голямо бебе

  • 1 482
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 631
При мен 1 седмица преди термина, лекарката ми обезумя  #Crazy - колко много съм наедряла за 1 седмица само и колко едро било бебето. Веднага ми препоръча секцио, което и стана. Бебо се роди 3950 гр. Виждам, че други майки са родили много по-едри бебета по нормален път, така че не се притеснявай!  Heart Eyes
Сега отново чакам едро бебе, което още сега е към 3 кг.

# 16
  • Мнения: 394
Всичко си е Божа работа-не им се връзвай много.Карай си спокойно остатъка от бременоста и се радвай.Аз пък родих големичко бебче-4.750кг. по нормален път-тежичко беше,ама никой не е и предлагал да го вади по-рано.Малко преувеличават докторите.Ако наистина е по-едричко-трудничко излиза,ама пък после е много по-лесно за гледане."Очувано бебе"-както викат бабите.

# 17
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
Тия лекари започват да прекаляват с тези "големи" бебета ooooh!.Според моята докторка Руми трябваше да се роди поне 5,500кг. Sick и така се беше уплашила,че бебо е с вроден диабет,че щеше да ме докара до лудост #Cussing out!Е,родих съвсем нормално и здраво бебе с размери 3,550кг. и 53 см. Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
На мен лекарката все ми повтаряше, че бебето било по-дребничко. А аз все и отговарях, че съм заченала по-късно, от колкото тя си мисли и за това е така. Но тя не вдяваше и продължаваше да повтаря, че бебето е дребно за възрастта си. Роди се 3,750 кг/ 52 см. - според мен хич не е дребничък  Thinking

# 19
  • Мнения: 5 391
Днес бях на консултация в момента съм 38гс и при прегледа с ултразвук докторката каза че бебо бил много голям и ако не родя скоро ще ме прати за предизвикване на раждането много съм притеснена  моля споделете опит
Защо не заповядаш в Отчетните темички при очакващи бебета януари-април?

# 20
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
И мойто беше голямо, но никой не ме е пращал да ми предизвикват раждането Naughty
предизвикаха ми го, защото преносвах, а не че е голямо бебето;
това са пълни дивотии

# 21
  • Мнения: 22 920
Моят син се роди голям 4кг 200гр/55 см.Знаехме,че е голям още от началото на 7м.Лекарите ме успокоиха,че няма проблем да родя нормално.Така и стана,родих на термина,доста бързо и без проблем.Успех

# 22
Няма място за притеснение - и за двете деца казваха че са големи и накрая -3.150.

# 23
  • Мнения: 953
На мен все ми казваха че бебето е малко, а тя се роди 3.200 и 50 см. съвсем нормално бебе. Това си го обяснявам с това, че тя е с малка главичка а те   мерят главите и  по размера на грлавите определят големината на бебето. Така че, не се притеснявай.

# 24
  • София
  • Мнения: 2 967
АМА, хич не им вярвай на тези лекари, един път беше голямо, един път финно като мене. Спокойно! Всичко си е Божа работа!

# 25
  • Варна
  • Мнения: 4 969
тези замервания в повечето случаи не са много верни!май доста те е стреснала докторката ти-чак пък и да ти предизвикват раждането??? Thinking
Да, така е.На мене пък все ми повтаряха, че щял да има голяма глава ooooh! Tired
Съвсем нормална си му е, но се роди 4,300 Rolling Eyes

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
Не се притеснявай. Те, толкова неточно могат да определят кг, че аз дори не питам колко ми е голямо бебето.

# 27
  • София
  • Мнения: 2 967
Моето бебе, според лекарката, в началото на 9м. беше 3-3,3кг., а като го родих /на термин/ беше 3,2кг. Други въпроси?

# 28
  • Мнения: 1 182
И двете ми деца се родиха големички-първото 4 кг. а второто 4.400 кг. но не са ми предизвиквали раждане,въпреки че и двамата ги преносих.Не се тревожи излишно.Желая ти от все сърце леко раждане Hug

# 29
  • Мнения: 251
Аз родих със секцио 4 050 гр. бебе , но по друг показател. Няколко часа по-късно моя колежка роди момченце, тежащо 5 100гр. , с епизиотомия.
А колкото до вярата в апаратите и лекарите- същия ден, в който родих ме гледаха на ехо и лекарят отсъди " много околоплодни води и малко бебе". Така хубаво се наревах след тези думи. Лекарката, която ми направи секциото не проумяваше, защото само с напипване на корема  се разбираше, че бебето е едро, дори се виждаше каква поза е заело. И наистина водите ми бяха много намалели.
Не се тревожи и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт