Мюнхен

  • 32 780
  • 368
  •   1
Отговори
# 150
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не съм била на този фестивал, но не ми изглежда да има някакви известни групи, пък това хапване и пийване си го има и иначе. Според сайта, някакво барче са отворили... нищо особено.

Ето карта на метрото, трябва ви дневна карта за Innenraum (бялото):

https://www.u-bahn-muenchen.de/bild/sehrgross/schnellbahn2016.u- … dezember-2016.jpg

# 151
  • Мнения: 668
Страхотно, много ти благодаря! Flowers Hibiscus

Важно е за краткото време, което имаме да организираме добре посещенията си, за да сме доволни без излишно препускане, а да се насладим на атмосферата на града!

Моля за малко уточнение.
Гледам тук
(с немския не се справям), до колкото разбирам такъв групов билет (има за 3 дни и идеално ме устройва), няма как да се купи от машинки, а само от офис - така ли е или съм в грешка?

Последна редакция: пн, 29 юли 2019, 18:50 от AnMary

# 152
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Не би трябвало, на всяка голяма спирка, автоматите продават всичко.

# 153
  • Мнения: 2 298
Аз имах предвид Gruppen-Tageskarte от 2-5 човека. Цената варира от 12.80 за вътрешен или външен кръг, 16.10 за Munich XXl и 24.30 за всичко.  Купува се от машините на спирките.

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Привет! Peace
Някой дали ще сподели как става придвижването от летището до града?
Гледам полетите на Уиз са до Меминген/Мюнхен запад  Thinking

# 155
  • Мнения: 806
Привет! Peace
Някой дали ще сподели как става придвижването от летището до града?
Гледам полетите на Уиз са до Меминген/Мюнхен запад  Thinking

От Меминген има автобуси до центъра на Мюнхен, като линията се оперира от две линии - Фликсбус и Allgäu-Airport-Express. Ние сме ползвали вторите и са доста добро разписание.
Детайли тук:https://www.checkmybus.com/#departureDate=2019-08-03&origin=Allg%C3%A4u-Airport%20Memmingen%2C%20Germany%2447.989381%2C10.232596&destination=Munich%2C%20Germany%2448.1351253%2C11.5819806&sortValue=Price&sortOrder=ascending&adults=1&view=2

# 156
  • Плевен
  • Мнения: 252

Разгледай този сайт, това са оранжевите автобуси, които чакат пред летището, то е много малко, не може да се объркал. Виж разписанието в сайта, защото по месеци е различно спрямо кацащите. Миналия октомври беше 20 Евро за възр, 10 Евро за дете. Спира пред Централна гара Мюнхен.

# 157
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Благодаря Ви?  Peace

20Е малко множко ми идва  Grinning

По принцип къде препоръчвате настаняване?За да е удобно за разходки и за трансфер до летището?

# 158
  • София
  • Мнения: 2 866
Летището на Меминген е далече от Мюнхен, ок. 80 км, затова и цената на автобусите никак не е ниска. За мен лично ок. Терезиенвийзе е добре за настаняване.

# 159
  • Пловдив
  • Мнения: 40 812
Летището на Меминген е далече от Мюнхен, ок. 80 км, затова и цената на автобусите никак не е ниска. За мен лично ок. Терезиенвийзе е добре за настаняване.
Благодаря!
Ще разгледам някой друг град с по-близко летище с нискобюджетни полети... Simple Smile

# 160
  • София по рождение
  • Мнения: 1 240
В Мюнхен дали правят хубав Коледен базар? Търся си дестинация за Коледа.

# 161
  • Мнения: 806
В Мюнхен дали правят хубав Коледен базар? Търся си дестинация за Коледа.
По-добри са в Берлин или Виена.

# 162
  • Мнения: 1 030
В Мюнхен дали правят хубав Коледен базар? Търся си дестинация за Коледа.

Миналата година направихме точно коледно пътуване. Много ни хареса там. Коледните базари са повече от 20бр , а по центъра са навсякъде. Единствения недостатък е, че Мюнхен е идин от най-скъпите градове в Германия и че Меминген е малко далеч, но пък влаковата система си е много добра.

# 163
  • На морето!
  • Мнения: 5 764
И аз планирам Коледен уикенд в Мюнхен. В края на ноември началото на декември с Райн ер.
Притесняват ме 2 неща- студът и дали в началото на декември / 1ви - 2ри/ базарите вече работят в пълния си блясък.

# 164
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
И аз планирам Коледен уикенд в Мюнхен. В края на ноември началото на декември с Райн ер.
Притесняват ме 2 неща- студът и дали в началото на декември / 1ви - 2ри/ базарите вече работят в пълния си блясък.

Зависи кои точно от всичките те интересуват. Общо казано, повечето ще отворят на 01.12, с първия адвент, малко отварят преди, малко след това, но атмосферата се чувства обикновено едва след Николаус, който е на 6.12, най-добре от 10.12 нататък.

По отношение на това кой базар кога отваря, има списък в сайта на общината.

Общи условия

Активация на акаунт