БГ диплома в САЩ

  • 956
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте,не знам дали тук е мястото за този въпрос,но надявам се да е.Днес се зачудих дали дипломата ми от България ще е валидна и в САЩ.В момента съм 10 клас и вече се ориентирам към това какво да следвам,засега съм се спряла на ерготерапевт,та така де мисълта ми примерно изкарвам си бакалавъра и магистъра в БГ и после да кажем искам да работя професията си в САЩ,някой знае ли каква е процедурата?Предварително се извинявам ако имам правописни грешки.

Последна редакция: вт, 20 окт 2015, 21:18 от Mell Tihomirova

# 1
  • София
  • Мнения: 16 206
Движи си нещата по ред - първо наблегни на българския. Все пак матура те чака преди следването.
И малко география по почети - поне името на мечтаната държава да можеш да напишеш без грешка.

# 2
  • Мнения: 9
Да благодаря за съветите,но поне да бяхте дали отговор на въпроса,а не да ме критикувате,някои грешки са направени от бързината ама да както и да е.

# 3
  • Мнения: X
Мелл, дали ще можеш да практикуваш тази професия в САЩ зависи от много неща ...
Както знаеш, тази специалност изисква бакалавърска степен + магистърска + лиценз.

Единият вариант би бил да получиш бакалавърска степен в БГ, после да учиш магистърска степен в САЩ.  По този начин не само дипломата ще ти се признае по-лесно, ще имаш възможност да намериш работодател, който да те спонсорира за виза, а и ще добиеш местен опит и представа за живота тук.   Този вариант ще е доста скъп.

Другият вариант е да завършиш магистърска в БГ.  Дипломата може да се признае, но това зависи от самата програма.  Можеш да прочетеш повече на тази страница: http://www.nbcot.org/oted  Ако дипломата ти се признае, можеш да се явиш на изпит.  Ако получиш лиценз, ще трябва да си намериш работа и работодател, които да те спонсорира за виза.   

Като цяло това в професия с добри изгледи в САЩ. 

Общи условия

Активация на акаунт