше нон стоп с мен.

# 29
  • Мнения: 3 537
И аз цялата бременност изкарах на компа,не бой се няма проблеми Peace

# 30
  • Мнения: 382
Аз по 8 часа на ден Wink Такава ми е работата... няма проблеми

# 31
  • Мнения: 670
Работата с компютър не може да навреди нито на теб, нито на бебето.
Всеки монитор произведен през последните 5- 6 години отговаря на определени норми за облъчване, радиация и т.н. Дори и преди 99 година, когато защитите бяха минимални, от седенето пред монитора можеше само де се умориш  Tired, да получиш главоболие ooooh! или болки в очите  #Crazy, замайване.
Между другото не само от продължителното заседяване пред телевизор и монитор може да получиш подобни оплаквания, ами и от дългото четене на книги  smile3529.
Също така обездвижването води до някои последствия, като по-трудно отделяне на токсините от организма, нарушаване на съня, превъзбуда, раздразнителност.
Не виждам нищо опасно в четенето, гледането на телевизия и работата с компютър.. по-скоро оказват хипнотично влияние и понякога водят до мании  yes

# 32
  • Мнения: 1 841
Облъчването от ТВ е много по-вредно, отколкото от компютъра. Засега се приема, че компютърът не вреди на бебето.

# 33
  • Мнения: 1 544
както съеременните компютри така и съвременните телевизори не вредят на бременни и бебета по вредни са gsm-ите и даже бебе-фоните. Така че споко Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 44 201
[quote author=barabana link=topic=87950.msg1529660#msg1529660 както е писано по-горе никой не стои зад монитора, а и ако монитора ти е LCD то няма никакво лъчение, не мисля че има за какво да се притесняваш  Hug
[/quote]

вс ъщност има хора които седят зад мониторите - в големите офиси с мн компове еточно така Wink

# 35
  • някъде
  • Мнения: 4 956
Не мисля, че е по-вредно от всичко останало! Чувала съм, че облъчването на  телевизора е по-вредно! Иначе според мъжът ми РС-то е много вредно, но това е само защото иска да му отстъпя мястото на него!   Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 1 878
Цялата ми бременност почти мина пред компютъра - както и на повечето жени - такъв ни е живота. Не вярвам да вреди, а и излъчването на модерната техника не е по различно от това на ТВто, а и изобщо в пространството ни се носят какви ли не вълни и излъчвания  Crazy

# 37
  • Мнения: 467
Ами само, ако го разнасяш компютъра може да има проблем:-) Шегувам се!:-) Много са противоречиви мненията. И аз цяла бременност виснах нон-стоп пред компютъра и бебока си е добре:-) Даже до скоро ( преди да стане толкоз пдвижна) сменяхме памперсите на бюрото пред монитора за ужас на свекърва ми.... е почнах да гася монитора по едно време за да не се разсейва... Нама проблем. Всъщност мисля, че дори и да има странични ефекти така или иначе животът на сегашните бебета ще е тясно свързан с компютрите... така, че няма какво да се притесняваме излишно...

# 38
  • Мнения: 666
 Моята работа беше свързана с компютър и гинекологът ми ми даде болнични още в 9 г.с., защото  не било хубаво през първите три месеца да се стои пред компютъра , е да ама аз в къщи си стоях по цял ден , нищо не стана родих живо и здраво дете

# 39
  • София
  • Мнения: 6 365
Бременна съм в 6-я месец. На ден стоя пред компютъра по не повече от 2 часа. Вече няколко пъти четох, че работата с компютър може да доведе до увреждания на бебето, заради облъчването и много се стряскам. Дали е вярно?

не знам къде си чела тия неща, но са пълни и тотално невежи глупости!
и имай нещо друго предвид - от около 25 години насам, огромна част от човечеството прекарва много повече от 2 часа дневно пред компютъра.  Laughing

п.с. аз пък съм чела, че да се подстригваш докато си бременна е вредно, щото ако е момче, ще се роди с малка пишка! и на това ли да вярвам?! Simple Smile

# 40
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Не мисля че е вярно. Работих на компютър една седмица преди да родя по цял ден.

# 41
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
То ако наистина е така, защото и аз съм чувала подобни мнения, аз трябва да спра да работя, а никак не ми се ще. Просто не можем да си го позволим. Наистина работя от вкъщи и не през цялото време съм пред компютъра, но голяма част от времето си прекарвам пред него, къде по работа, къде по забавление. Не мисля да спирам да работя, единствено бих ограничила престоя свързан със забавата.  newsm18

# 42
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Еее, едва ли; та аз до последно все пред компютъра бях, защото до последно работих

# 43
  • Мнения: 6 164
Еее, намери къде да питаш - тука форумките седим по 12 часа сигурно! Wink

# 44
  • Мнения: 2 040
Цялата бременност изкарах пред комп., дори и последната 1 мин. преди да тръгна да раждам,  и имам живо и здраво дете ...  Peace

# 45
  • Мнения: 200
И аз като пове4ето колежки май до последно седях пред монитора Grinning но няма стра6но Joyдано да е прихванало някой компютърен ген(не вирус Twisted Evil)

# 46
  • София
  • Мнения: 250
Другата седмица излизам в 45дневен отпуск, от началото на бременността съм по 8часа пред компютъра. каквото и да се говори сигурно има някакви вредни излъчвания , ама какво да се прави като това ми е работата.

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
А телевизия гледаш ли  Simple Smile
Спокойно, нищо няма да му стане на бебето от компютъра  Peace
Peace

# 48
  • Мнения: 554
Ако се шашкаш от всичко което някой ти обяснява, че е вредно ... трябва да легнеш в къщи и никъде да не мърдаш... но и това е вредно:-)

а аз съм поцял ден с лаптопа в скута ... по тази логика бебе с антенка трябва да родя:-)

# 49
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Напомни ми една колежка преди много години. Беше бременна и разсъждаваше колко вреден бил компютъра, обаче даже не намали количеството цигари, което пушеше на ден  Crazy После аз като забременях, 96та година, пак непрекъснато ми натякваше как димът от цигарите й не е вреден за бебето ми, но виждаш ли компютъра...  Rolling Eyes Добре че често беше болнични заради детенце, което редовно получаваше тежки астматични пристъпи  Confused

# 50
# 51
  • Мнения: 394
Еее, намери къде да питаш - тука форумките седим по 12 часа сигурно! Wink
newsm10 smile3532  Готино.

# 52
  • София
  • Мнения: 4 423
Добре че често беше болнични заради детенце, което редовно получаваше тежки астматични пристъпи  Confused
Това е много, много гадно изказване, ако разбира се нямаш нещо друго предвид.
Да не дава Господ на никой, детенцето му да е с такива пристъпи и някой да казва добре, че е е така......

# 53
  • Bristol
  • Мнения: 9 368
Добре че често беше болнични заради детенце, което редовно получаваше тежки астматични пристъпи  Confused
Това е много, много гадно изказване, ако разбира се нямаш нещо друго предвид.
Да не дава Господ на никой, детенцето му да е с такива пристъпи и някой да казва добре, че е е така......
Не случайно съм поставила тази имот иконка в края на изречемието си. Може би при теб не се вижда!
Намесих малко темата за пушенето при бременните и в присъствието на деца, знам че тук не и е мястото и го направих в телеграфен стил! Който прочете да прави изводите!

# 54
  • София
  • Мнения: 4 423
Не те разбрах, но няма проблем. Звучи ми грубо, поне на мен... Не знам дали така някой ще си направи изводи, най - много да му стане гадно и тъжно, както на мен в момента.

# 55
  • Мнения: 972
И при двете си бременности изкарвах по цял ден пред компютъра, сега и тази така ще стане. Нямам проблеми засега.

# 56
  • Мнения: 7 186
Не. Naughty Аз си изкарах цялата бременност пред компа. bowuu

# 57
  • Мнения: 1 382
И на мен половината ми бременност беше пред компа  Flutter,всичко е ок

# 58
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Компа заема значителна част от времето ми, но какво да се прави...

# 59
  • Мнения: 527
Ох, и аз се бях притеснила  ooooh! и попитах моят лекар тогава, та, той ми каза, че не е вредно, но ме посъветва да стоя по-излегнала, а не наведена напред, защото иначе притискам матката, а това вече не е хубаво.

# 60
  • София
  • Мнения: 3 390
По-скоро стойката е важна и това да ставаш от време на време, за да се раздвижиш!

# 61
  • София
  • Мнения: 3 688
Я стига, цялата си бременност я прекарах на компютъра, с това ми е свързана работата. И имам живо и здраво бебе. По опасен е телевизора и всички ел. уреди в къщи от съвременните компютри.  Hug
Точно така- напълно съм съгласна- на моето бебе нищо му няма-пу-пу-пу

# 62
  • Мнения: 241
хм, аз само дето не спя със компютъра, а на бебата нищо и няма.

Общи условия

Активация на акаунт