Отговори
# 60
  • Мнения: 832
Днес бяхме на разходка, но си беше много студено. За съжаление и моя нерадост прекарахме голяма част от следобеда в Рингмол. Там има една изкуствена тревна площ и детето много се забавлява да я изкачва и да си играем заедно. Макар и не от най-страхотните, все пак е опция за зимните дни.
На мен за киселините нищо не ми помага - затова и не се тъпча с нищо, защото са си гадна екстра, която просто трябва да отмине...
Чакам си нетърпеливо прегледа - на 11.11 ми е чак, за да видим как е малката принцеса. Иначе и следващата седмица съм сама с детето и се надявам да има топли следобеди за разходки навън.
Поздрави и успешна седмица на работещите ни мами от мен и чакам добро новини от прегледите, които предстоят и ФМ на тези от вас, които ще ходят предстоящата седмица. Аз се радвам и ми е много мило да чета за нашите бебочета и как се развиват и ни вълнуват. Винаги съм казвала, че това е най-прекрасната част от бременността.
Успех на всички и пишете честичко  Hug bouquet

# 61
  • Мнения: 70
Хайде и аз цоп в новата тема..... bouquet........за което благодаря Тъжни очи
Много се радвам за хубавите новини, момичета и дано да е така до март месец, само хубави неща да ни се случват!
Да отбележа и моите резултати от ФМ - всичко е наред, имаме си всичко, доста срамежливи, не можа да снима лицето, но за сметка на това доста се дупеше и снимка на бубата имаме  Grinning. Та отново ще сме със сини гащи, очертава се мъжка компания  Laughing

# 62
  • Мнения: 45
Да се включа и аз  Laughing и да благодаря за новата тема  Heart Eyes
Нашата ФМ е на 9,за която нямам никакво търпение вече...
За глупостите,относно пола,и аз немога да повярвам,че има такива хора...жалки същества!!!Най-важното е да са ни живи и здрави бебчетата,и за момче се радвам еднакво и за момиче!
А момичета да ви питам как сте с кръвното? Днеска ми го мериха,ей така профилактично,чувставх се добре,ама ми беше 125/85...после след час 130/80...130/85,изтисках си едно лимонче почна да пада...ама се чудя дали е нормално,да не би да почвам да вдигам и по повечко.По принцип си ми е 120/80,ама и съм си много емоционална и успявам да си го вдигам качили...ох нз исках да си излея душичката  Embarassed

# 63
  • София
  • Мнения: 1 956
И моите родители се радват, че не искам да се женя. Нали вече веднъж бях женена Simple Smile НЕ точно категорично не искам, ами зесега не предпочитам. Бих се оженила след 10-тина 20 години. НЕ съм особено сигурна защо точно такива са ми предпочитанията... Но така предпочитам.
Вчера ходихме на Витоша... Ми... не съм за разходки... Въпреки че за малко се качихме с колата до тихия кът и ходихме по лек наклон, си усетих състоянието... Още като не знахе, че съм бременна, бяхме тръгнали за боянския водопад и аз на първата трета от пътя се вкиснах, занервничих нетипично за мен в такава ситуация, заврънках за жегата, водата, катеренето, доспа ми се... и върнах народа обратно  Crazy Явно организмът си знае работата и мрънкането не е само от капризи.
И на мен ми ставт киселини от ябълките... И с хляб не върви да се затискат киселините...
А повръщането не е добре, защото ще ни се развалят зъбите от това...

# 64
  • Мнения: 2 133
Добро утро на всички в България. При нас от лято стана зима. Вчера бяхме по къс ръкав, днес вече с шалове и якета  ooooh! Аз реших засега да не си купувам зимно палто за бременни. Имам един шлифер с доста дебела подплата, която се слага/маха и едно палтенце с колан. Ще пробвам да видим дали ще мога да изкарам с тях newsm78 Тук зимата уж е по-мека от България, но януари и февруари са си студени. Вие какво сте решили за зимните месеци?

Didi Bidi,  направих киселото зеле  newsm68 Който е гладен да не чете:

Скрит текст:
Част от буркана напълних с накълцани и част с листа. Успях да събера само 5 листа в 1л буркан, та вчера го отворих и направих 5 сармички  Grinning Еми страхотни станаха! Май можех още малко да го оставя преди да го отворя де. Не беше много кисело на вкус  newsm78 Сега ще слагам пак и ще пробвам повечко листа да събера. Благодаря за рецептата  bouquet

# 65
  • Варна
  • Мнения: 843
Здравейте момичета, записвам се да Ви следя, априлка съм, но не съм изтървала и ред от темата Ви  Heart Eyes
За киселините пия от време на време сода, че не се трае, храна не ми помага. Най-добре съм ако вечерям до 18:30-19:00 часа, така като си легна към 22-23 часа съм си даже леко гладна, но спа много леко и спокойно.
За пола - изумявам се на тези изказвания, масово двойките не могат да имат деца и ходят по мъките години наред а някой тръгнали с претенциите. Аз леко се дразня, защото няма човек, който да не ми е пожелал "панделка" а аз съм убедена, че е момченце. И като ми се заобясняват - "по-хубаво е да имаш момиченце, опора ще ти е, ще си говорите...."  Shocked Ние треперим постоянно, как е, здраво ли е..всичко ли му е наред, добре ли чувства......а те... #Cussing out
Сина ми е мартенско чадо и мога да Ви кажа, че е такова добро и умно дете, прекрасни и чувствителни рибки  Heart Eyes

# 66
  • Мнения: 963
Момичета, на вас поне само за пола ви мрънкат. Ние като казахме на свекървата, че чакаме второ дете реакцията й беше да ми каже "Горе главата, ще се справиш."  #Cussing out И от тогава нито веднъж не е питала как съм, как върви бременноста, нищо  Close В същото време за първото беше огромна радост, леене на сълзи и изобщо... и сега се обичат, помага ни за гледането, когато малката е болна и т.н. Ама това отношение към бъдещото бебе направо ме побърква  Tired

# 67
  • Мнения: 23
На мен днес от ябълки ми се получиха киселини. Може би в момента ми е по-чувствителен стомаха. Ще карам само на хляб, докато се поуспокои малко. Аз снощи пих и талцид и сода, но не ми помогнаха. Почнаха едни горещи вълни, ужасни болки... Накрая повърнах (с извинение) и се оправих, ама това не може да е единственото спасение... ☹


Ох,и при мен преди ден стана така.Вълните,болките и накрая....завършиха нещата по същият начин.Не съм сигурна дали се получават от нещо конкретно,нямам такива наблюдения. Ще се справиме,още малко остана(а киселините май ще се засилят към края).  Thinking

# 68
  • Сандански
  • Мнения: 309
Момичета, не се обиждайте на хората относно пола. Всеки има предпочитание и често по невнимание може да обиди бременна. Аз съм цапната в устата понякога и често съм си правила майтапи от този тип с мои приятелки. Без никаква зла умисъл или с претенции, че ако е друг пол ще е некачествен маТриал. С първото дете много исках момче и желанието ми се сбъдна, с второто исках момиче, но пак е момче и отначало ми беше малко тъжно, че няма да връзвам плитки (поне докато не дочакам внучетата или не стана милионер, та да се реша на трето или пък осиновено, за по-сигурно Simple Smile ), но сега се радвам много и смятам, че е по-добрия вариант. Mr. Green
Пък аз ако трябва да се обиждам, трябва да се обидя най-много на сестра ми. Като й казах, че по снимките и второто ни детенце, както и първото, е копие на мъжа ми, тя каза с леко съжалителен тон: "Нищо де, живи и здрави да са." Mr. Green  Wink

А за киселините, сода бикарбонат ли пиете или имате предвид газирана вода? Аз пия второто и за момент киселините изчезват, иначе моят начин е пиене на мнооого вода. Пак усещам киселини, но са много по-слаби.

Появиха ми се някакви болки в корема ниско долу, когато ходя. Според акушерката са от разтягането на мускулите, но на мен ми е притеснено и гледам да не се натоварвам, пък дори и с ходене. Sad

# 69
  • Мнения: 534
Аз да ви се оплача...вчера бях на погача и моите приятелки като ме видяха само ми повтаряха,че ми бил много малък корема...та чак ме наплашиха...е колко трябва да е голям в 5 месец.. Sad за мен си е голям

# 70
  • Варна
  • Мнения: 843
Аз да ви се оплача...вчера бях на погача и моите приятелки като ме видяха само ми повтаряха,че ми бил много малък корема...та чак ме наплашиха...е колко трябва да е голям в 5 месец.. Sad за мен си е голям

Може да е било опит за комплимент  newsm78, един вид не си мръднала....

# 71
  • Мнения: 2 133
Меги, изобщо не ги слушай приятелките си! Всяка жена и дори всяка бременност се развива различно. Щом лекарите казват, че всичко е наред, можеш само да се радваш, че ти е малък коремът - по-лесно ще го свалиш после. Аз вчера влязох в 6-ти месец и още не ми личи, когато съм с дрехи  Mr. Green Ми такова е, какво да направя... Важното е бебенцата да са добре и да не им липсва нищо.

Относно пола - е как няма да се обидиш някой, ако ти каже "Ех, жалко, че не е момче/момиче!" Thinking

Мен пък са ми много досадни хора, които постват или казват "Благословия е да имаш момче/момиче" (както те си го интерпретират). Все съм си мислела, че е благословия да имаш ЗДРАВО дете!

# 72
  • Nearby
  • Мнения: 194
Много е глупаво това със мрънкането от чужди хора какво ще е бебето. Момче, момиче - нали е важно да е здравичко и всичко да е наред. К'ви хора има  newsm78 smile3555

За първа страница моите гащи са СИНИ. Днес бяхме на ФМ и ни казаха. Всичко си е на място и в норма, тежи 400гр в средата на 21 седмица. Много съм щастлива. Плацентата ми е предна и затова чак сега почнах да го усещам сериозно.

Кръвното ми е 115/70 в повечето случаи. Понякога е ниско. Киселини имах около 4 месец, но ми минаха бързо.

Кашлицата успях да си я излекувам с компот от дюли и смес от мед и хлябна сода. Дано не ми се случва пак  Praynig

Хубав ден на всички  Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 405
Аз да ви се оплача...вчера бях на погача и моите приятелки като ме видяха само ми повтаряха,че ми бил много малък корема...та чак ме наплашиха...е колко трябва да е голям в 5 месец.. Sad за мен си е голям

И аз вече влизам в шести месец и с определени дрехи хората даже не разбират, че съм бременна. Ама мен това ме радва, а и до колкото знам след седми месец изведнъж доста расте корема. Аз не се притеснявам, защото имам проятелки, които с малък корем са родили нормални бебета и такива, които са качили по 30кг с големи кореми, пък са родили много мънички бебчета, които се е налагало да ги подхранват допълнително, за да станат по-големки преди раждане.
Така, че важното е доктора какво казва, а не "разбирачите" по улицата. Simple Smile

# 74
  • Мнения: 63
Здравейте и от мен в новата тема Simple Smile
Аз мога да се оплача само от болка в тази и кокалите на бедрата.Както казва моя АГ това са част от екстрите на бременността.
Моя корем също е малък, но доки каза,че не му е тясно и има достатъчно място.
Искам да ви питам в 22 седмица ли влизам в 6 месец?
Нямам търпение да дойде 10.11 тъй като тогава сме на 4д и ще се разглеждаме подробно.

Общи условия

Активация на акаунт