Мюнхен

  • 32 343
  • 365
  •   1
Отговори
# 45
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852

А след Нова година струва ли си да се ходи в Мюнхен или е препоръчително да се изчака пролетта.
Отговорих на въпросите в играта, но не разбрах кога се предвижда пътешествието? Simple Smile

Според мен почакай до пролетта - музеите в Германия до към края на март са със зимно, т.е. по-кратко, работно време, в никои от градините няма цветя още, студено е, често вали, особено тази зима се очаква да е тежка (от януари нататък). Не съм съгласна с Mucuni тоест.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 718

А след Нова година струва ли си да се ходи в Мюнхен или е препоръчително да се изчака пролетта.
Отговорих на въпросите в играта, но не разбрах кога се предвижда пътешествието? Simple Smile

Според мен почакай до пролетта - музеите в Германия до към края на март са със зимно, т.е. по-кратко, работно време, в никои от градините няма цветя още, студено е, често вали, особено тази зима се очаква да е тежка (от януари нататък). Не съм съгласна с Mucuni тоест.  Simple Smile


че е студ, студ е. не е шега работа. ама всъщност с тази игра на Луфтханза май доколкото разбирам е възможно ти да си избереш кога да отидеш. Rolling Eyes

# 47
  • Мнения: 22
Хубаво е да отидеш в Мюнхен за Коледа, но не точно на самия празник. Германците зарязват всичко и се изнасят към планината. Магазините не работят и нищо не можеш да си купиш, но има работещи заведения където може да се хапне. При нашето пътуване доста се разочаровах, защото нищо не успях да купя, но пък забележителностите които искахме да видим работеха. На връщане спряхме на замъка Neuschwanstein, там първо че валеше страхотен сняг, чакахме навън 2ч. за билети и бяхме вкочанясали докато дойде времето за влизане в замъка. Съветвам запътилите се натам да си закупят билети онлайн.

# 48
  • Мнения: 2 833
Да ви попитам нещо - базарчетата до кой месец работят : януари/ февруари ?
През март месец удачно ли е ходенето до Германия и какъв транспорт бихте препоръчали, за да се обикалят други градове в страната ?

# 49
  • Мнения: 2 430
       http://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Referat-fuer-Arbe … t/Weitere-CM.html      Ето за работното време!  За разглеждането на др.градове...- влак,кола под наем,със своя,зависи от вас,как
ще планирате екскурзията!

# 50
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 406
Аз предлагам meinfernbus.de - имат чудесни дестинации и цени.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
Да ви попитам нещо - базарчетата до кой месец работят : януари/ февруари ?
През март месец удачно ли е ходенето до Германия и какъв транспорт бихте препоръчали, за да се обикалят други градове в страната ?
    Базарите свършват на 23-24 декември. Лично за мен коледният базар в Мюнхен нито е най-интересния, нито е най-красивия. Регенсбург, Нюрнберг и няколко малки градчета по романтичния път са истинска приказка по това време на годината.
     През март все още е мрачно и студено, но пък Великден е рано тази година и всичко ще е украсено с декоративни яйца и зайци  Simple Smile.

# 52
  • Мнения: 18 993
Аз предлагам meinfernbus.de - имат чудесни дестинации и цени.

потвърждавам   Peace
ползвах ги в Бавария преди 2 месеца, а сега и веднъж във Франция 

# 53
  • Мнения: 498

А след Нова година струва ли си да се ходи в Мюнхен или е препоръчително да се изчака пролетта.
Отговорих на въпросите в играта, но не разбрах кога се предвижда пътешествието? Simple Smile

Според мен почакай до пролетта - музеите в Германия до към края на март са със зимно, т.е. по-кратко, работно време, в никои от градините няма цветя още, студено е, често вали, особено тази зима се очаква да е тежка (от януари нататък). Не съм съгласна с Mucuni тоест.  Simple Smile


че е студ, студ е. не е шега работа. ама всъщност с тази игра на Луфтханза май доколкото разбирам е възможно ти да си избереш кога да отидеш. Rolling Eyes
Точно така, който спечели има цяла година на разположение да се възползва, ако иска може да отиде пролетта, лятото или за другата Коледа...

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Здравейте, разгледах във форума какво има писано за Мюнхен, защото ми предстои екскурзия в началото на април до там. Включва се разглеждане на града и замъците „Хоеншвангау” и "Нойшванщайн". Връщане през Залцбург. Леко се притесних като прочетох, че в събота  неделя не работи нищо, планирали сме тръгване от България в събота, а пристигане и разглеждане на града в неделя. Абсолютно всичко ли почива и няма ли да има възможност да се разгледа и да се посети някоя бирария тогава?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 1 305
  Бирарии, ресторанти и музеи работят в неделя, само магазините са затворени. За събота изобщо не трябва да се притесняваш, всичко е отворено.

# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 14 035
Мерси много  bouquet Настройвам се тогава за купон  Party

# 57
  • Мнения: 38
Здравейте, предстои ни пътуване до Мюнхен. Ще бъдем аз , мъжа ми и малко дете на 2 год.Хотелът е в центъра - близо до Мариенплац. Въпросът ми е къде най-близо има детска площадка или нещо на закрито като детски клуб или нещо такова, където да го заведа.

# 58
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Ти искаш там да го оставиш ли? Както оставяш да гледат децата в Икеа, докато пазаруваш, такъв тип услуга ли?
Такова нещо точно в центъра не се сещам да има на първо четене, нито пък типичната детска площадка с катерушки и люлки. Има разни молове, в които да оставиш детето да рисува и т.н за час-два, докато напазаруваш.

# 59
  • Мнения: 38
Не, не искам да го оставям там. Просто се чудя къде да го заведа да си играе на детска площадка

Общи условия

Активация на акаунт