Възстановяване след аборт с билкови продукти

  • 21 478
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 40
Моля ви, ако някой има личен опит или някаква информация за билки или билков препарат, който е подходящ за подпомагане на организма след аборт, да я сподели! Убедена съм, че има както натурални билки, така и препарати от такива, които могат да подпомогнат организма да се справи по-добре с пълното изчистване, също и с връщането на хормоналните нива в нормалното им състояние. Много ще се радвам, ако някой сподели всичко, което знае за възстановяването след аборт и това какво трябва да се приема.
Благодаря предварително на отзовалите се! Simple Smile Hug

# 1
  • Мнения: 2 616
За спонтанен или предизвикан аборт става дума?! И за какво изчистване иде реч?! Здравият организъм се връща във форма бързо. При всички положения можеш да вземеш и да пиеш 3-4 дена хомеопатичното лекарство арника 30 по 2-3 пъти на ден. Ако по принцип нещо възникне като усложнение или проблем, просто не разчитайте на форумно лечение!  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 40
За аборт по желание става дума. Предполага се, че организма би трябвало да се възстанови от самосебе си до колкото е възможно, но ми се иска и да доподпомогна за това и с друго - билкови продукти например. Чували ли ли сте нещо за пиене на Алое след аборт? Не мога да намеря информация за това, за което ме интересува.

Ето това намерих, но не знам дали да се доверявам. Защото четох, че ако се приема по време на бременност може да предизвика аборт. Та затова не знам дали е подходящо да се пие след аборт?
,,Вътрешното приемане на Алое Вера може да предизвика скептични погледи поради факта, че се прилага при много разнообразни симптоми. Това е изненадващо, но не и подвеждащо. Ако обелите кората на алоето, ще видите, че под нея има гелообразна консистенция, която бързо се втечнява. Тя може да се смеси със сок или мляко и да се изпие в натурален вид.
За какво помага това чудотворно растение?

Основно подсилва имунната система, поради богатия си състав от минерали, витамини и аминокиселини. Заедно с това е полезен за храносмилателната система и за бъбреците (особено в съчетание с мляко). Има антивирусно и антигъбично действие. Редовното му приемане забавя стареенето на организма и предотвратява образуването на туморни клетки. Помага още за високо кръвно налягане, артрит, диабет, констипация, астма. Гинеколозите го препоръчват поради благоприятния ефект, който оказва срещу кисти и сраствания.

Пиенето на алое е препоръчително не само, когато имате здравословен проблем. Ежедневната му консумация поддържа тонуса и предпазва от вирусни инфекции. Алое Вера е естествен източник на енергия и здраве, от който не бива да се лишаваме. "

# 3
  • Мнения: 2 616
Написах какво трябва да се направи според мен. Алое съм изпил с литри и не съм забелязвал някаква разлика в здравословното си състояние, докато съм го приемал или след това. Чисто и просто няма чудотворни добавки и храни, както се опитват да ги изкарат МЛМ-фирмите или както се пише във всевъзможни материалчета и статийки къде ли не. Sunglasses Лечението и профилактиката е най-добре да са комплексни, но принципно за сравнително здрав човек след някаква оперативна намеса или аборт, както е в случая предполагам, най-доброто и бързо средство за възстановяване е чрез хомеопатия и просто здравословно хранене.  Sunglasses Иначе има и саменто, има и алое, има и витални гъби и какво ли не - взимай и пий, щом искаш.  Sunglasses Но няма универсални добавки за всякакви проблеми.  Shocked Колко деца пият например с месеци определени прехвалени продукти на дадени фирми уж за стимулиране на имунитета, но без особен резултат.  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 2 761
Бг народна медицина препоръчва канела-включвай си я в храната,но не прекалйвай,че в големи дози е токсична.
Другото е магданоз-на сок или в храната,както ти е удобно.
Алоето е удачно-то има афинитет към черният дроб,а той оказва влияние върху матката.Вземи си висококачествено алое и добавяй щипка куркума преди употреба.
Аюрведа предлага комбинация от 3 билки,но надали ще намериш в бг чисти съставки,така че няма да ги пиша.
Важното е друго в момента обаче.
Според китайската медицина трябва да се пазиш от навлизане на студ в организма,което означава да се обуваш и обличаш топло и да консумираш само топла,прясно приготвена храна.
От голямо значение е да пиеш костен бульон,за да възстановиш загубената енергия.Вземаш си 1 кг.кокали по избор,добавяш 2 с.л. оцет,за да извлекат калция,вода и вариш около 4 часа.Съхранява се до 4 дни в хладилник,претопляш преди употреба.
Също така може да го нaправиш с цяло пиле и да си добавиш лук,морков и т.н. към бульона.Накрая изяждаш пилето.
Бульона при аборт се  препоръчва да се пие всеки ден по 2-3 пъти в продължение на 2 седмици,след раждане 40 дни.Може да се добавят и разни билки,но надали ще ги намериш-няма да ги пиша.
На корема се правят компpеси с рициново масло-в нета ще прочетеш как.
Добре е да се носи медицински колан-навремето са увивали жение след раждане със стегнат плат,сега има по-елегантно решение.
И никаво напъване,вдигане на тежести,лека гимнастика след около 2 седмици и само при спряло кървене-гимнастика за тазовото дъно и стягане на коремните мускули.Никакъв секс поне 2 седмици,а най-добре до следващия цикъл,никакво плуване,сауни и пр.,никакво гладуване.Ако хемоглобина е паднал много, пий желязо.
Отиди 2 седмици след аборта на преглед,а след това и след като ти свърши първият цикъл.И си вземи мерки да не забременяваш.Абортите са нещо,до което трябва да се прибягва по медицински причини,а не по желание.

# 5
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Ор, добри съвети, но според мен работят при естествено чистене, т.е. не след абразио или вакуум. при хирургична намеса, тялото продължава известно време да е в модус "бременност", докато "схване", че няма плод вече.

китайската традиционна медицина счита, че след медицинска намера, навлиза студ в матката.

# 6
  • Мнения: 2 761
asyalein,всякак работят.И след намеса.Написала съм ги малко микс от китайската и аюрведа-някои се препоръчват и за след раждане.
Точно заради студа китайската медицина специално препоръчва и топлото-особено пилешкият бульон сгрява кръвта,оказва въздействие върху далака,който според източната медицина е важен за кръвотворенето и имунитета,възвръща силата,предпазва от косопад и т.н.,който неизбежно се случва след аборти и раждане.
За студа в матката аюрведа пък го описва по следният начин- коремната кухина е вместилище на вата доша и подвидовете и(качествата и са лека,студена,подвижна).Ако тази доша се разбалансира,тялото заболява.80% от болестите се дължат на разстройство на вата,поради което е много важно да се внимава с нея.Особно важно е по време на бременност да се следва вата намаляващ режим.
Тук отварям скоба,според авторката на " Лунна пътека във водата"-д-р Сяолан Джао (КМ)
по време на бременност трябва да се пие също пилешки бульон.

Аюрведата препоръчва топли супи,топла вода и т.н.

Когато бебето напусне утробата(раждане или аборт),според аюрведа,корема се изпълва с "въздух",т.е.ватата се  настанява в празното пространство.Това обяснява и следродилни депресии и разни заболявания,които идват ако не се вземат навременни мерки.Точно,за да се изгони "въздуха" навремето са пристягали жените с платове(е,то сигурно не са знаели за дошите,но са си имали друго обяснение).
И също за да се намали ватата на жената и се оставя много време за почивка.И т.н.
Когато има хирургична намеса,особено когато бебето е било желано,проблемите идват и на психично ниво-тук всичко е много индивидуално.За това пак трябва да се съблюдава намаляването на ватата-не само с храна,а с целият възможен режим.

Последна редакция: пт, 23 окт 2015, 09:52 от Оr

# 7
  • Мнения: 40
Or, благодаря ти за полезните съвети Simple Smile
Някъде четох, че трябва да се избягва кофеина: кафе, чай, шоколад, кола. А в същото време пише, че трябва да се пият билкови чайове. Малко съм объркана Thinking
Препоръчва се и чай от листа на малина.
Някой знае ли нещо по въпроса с чайовете? Какви точно трябва да се пият?

# 8
  • Мнения: 11
За аборт по желание става дума. Предполага се, че организма би трябвало да се възстанови от самосебе си до колкото е възможно, но ми се иска и да доподпомогна за това и с друго - билкови продукти например. Чували ли ли сте нещо за пиене на Алое след аборт? Не мога да намеря информация за това, за което ме интересува.

Ето това намерих, но не знам дали да се доверявам. Защото четох, че ако се приема по време на бременност може да предизвика аборт. Та затова не знам дали е подходящо да се пие след аборт?
,,Вътрешното приемане на Алое Вера може да предизвика скептични погледи поради факта, че се прилага при много разнообразни симптоми. Това е изненадващо, но не и подвеждащо. Ако обелите кората на алоето, ще видите, че под нея има гелообразна консистенция, която бързо се втечнява. Тя може да се смеси със сок или мляко и да се изпие в натурален вид.
За какво помага това чудотворно растение?

Основно подсилва имунната система, поради богатия си състав от минерали, витамини и аминокиселини. Заедно с това е полезен за храносмилателната система и за бъбреците (особено в съчетание с мляко). Има антивирусно и антигъбично действие. Редовното му приемане забавя стареенето на организма и предотвратява образуването на туморни клетки. Помага още за високо кръвно налягане, артрит, диабет, констипация, астма. Гинеколозите го препоръчват поради благоприятния ефект, който оказва срещу кисти и сраствания.

Пиенето на алое е препоръчително не само, когато имате здравословен проблем. Ежедневната му консумация поддържа тонуса и предпазва от вирусни инфекции. Алое Вера е естествен източник на енергия и здраве, от който не бива да се лишаваме. "


Алоето предизвиква кървене, усилва ако има такова,  и въобще не съм сигурна, че е подходящо в случая! По добре да не си прави експерименти!
Иначе за ползата от алоето е ясно и няма две мнения.

# 9
  • Мнения: 2 761
Няма как да се изчисти матката ако няма кръвотечение.Освен това алоето както писах по-рано оказва влияние на черният дроб,което може да е от допълнителна полза и за след упойката.По-важно е да не се пие алкохол.
Относно кафе,кола и шоколад-те превъзбуждат нервната с-ма и за това не се препоръчват.Билковите чайове са ок ако нямат възбуждащи нервната с-ма съставки.Специално за чaят от малинови листа не знам колко е подходящ-знам че го пият за забременяване и ако не се лъжа преди раждане.

# 10
  • Мнения: 40
А нормално ли е това, че нямам някакво значително кръвотечение? Само първите 2 дни имах минимални капки кръв. Разговарях с доктора и ми каза, че ако имам много кървене, значи си е оставил ръцете. Според вас така ли е?

И още нещо искам да Ви попитам, ако някоя от вас е имала полип, след премахването какво лечение сте прилагали, за да предотвратите евентуалната повторна поява? До колкото знам е възможно да се появи отново (пепел ми на устата) ooooh!

# 11
  • Мнения: 2 761
А нормално ли е това, че нямам някакво значително кръвотечение? Само първите 2 дни имах минимални капки кръв. Разговарях с доктора и ми каза, че ако имам много кървене, значи си е оставил ръцете. Според вас така ли е?

При всеки е различно.Важното да се отиде на контролен преглед навреме,както и по всяко време ако има нещо нередно от рода на Т,кръвоизлив и пр.Обикновено критични са първите няколко дни.
За полипа не знам.

# 12
  • Мнения: 40
Утре (понеделник) съм на контролен преглед - 3-4 дни след аборта. Нито в първия ден, нито сега имам някакви болки. Чувствам се добре, все едно не е имало никаква операция.  А като четох подобни теми, останах с впечатлението, че повечето жени имат кървене 10-тина дни и болки като преди менструация. Не знам дали трябва да се притеснявам, че при мен няма нито кървене, нито болки newsm78 Thinking Rolling Eyes

Надявам се всичко да е наред. Praynig

# 13
  • Мнения: 2 761
Много зависи-ако е спонтанен аборт без намеса може да има по-продължително кървене и болки,но и там се следи междувременно какво става.Ако е късен аборт има намеса с хормонални хапове за предизвикане на раждане,спиране на кърма и оттам също може да е по-продължително.С болките по принцип трябва да се внимава.При теб нещата са съвсем други.
От четене по форуми няма как да се прецени всеки конкретен случай.
Не се притеснявай,най-вероятно при теб са наред нещата.

# 14
  • Мнения: 40
Благодаря, дано! Praynig
Аборта беше по мое желание. Бях в 3-4 седмица - сравнително ранен аборт.

Общи условия

Активация на акаунт