Някой да е гладувал по Пол Брег?

  • 20 789
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
За мен най-ефикасния начин на отслабване е на д-р Ори Хофмеклер. Peace

# 16
  • Мнения: 4 473
Някой ако даде и въпросната диета/програма - хич няма да му се разсърдя Blush Blush

# 17
  • Мнения: 135
Преди време си правих този експеримент доста често.Истината е,че това не е диета,а някакъв негов си начин на живот.Преди години нямаше много информация,аз тогава четох едно книжле на руски и бях във възторг,но да не надценяваме възрастта ми тогава-само 17г.Преди около 5години си купих ентусиазирано една лъскава книга от Пол Брег и дъщеря му.Прочетох я много бързо/като всеки подобен труд е пълна с ужасно много "баластра"/,толкова се разочаровах.Има верни и хубави неща тук-там,но като цяло пише много глупости.Според мен човек не трябва да изпада в крайности,да се храни балансирано/много модерна дума напоследък!/ и разбира се да яде много плодове и зеленчуци.Ако искаш да се "разтоварваш" може да изкараш няколко дни на суровоядство и много вода и билков чай,но другото е прекалено.А един глад води до бясно "наваксване" на килограмите след това,ако не си промениш цялостно начина на хранене.
Така че,не ти препоръчвам пълен глад. Simple Smile

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
И аз го четях и ми звучеше много логично. Всъщност и е сега ми звучи логично. Но тогава - преди около 10-12 години го изпробвах - еднин месец веднъж в седмицата само на дестилирана вода и след това започнах и 10-дневното гладуване. Издържах 4 дена, и на петия като ми замириса на кюфтета... Както си лежах станах, извадих си кайма от хладилника, включих микровълновата за размразяване и скарата и се насвятках прекрасно - нищо не ми стана на стомаха, само съвестта ме заболя  Joy

# 19
   Привет на всички. Като попаднах на този форум, много се зарадвах. От 5 дена насам съм на омекотено гладуване, ползвайки книгата на Лидия Ковачева. Основната ми цел да започна, бяха излишните ми килограми - 35 килограма над нормата съм (вече 30 Simple Smile ). Откакто започнах омекотеното гладуване не съм почувствал глад, което ме учудва много, тъй като и преди съм опитвал да огранича храната, но безуспешно.
   Мисля да спазвам този режим до 7-8 дена, тъй като за първи път се  подлагам на гладуване. Двоумя се обаче за захранването. В книгата на Лидия Ковачева тази част е малко претупана, а за момента книгата на Пол Брег не ми е подръка. Въпросът ми е: колко време трябва да е захранването и с какво темпо да увеличавам храната. В момента на ден хапвам по 2 портокала и 2 ябълки + 1-2 чая. Според мен захранването трябва да е 2 пъти по-дълго от гладуването, но не съм много сигурен.  Не знам също така и как да премине захранването, в смисъл,  кога  да включа зеленчуците и хляба.  Ако знаете нещо повече по тези въпроси, ще се радвам да ги споделите във форума.  Чао за сега.

# 20
  • Мнения: 723
Преди време си правих този експеримент доста често.Истината е,че това не е диета,а някакъв негов си начин на живот.Преди години нямаше много информация,аз тогава четох едно книжле на руски и бях във възторг,но да не надценяваме възрастта ми тогава-само 17г.Преди около 5години си купих ентусиазирано една лъскава книга от Пол Брег и дъщеря му.Прочетох я много бързо/като всеки подобен труд е пълна с ужасно много "баластра"/,толкова се разочаровах.Има верни и хубави неща тук-там,но като цяло пише много глупости.Според мен човек не трябва да изпада в крайности,да се храни балансирано/много модерна дума напоследък!/ и разбира се да яде много плодове и зеленчуци.Ако искаш да се "разтоварваш" може да изкараш няколко дни на суровоядство и много вода и билков чай,но другото е прекалено.А един глад води до бясно "наваксване" на килограмите след това,ако не си промениш цялостно начина на хранене.
Така че,не ти препоръчвам пълен глад. Simple Smile

 newsm10 Точно така!

Когато гладувах по Пол Брег-то беше само за 24 часа,хич не се чувствах добре,напротив, и да ви кажа,не защото не ядях, а защото не трябваше да пия кафе...ей това за мен е най-кошмарното и най-трудното при тия прочиствания .... Вие как издържате???А освен това,неприятното облагане на езика ме побъркваше....Той ми е много чувствителен по принцип и изобщо не можех да мисля за друго...А и захранването...краставици и моркови с лимон(без сол)...направо съжалих,че изобщо се захраних Cry

Karlson,захранването със сигурност е дълго точно толкова,колкото и гладуването. За другите ти въпроси не съм сигурна,за това не ти отговарям Grinning

# 21
# 22
Благодаря ви за отговорите и подадения линк. Явно трябва да си препрочитам някой пасажи от книгата на Лидия Ковачева, там всичко пише. И все пак, ако имате някакви съвети и собствени наблюдения около захранването, ще се радвам, ако ги споделите във форума. Много е важно да се чуе и друга гледна точка. Чао Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт