КГБ = Клуб на Готините Баби - 162.

  • 48 803
  • 733
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 913
Жабката, благодаря за новата тема  bouquet
Луси, честит рожден ден на ТМ с пожелания за здраве и щастие с близките!  bouquet
Добре дошла на новатакандидат-баба, разписвай се често, не ни зарязвай.
И аз още не съм станала баба, но се навъртам тук.  Party
Джили, много хубави рецепти  за цвекло са ти дали. Аз като мързелива само го сварявам обелено и нарязано в тенджера, с кошничката за пара. После го овкусявам със сол, лимон и малко олио и си го хапвам пред екрана вместо чипс. Скъпия ме гледа потресено - мама не е правила, пък има бегли спомени как баба хранила прасето със чукундур/цвекло/. Само утре да не се стреснеш, че от КППто ще излезе черно произведение, урината също потъмнява. Бяха давали в градината на Ани, на другия ден родителите много притеснени. Аз понеже четях менюто и веднага си обясних ситуацията.
Фло, защо се мориш да готвиш - Про маркет е много близо до вас. Като сте само с дъщерята - поговорете си, вижте се.
В споменатия Про маркет има и сок от цвекло, ябълка, морков, понякога и нещо цитрусово. Вкусен е, купувам си като мина от там.
Ивлин, честити ти придобивки. Дано си запазила касовата бележка. Ние купихме възглавница против хъркане преди 2 -3 седмици. Ами с нищо не помогна на Скъпия, хъркаше като заклано прасе. Посред нощ я изхвърли и си взе старата. После и аз я пробвах - заболя ме врата. Върнах я в Кауфланд и си взех парите. Дано пък при вас подейства.

# 31
  • Мнения: 7 362
               Олеееееее,щях да УпУща новата тема! newsm78 Все пак класирана на втора страница е добре!Можеше и на последната да съм,ама.....нееееее! Wink
               Тръстича по цял ден и като се върна нямам желание даже и да чета,а какво остава за писане! Някое емотиконче за да не ме забравите! Laughing
               Жабче  newsm51 за новата тема !
               Добре дошла на Мумбас!Ако се наложи ще реанимираш ....... припадналите от смях и ..... от още нещо! Twisted Evil
               Сега изчетох толкова много,че трудно включвам,ама пиша каквото помня!
               Иве, за черните парцали капки за очи с лутеин,ама нали съм баба не помня точното наименование.На мен също се появиха минталата година и се уплаших защото първо ги видях като вдигнах едно детенце и реших,че нещо се увредих от вдигането.Да,ама не!Изкапах едно шишенце и ....няма ни "точки,ни мрежи" / това по думите на една колежка дето все ги виждаше,а ние все я поднасяхме  Laughing/ Така,че и парцалите изчезват!
              Относно ученето на внуците - не знам кой как учи,ама новата учителка на Ран по ЧО направо трябва да си я върнат в началното у-ще! Mr. Green Идва си детето и само дето не е ревнал на глас - на контролното 4.Проверяваме и установяваме,че .......на учителката и 2 не може да се пише.Който ми е приятел във фейса може и да е видял контролното.Щерката го пусна - да "похвали" учителката.На три от въпросите детето си е отговорило вярно,ама даскалица Пена е зачеркнала отговорите и е отбелязала като верни грешни!На въпроса - кой изготвя и приема законите в Бг - даскалицата е отговорила - Президента и Министъйр-председателя! Де,да чуе горката,че сме парламентарна република!На въпроса България на три морета по мирен път - отговора на даскалица Пена - Симеон / млада е милата и не е гледала филма "Свадбите на Иван Асен",като не е чела поне на кино да е ходила!А може и да е ходила,ама да е седяла с гаджето на последния ред  Mr. Green/,а детенцето си написало Иван Асен II.Спирам,че ще ви досадя ,ако направя пълен анализ. Mr. Green
              Само съвет искам - кого да убия??????? На таквиЗ учителки и това май ще им е малко.
               Изчезвам,девойки,че ще ме изгонят.Да погледна Пена,Мима и КПП-то,че ......от 7 до 19 ще липсвам още дълго време!
              
Луси,да ти е живо и здраво другарчето и всичко,което сама му желаеш са мои пожелания.Радвайте се на взаимната обич и на прекрасните си деца и внуци!


                Оооопс! Айша,сбутахме се на входа,ама ти по-млада и по-пъргава ме изпревари! Hug

                PS.На втора страница,ама друг път!Ако се помоткам още малко ще стигна до последната! Wink

# 32
  • СоФиЯ - ДрАгАлЕвЦи сега в Lloret de Mar (Costa Brava) - España
  • Мнения: 1 856
Ай стига , де ...  Shocked
Га изписахте 3 страници?!  Crazy
Збрахте ми очите на фльонга.  Laughing
Янчеее , аз я взех кофата с тенденция като
излапаме чушлетата да си подменя кофата за отпадъци. Mr. Green


Луси , да ти е живо и здраво мъжлето!
Да се обичате и подкрепяте! Бъдете щастливи!

# 33
  • София
  • Мнения: 4 176
Луси, да ти е жив и здрав ММ!

# 34
  • София
  • Мнения: 2 672
Добра среща в новата тема, мили дами!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Жабичке, сърдечно благодаря за топлото гнезденце и за удоволствието да си наша домоуправителката, както те нарече Флото.  bouquet

Радостно ми бе, че трябваше да чета 52 поста. А, знаете ли как ги четох - с широко обтегната уста. Не усмивка, а лензене, с извинение за израза. Ами, свежарски ми звучите и ви се кефя. Пак използвам уличния жаргон!

Да кажа и аз Добре дошла, Мумбас! Не се отказвай от нас нито за миг! Чакаме те на следващата софийска среща, а тя не е далеч.  Hug

Луси, честита да е твоята половинка! Все така да се обичате и да бъдете заедно още поне 100 години!

Ами, как да не се усмихвам като виждам няколко поста на Джили. Влиза в релсите момичето, влиза. Чета Кремчето, чета Жабчето, Дидия. Все дами, дето се бяха покрили вдън земи тилилейски.

Джили, много хубави рецепти за червено цвекло са ти дали, погледни и моите на първа страница, в готварските. По-различни са.  Heart Eyes

Борянче, стискам палци всичко да е в ред със синчето и болестите да си отиват бързо там, откъдето са дошли!  Hug

Грети, много благодаря за разясненията отново. За кой ли път се убеждавам, че човек трябва да се консултура като не разбира нещо, а не сам да си блъска главата. Кой знае какво ме чака и мен догодина, живи и здрави.  Heart Eyes

Фло, сигурно си направила вече онези мъничките, зеленичките и барабар със сутрешните палачинки си задоволила вкуса на чедото си.  Heart Eyes

Аз релаксирах два дни сред природата. Напълниха ми се сетивата с красота. Прибрах си мушкатата, ама не като Луси, макар че и моите още цъфтяха. Сложих ги вече в мазето, така както и миналата година. Дано оцелеят пак! Апропо, и моите гергини тъкмо бяха цъфнали и напъпъли и аз  извадих луковиците им. Така е който не седи там и ги ухажва всеки ден. Пък и в гората всичко става по-бавно. Но, пък забравих най-важното - соковете на детето. Дано не ги е хванала липсата, че не ги видях на първо четене в мазето. От всичко е видно, че ми предстои още едно ходене.  Heart Eyes

Да ви покажа моята есенна гора. Първите 4 снимки са от двора, а другите от съседния парк.






Сега ви пожелавам спокойна нощ!

# 35
  • Мнения: 1 563
 Благодаря ви мили приятелки за хубавите пожелания към ММ - Борянка ,Иви , Айша,Дидиа,Жабче,Римар, Маринка  !  Hug
Мумбас страхотна рецепта си дала !  newsm10
Маринка  Hug голяма красота при вас , направо си в гората на чист въздух ! На вилата и моите мушката ги слагам директно  в избата и напролет ги режа каквото е останало и тръгват. До сега не ми са измръзвали ,макар че на  избата врата  не е уплътена.
Много ми се приспа , а исках да гледам Х Фактор.
Лека и спокойна нощ ! Hug Hug Hug

# 36
  • Мнения: 1 334
Добро утро , златни мои !

 Златни и топли като хубав есенен ден , какъвто ви пожелавам !

Може би съм дежурната днес (от 6ч съм ВЪВ тръстиката) Да ви поднеса кафенце и чайче (кой както харесва)
“Да ви е сладко!”

 

Жабке , благодаря за сътворената нова тема. Много поздрави на хубавото място и “Маняна”

Мамбус, добре дошла. Дано се чувстваш добре сред нашата компания. Радвам се ,че вече няма да съм аз новобранеца. На мен много ми е приятно тук и се разтоварвам от почти всичко.Понякога , може и да досаждам , но приятелките ме “успокоиха” , да не се притеснявам.Така, че ще е добре с още “разтоварващи се”

Забивам в тръстиката................

# 37
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 271
 Добро утро и от мен!
Иха, благодаря за отмяната! Hug Сега и аз спокойно си пийвам с вас кафенцето. Рано-рано си затръстичила - работна булка!
Маринче, големи красоти си показала! Всъщност есента е красива на всякъде! Като излизахме с Анжелка вчера и тя все по дърветата гледа - кое червено, кое жълто, кое още зелено....Багри всякакви!
Луси, ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ТМ! Малко на патерица, но да ти е жив и здрав!
Ох, още щях да пиша, ама newsm78 По-късно!
А, за цвеклото - никога не съм правила и не го обичам. Май трябва да опитам заради детето newsm78
Джили, от къде я извади тази песен Joy Не бях я чувала, но ме разсмя!

# 38
  • Мнения: 894
Добро утро!
Иха  Hug ранобуднице не се ли вижда края на маратонското тръстичене.
От мен цветя


Диди благодаря ще си купя Допел Жерц с лутеин и едни ампули с антиоксиданти
Снощи съм спала като къпано дете ,много съм му повярвала  на матрака.
Айша ,за сега няма да ги връщаме възглавниците,поне моята.
За тях може


Имайте спорен и топъл ден!!!!!!!!!!!

Янче,заповядай на входа се срещнахме!

# 39
  • Мнения: 1 065
Добро утро.
Успах се, денят ми тръгва с два часа назад..........
Прочетох ви, прекрасни сте....

Ще се опитам да наваксам...
Прегръдки и хубав, топъл и спокоен ден.

# 40
  • Мнения: 2 681
Добро утро и благодаря за новата тема на  Жабката.
Добре дошла на новата кандидат-баба!

# 41
  • Мнения: 1 082

  Привет милички!Благодарности на Жабка и добре дошла на новата ни дружка!
След приятната ни мини екскурзия в Родопите-дойде ред и да се работи-в понеделник за добре дошла 12 часа-вчера първа смяна и след работа-за разнообразие на вилата-борих се с едни треви колкото мен-едната полянка е изчистена-моля за съвет-ако някоя е унищожавала плевели с препарати да ми пише на лични-то не бе троскот не бе чудо. ММ пък се бори с изолации и така-намираме си работа да не скучаем-времето беше слънчево но за бързо над морето се появи мъгла и застудя-време си му е.
  Янче-цвеклото е супер за салата и с орехи отгоре-с ракийка върви.
  Маринка-върна ме сред прекрасната природа.
  Успешен ден за всички!!!

# 42
  • София
  • Мнения: 8 313
Добро утро красавици. Ей ме на и мен. Сред пъстрата ви китка, моя милост - шеметната маргаритка Simple Smile

Както винаги, в нашата къщичка има всичко-чай, кафе, коктейлчета, китки, за които са се погрижили ИХА, ИВЛИН и ДИДИМИТИ.
За сега ни липсват стиховете - поздрав от МАРИНКА, някоя и друга песен.

Днес съм по-прозаична. Снощи ми се спеше, но сега на бодра глава, да напиша рецептата на  САЛАТАТА ВИНЕГРЕТ Продукти: 600 гр. картофи, Х 200 гр. цвекло и кисело зеле, Х 150 гр. моркови и грах, Х 100 гр. кисели краставички и кромид лук. 50 мл. олио, 2 суп. л-ци оцет, Х 1 чаена л-ка горчица и захар, сол на вкус и млян черен пипер.
Картофите, цвеклото и морковите се сваряват. Режат се на кубчета, краставичките - също. Кис, зеле и лука  - на ивички, добавя се и грах от консерва. Всичкото това се залива със соса от останалите продукти. Оставя се за час в хладилника и после се сервира. Върви и с ракийка, и с водка ( рецептата е руска ) Приятен апетит Simple Smile

Днес съм втора смяна на тръстиката. До обяд ще се забавлявам с ябълки и дюли, да не скучая Wink

Спорен ден! И усмихнат...

Хайде нека днес музикалният поздрав да е от мен.

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 09:36 от Flo 51

# 43
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 271

 Фло, то като сметнах грамажа на тая салата - кило и 100! Ами като се прибави и 100-200 гр шунка, или някакво месо - и салатата се превръща във вечеря Joy

# 44
  • Мнения: 894
Фло большаЯ салат,много ингрЕдиенти,аз забравих началото  Simple Smile,но пък изпива 1 кило водка newsm24
малко е рано ,но......отива в рецептурника

Общи условия

Активация на акаунт