Бебето ми не ака вече 8-ми ден!

  • 2 278
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 59
Мили мами,
моля ви за съвет моята бебка не е акъла вече осем дни, а си пръцка с "аромат" и започва да ме притеснява сериозно. Тя е на 3 месеца и няколко дни и сме само на кърма. Последното и аки е било 19.10 и с клизма с мед по съвет на педиатъра, тъй като пак 8 дни не беше акала ( направи три мноого пълни памперса и си бяха с нормална консистенция, но със силна миризма). Сега ми каза ям круши и грозде и ако до два няма резултат да дам бебето кашичка от сини сливи и кърма около 50 мл. на ден. (Не ми се иска да и давам такива каши) Искам да ви попитам има  ли друга мама да е пробвала тази рецепта толкова рано. Може ли да ме посъветвате как да постъпя, ако това не даде резултат.

Знам че има много теми за запека ( при нас май не е запек) при кърмачетата, четох доста за това, че може бебето да усвоява на 100% кърмата и може да няма ако до 7 дни. Sad

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 614
Точно така както си го чела е!Кърмата се усвоява на 100 % и просто нямам какво да изхвърли.Нужно му е малко повече време да събере отпадъци.Всички кърмени бебета са така,не е само твоето,споко Simple Smile Ти можеш да ядеш разхлабващи храни-круши,тиква,киви.сливи.А на бебето да правиш масаж на стомахчето по часовниковата стрелка и упражнението "каране на колело".И да не се притесняваш излишно.Щом консистенцията на акото е нормална (както досега) и няма друг дискомфорт,значи не е запек и няма нужда да правиш нещо повече от писаните от мен неща по горе.Обикновено "проблема " се оправя от себе си със захранването в 6-ти месец.И не давай вода от овесени ядки или пюре от круши,моля те  Naughty .Ще си докараш проблем на главата с това ранно захранване.Не слушай педиатъра,в повечето случаи не знаят за кърменото бебе нищо.Нито как се кърми,нито защо не ака всеки ден.И моя син на тази възраст започна да пропуска акането.Имаше период в който не беше акал и цяла седмица.Това не е проблем.

# 2
  • Мнения: 59
Имаше период в който не беше акал и цяла седмица.Това не е проблем.

Точно това ме притеснява, че вече е повече от седмица.

# 3
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Първото ми дете (на кърма) правеше големи паузи. Най-голямата беше пълни 10 дни. Коремчето беше спокойно и самото дете беше спокойно. Когато се изхождаше имаше лек кисел мирис, но си беше с мека консистенция. Дадоха ни дори направление за гастроентеролог и ходихме в Педиатрията. Гледаха му коремчето с ехограф, каза че няма проблем и да захранваме с месни пюрета. Тогава беше на около 4 месеца по спомен. Захраних на 6 навършени месеца.

Това е нашият опит.

# 4
  • Мнения: 59
Благодаря ви момичета,

току що има ако  Grinning и точно 10-тия ден. Тъкмо щях да звъня да запазвам час при детски гастроентеролог. Правих доста масажи и свивах крачетата към коремчето. Похапнах круши и грозде. Успокоих се ... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт