ПОМОЩ!!! ПЛИТКА СТАВА ПРИ БЕБЕ НА 1 МЕСЕЦ

  • 1 437
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте.. незнам дали е тук мястото да пиша затова нонищо не намерих в търсачката. Значи проблемът ни е - Вчера бяхме на ортопед с малката принцеса и ни казаха че лявата и става е много плитка ..след това докторът каза че не е чак толкова много  - средна степен и ни изписа едни специални гащи.  Ами сложихме ги снощи и след 10 мин един рев едно пищене ужас направо ..и така от 18:00 до  почти 23:30 ..накрая ги смъкнах ..малката млъкна и след 20тина минута заспа ... опасна ли е тази плитка става ..неможе ли от себе си да се оправи.  Малката изобщо не ги търпи ..тя нестига че е още от малка с характер ми и тея гащи акъла и взеха .. Кажете какво да правя ..дали ще свикне или има и друг вариант да се оправи тази става? Моля випомогнете защото съм сама с нея и никой не ми помага ..таткото цял ден на работа и вечер сд виждаме за час два а мъничката както се къса да реве незнам какво да правя просто

# 1
  • Мнения: 26
Да добавя от Стара Загора сме

# 2
# 3
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Гащите няма да й оправят ставата. Няма да я направят по-дълбока. Но са профилактика срещу луксация, която настъпва много по-лесно при плитка става. Според мен не трябва да се отказвате толкова бързо. Слагай ги за малко и увеличавай времето постепенно. Дано да свикне.

# 4
  • Мнения: 1 572
Вариант да носите по-малко гащите е да слагате бебето в слинг шал, разкрачено и корем-корем към вас.
Също вие да се облягате на възглавница и бебето отново разкрачено като жабка да стои във вас корем-корем.
Не бих подценила носенето на гащи. Знам, че не са много удобни. И моето дете ги ползва заради проблем с едната става. Свиква се. Но аз редувах и с горните два метода.
Чувала съм, че някои родители слагат 2 чифта памперси и това отново държи крачетата като на жабка. Би трябвало да помага, но не съм категорична.

# 5
  • Мнения: 5
До колкото зная, в някои държави дори е задължително бебенцата до 6 месеца да се повиват върху памперса точно поради тази причина - да се заздравят по-добре ставите. Така че, можеш и това да пробваш - допълнително повиване с пелени върху самия памперс, за да стоят крачетата по-разтворени.

# 6
  • Мнения: 26
И така пробвахме ..но тя е ужасно шавлива ..постоянно рита или маха с ръце дори и когато е спокойна ..и като и разтворя крачетата се изнервя че не ги движи свободно и реве като за последно ... А и на всичкото отгоре имаме лека пъпна херния и колкото повече пък плаче толкова по голяма става малко по малко .. Ужасна ситуация

# 7
  • Мнения: 1 572
За пъпната херния не и ли слагате лепенка? Много бебета имат, но за месец два лепене се оправят.
Гащичките и слагайте внимателно, когато вече е заспала. Или (повтарям се)  бебето да спи в поза жабче върху вашия корем.

# 8
  • Мнения: 26
Слагахме лепенки но ни казаха да спрем защото вече кожата и се излющи от толкова лепенки

Общи условия

Активация на акаунт