КГБ = Клуб на Готините Баби - 162.

  • 49 003
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 2 675
Ето дойде и моя ред за днес. От сутринта се каня да ви кажа привет, както обикновено, но не стана. А, да направя това, после подхвана друго, после детето, учене, френски и т.н. и т.н. Събраха ми се доста продукти, които си купих от Кц и трябваше да ги редуцирам и разфасовам, да направя още една доза мързелива лютеница и така мина денят. Дадох ви отчета за прозата около мен.

Ивлин, забравих да ти честитя матрака. Видя ли, че стана? Хубаво е, че е изпробван и няма да го връщате. Значи е свършил работата!  Heart Eyes

Виви, много хубаво учите децата да са в кухнята и да се справят от мънички.  Heart Eyes

Мери, ти си просто  уникална!  Heart Eyes Колко цветя гледаш, скъпа моя! Тези орхидеи изискват специални грижи, аз май не се наемам да гледам. Особено като замина задълго през лятото нанякъде и кой ще ги гледа?  Как е мъничкия Борис?

Като казах орхидеи та се сетих за Здравчето. Къде изчезна пак? Здравуно, как си, що си, що ни зарязваш така?  Heart Eyes

Кари, живи и здрави ще има разходки по вилите. Пуснах само малко от нас - иначе там си е масата, и столове, и мебелите от ракита (е, те вече са прибрани) също са на мястото си в топлите дни.  Heart Eyes

Борянче, бабите са винаги готови за своите внуци, та паметник може да ни се издигне, що не?  Heart Eyes

Фло, мила, неуморна, стиховете утре сутрин ще ги мисля. Да ви зареда с нещо силно и завладяващо.  Heart Eyes

Луси, ти уморя нямаш - утре пък ще си шивачка. Браво на теб!  Heart Eyes

Светле, тези старици около теб са много вълнуващи. А, разказваш като истински майстор на късия разказ. И са обичам много да те чета - магьосница си!  Heart Eyes

Изпускам още нещо, но повече не си спомням, а и толкова виждам от страницата. Неспоменатите да не се сърдят, толкова мога. Но, ви целувам всичките!


А, ето, докато пиша Здравчето и Джили се появили. Радвам ви се.  Hug Hug А, и Флото ме предвари. Те това е, туткава съм.  Joy

Лека и топла вечер. Аз тази вечер съм с четирама прекрасни мъже.  Embarassed








# 76
  • Мнения: 1 064
Ха, добро ви утро!
Вярно, че не съм петел, а кокошка и не мога да кукуригам, но пък на кудкудякането съм факир!
А то е мноооого подходящо за събуждане Joy



А и кафето вече е готово! Заповядайте!



 Да ви е лек и успешен деня! Hug
 

# 77
  • Мнения: 1 065
Добро утро.
ТАНУ-ранобуднице, благодаря за кафето.
Кокошката е красавица, а относно кудкудякането, това май всички го умеем ( поне според половинките ни).

Ще се връщам да чета от началото, че изпусна ли ви,  ,,отиде коня у рЯкАта'' (няма да мога да си спазя обещанието).

ХУБАВ ДЕН на всички- топлина за телата и душите.

# 78
  • Мнения: 1 334
Доброто утро е от мен!
Много късмет и сполука в този ден!




Ами да се похваля какъв деликатес хапнах снощи : Препечена филия със сол , пипер и олио . Адски ми хареса и си направих още една. Не бях яла от детството си. Но червения пипер беше направен домашному – т.е купен от село. Много е ароматен и истински (ако някой иска, мога да проверя дали има още). И както е тръгнало в темата , да попитам. Някой знае ли как да се съхранява? Струва ми се , че може би е още влажен и ме е страх , да не мухляса. Ако го сложа в тава да се сущи , да не му се изпари аромата?

Чао , засега...

И Tану и Джили – супер ранобудници. Дали от мерак , ама за какво....Благодаря за кафето , а и куткудякането е много мили Heart Eyes
 Hug Hug Hug

# 79
  • Мнения: 894
Добро утро ранобуднички Тану,Джилка ,Иха!!!!!
Позитивен и топъл четвъртък!

ИХА,Червеният пипер се съхранява добре като се смеси със сол. По този начин се предпазва от насекоми и може да се запази за дълго време

# 80
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 327
 Куткудяк, куткудяк - ето сам и аз!
Друг път се явявам по-рано, но тази сутрин рекох първо да си прибера прането, докато не е заваляло. Но сега ще си доизпия кафето с вас. Тану, тенкю баби Hug
Иха, този деликатес е една от любимите следобедни закуски на Анжи hahaha За червения пипер - сложи го в тавичка и лееекинко го запечи на най-слабото. Така хем ще изсъхне, хем дори се засилва миризмата. Свекърва ми така правеше. Ако ти е много и нещо се съмняваш пробвай с част от него.
Аз вчера от пазара си купих 3 китки магданоз от производител. Ама брали хората и не броили! Та от едната китка само направих 4 пакетчета. Днес ще направя и втората, а третата ще запазя за Дунавска салата. След пазара минах и през къщата да видя да не се е съборила. Е, там си е, но в двора като наникнал един млад лопуш! Набрах си доста и вчера го измих лист по лист, изчистих го, нарязах го и....хайде и той във фризера! Тъй де, няма само меса да ядем Joy А каква хубава агнешка яхнийка с лопуш става.... Joy
Като споменах салатата и аз да питам - Някой правил ли е Дунавска салата без варене? Зеленчуците ги знам, питам за маринатата.Абе, аз миналата есен правих и стана много сполучлива, ама като не съм записала newsm78 Търсих в Гугъла - то все се стерилизират. Намерих само една без варене, но нещо не ми хареса., че и хрян има. Ето я:

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/09/blog-post_4.html

 Миналата година и аз я оставях 12 часа и на другия ден я пълних, ама newsm78
  

# 81
  • София
  • Мнения: 8 463
Куткудяк, куткудяк, вчера снесох, днеска пак. Така се поздравяват и се хвалят кокошките Simple Smile

А добро утро. Привет от тръстиката. Аз продължавам по социалистически. Започвам работа в 7.00. Рано пиле, рано пее.
Пратих пациентка за снимка, та да ви нагледам и да си изпия чайчето с вас.

ТАНУ, ДЖИЛИ, ИХА, ИВЛИН, ЯНЧЕ  Hug Hug Hug Hug Hug

Е толкова за сега. Пак ще се работи tooth

За вас една песничка...


# 82
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 921
Добро утро! Ама много сте ми ранобудни всички Simple Smile И кафе сервирали, и кокошките събудили, че и рецепти обменяте вече. Аз се успах тази сутрин, вероятно заради кроткото трополене на дъжда по прозореца. Така не ми се ходеше на работа, но... трЕбе!
Иха, и аз взимам истински червен пипер от една баба. Обикновено по 1 кг всяка година и си го държа в хладилника - нищо му няма, издържа си до следващата реколта. А на твоята закуска с филийка червен пипер, сол и олио по нашия край й казваме "циганска баница". Що такива баници съм изяла като дете.... ммммм, вкусно! И сега от време на време си правя, но съвсем мързеливата - слагам олиото, пипера и солта в една плитка чиния и си топкам залъчета - лошото е, че спиране няма, особено ако хлябът е топъл  Embarassed
Яне, никога не съм правила Дунавска салата, та няма да съм полезна. Ако откриеш рецепКата - напиши я, моля, в рецептурника, хем да не се забравя, хем да се пробваме и останалите.
Иви, Джили, Тану Hug Hug Hug
Дано спре този дъжд, че нито е за работа, нито пък за разходки.
Хубав ден, момичета  Hug

Фло  bouquet, сбутахме се на вратата! Път на по-младите  Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 2 675

Добрутро, добрутро, ранобудни прекрасници!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Коя ни буди с кокошка, коя с усмивки, коя с кафе, коя с цветя, окъпани от утринна роса... А Флото даже от три часа е на тръстиката!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Е, не мога да се сравнявам с вас, милимоички.

Мамси, звучиш ми добре, надявам се да си здравичка вече.  Heart Eyes

Янче, и аз не мога да дам съвет за салатата, не знам какво представлява.  Heart Eyes

Прочетох съчинението на третокласника. Наистина трогателно! Познахме ли се в разказа? Не знам, какво ли ще напише моя внук си мисля...

Днес е ред на стихотворение от класика Вазов.  Ами, кажете ми не са ли красиви стиховете, дето ниже...


Скрит текст:


ИВАН ВАЗОВ

ПРЕД ОГЛЕДАЛОТО

Когато стройна и напета
пред огледалото стоиш
със твойта красота заета,
ти пак чаровно ме плениш.
С тоз гъвкав стан, гръд, взор, усмивка,
огряла прелестно лице,
със таз разкошната обвивка
на женствена душа, сърце;
с изящний очерт на главата,
с класическия профил твой,
с откроя гиздав на снагата,
що Фидия очаква свой.
И мисля : колко страст и сила
излъчва този образ леп,
с каква любов е работила
природата света над теб !




# 84
  • Мнения: 2 099
Тази нощ ми донесе смърт. Помина се любимият ми братовчед от Враца.

Последна редакция: чт, 22 окт 2015, 11:33 от Здравка-Мравка

# 85
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Да седна да си почина с вас. Извъртях две перални , прострях, сгънах други две, спално бельо, пооправих шкафове с чорапи и бельо на децата, че все дърпат Mr. Greenи то станало посред деня.
Сутринта рано, след като направих сандвичите за училище излязох да си полея градинката. Всеки с градинските дертове, Аз чакам да дойде зимата та да цъфне всичко и се съживи, стане красиво зелено, че половината от индришето изсъхна, но пък мушкатото вече се е напълнило  с червени и розови цветя, просто прелест. А почне ли зимата кеф е да си седиш и гледаш през прозореца разкошната живина и зеленина  на растенията изправили стройни снаги, а не като сега, все още пооклюмали и тук таме със изсъхнали листа.
Иха, аз когато купувам подправки в по голямо количество, си оставам по малко в шишенца  около печката, , да ми е под ръка , а останалото слагам във фризера във найлонови пликчета, тези за многократно затваряне или в пласмасови бурканчета. Така имам винаги свежи и ароматни. Имам стрита чубрица от преди две години и като извадя от фризера аромата е толкова силен колкото беше в началото.Така правя и със всички подправки които ползвам.
Това , за бабите го бях чела отдавна, много вярно Simple Smile
Тук за жалост тази гадна паплач продължава с атентати, всеки ден по два, по три, просто ужас.

Върнах се, видях че Здравчето е писала Sad и замомент изтръпнах Sad
Моите съболезнования мила.  Flowers Rose Flowers Rose Flowers RoseА дано  Praynig Praynig Praynigот днес нататък само добри новини да имаш Hug

# 86
  • Габрово / но е чистокръвна старозагорка/
  • Мнения: 4 536
Привет момичета   wavey wavey wavey

При мен новините не са добри и за това не пиша. Не искам да ви натоварвам излишно. Всеки си има грижи,че и аз отгоре.....

Маринка, разплака ме....Фантастично изпълнение.Благодаря ти. Ето превод на текста,ако проявявате интерес

Скрит текст:
Я не знаю, где найти тебя. Я не знаю, как отыскать тебя
Но я чувствую голос ветра,который говорит о тебе.
Эта душа без сердца ждет тебя
Адажио
Ночами без укрытия я мечтаю без звезд
Я представляю себе твое лицо,
Которое неожиданно исчезает
И все еще заставляет меня надеяться
Что я встречу тебя
Адажио
Я закрываю глаза и вижу тебя.Нахожу путь,
Который ведет меня через страдания
Чувствую, как бьется во мне эта музыка,
Которую я написала для тебя..
Если знаешь, где найти меня
Если знаешь, как отыскать меня
Мысленно обними меня..
Мне кажется, что солнце погасло.
Напиши свое имя в небе
Скажи мне, кто ты, скажи то, что я хочу пережить в тебе.
Мне кажется, что солнце погасло,
Мысленно обними меня. Я пропадаю без тебя.
Скажи, кто ты и я поверю, ты – музыка,
Адажиo

Яне я виж това ще ти свърши ли работа

http://mycookinnotes.blogspot.bg/search/label/%D0%B7%D0%B8%D0%BC … D0%B8%D0%BD%D0%B0

виж и тук  
http://www.receptite.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D0%B5%D0%BB%D0%B5

Люси,да ти е жив и здрав съпругът, да се слушате и уважавате и още много години да празнувате заедно.   newsm59   cheers

На всички имали повод да празнуват желая здраве.

Спорен  ден,момичета   newsm10


Съболезнования, Здравче  Да намери покой душата на братовчед ти.  Flowers Rose Flowers Rose
А за теб силна прегръдка    Hug

Последна редакция: чт, 22 окт 2015, 12:01 от tutulina

# 87
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Здравейте, аз докато се натуткам, то обяд станало...

Маринка, чудни, чудни стихове ни даряваш всеки ден! Hug Аз Вазов повече го обичам като поет, отколкото като писател.
Като прочета стихотворението, което си ни пуснала, веднага ми се явява желание да го разпространя.
Винаги съм била такава - като имам нещо хубаво, искам повече хора  да имат.
ММ е точно наобратно - не обича друг да има като неговото. Веднъж с приятелката ми видяхме хубави мъжки ризи и купихме за мъжете. Нейният си я носи с кеф, а моят нито веднъж не я облече. Отначало не разбрах защо, все нещо друго изтъкваше като довод - я не отивала с панталона, я била тънка/дебела, докато накрая не си призна.
А ние с една друга приятелка, която живееше срещу мен на площадката, си купувахме плат от намалените цени на Женския пазар, измисляхме модел, тя го скрояваше (че крои по-икономично от мен Joy), затваряхме се у тях за един ден и двете ушивахме два тоалета, за мен и за нея еднакви- едната на машината, другата ръчните работи, едната глади, другата тропосва и хоп, изкиприли сме се с новите дрешки. Много неща си шиехме така. А когато едната няма време, а й трябва тоалет за някъде, другата поема основната част от шиенето, или даже цялото. Имахме дори общи дрехи - някакви по-специални, които по-рядко се обличат. Примерно тя влита у нас и пита: Къде ни е синият копринен костюм, няма го при мен. (Този костюм аз, работейки във външнотърговско предприятие, случайно го "намазах" - бяха го поръчали за някаква номенклатурна персона, която не се побра в него и ми го предложиха на мен (щото бях единствената по-дребничка и слабичка) обаче струваше 95 лв. На ония години това ми беше почти цялата заплата (105 лв.), обаче костюмът беше трепач, как да го изпуснем. Обаждам й се аз, тя казва "взимаме го, чакай ме с парите!" Беше взела от колеги, купихме го. Колко дадох аз, колко даде тя - не беше важно - беше наш. Между другото, между нас с нея винаги имаше едни пари, които някой на някого дължи, но никога не сме ги смятали - днес от теб, утре от мен.
Отивам, примерно на магазина, тя ме вижда от прозореца -"купи едно пиле и едно кило сирене". Купувам й, не ми дава парите и аз не ги и чакам, защото пък утре тя ще иде на магазина и аз ще й кажа "купи това и онова"...
Във входа още две приятелки си шиеха и две в съседния вход. Какво разменяне на списания, кройки, модели и идеи падаше, като се съберем на кафе! Бяхме 9 приятелки, винаги се събирахме поне по 5-6, но често и всичките 9.
Колко задружно се живееше тогава! Каквото ти потрябва, все някой го има и ще ти услужи. Случвало се е да нахраня техни деца, щото нямат нищо подходящо вкъщи или не са успели да напазаруват, гледала съм техните деца, за да отидат на кино, концерт или театър, пък те са гледали моите по същата причина...От детската градина винаги взимах повече от моите деца. Оставяла съм ги да ми ги гледат 4 дни, че ние с ММ да отидем на "ергенско море". Аз пък съм гледала техните...Когато заминех в командировка, ми хранеха децата, че ММ само чай можеше да им направи. Тези, които имаха вили, взимаха и други деца с тях. Едната ми приятелка с две близначки пък взимаше момиченцето на друга, когато ходеха на почивка, че "да си играят".

Откъде тръгнах - от Вазовото стихотворение и жаждата ми за споделяне - докъде стигнах...

А сега, гледам, Паметник на завистта построили. В Хасково май.
Пък в Ижевск имали Паметник на бабата...

# 88
  • Мнения: 18 854
Мир на душата на братовчед ти,Здравунке и сили за твоята да го превъзмогне!Прегръдка!
Това е животът ,колело викат....
Тути  не сме я  и  да питам за теб ,стъпваме на пръсти около темата ,но сме с теб,не ни мисли,ще се справяме заедно някак...Друго като не може поне споделянето да е  възможната помощ да олекне на човек....Никой  не е застрахован от лошавини,няма само усмихнати да сме,редуват се нещата...
Дишайте...

# 89
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 144
Съболезнования, Здравче! Светла му памет на братовчед ти и мир на духа му! Hug

Тути, и на теб прегръдки! Hug

Общи условия

Активация на акаунт