Бургаски мами-раждане през 2016г.

  • 98 188
  • 517
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 48
Благодаря ви момичета, скоро трябва да стягам багажа  Praynig

Всичко ще си дойде на мястото, не се притеснявай. И аз преди да отида да раждам имах много притеснения, за какво ли не, но след като влязах в болницата и се предадох на профисионалистите и всичко мина о.к. Успех.

# 436
  • Мнения: 37
danula Благодаря! Ще ми е първо бебче и тъй като нямам представа какво точно ме очаква не съм мисля толкова притеснена. Надявам се изборът ми да раждам в ДМ да е правилен, защото не знам след като стана университетска болница какво е положението там.

# 437
  • Мнения: 48
danula Благодаря! Ще ми е първо бебче и тъй като нямам представа какво точно ме очаква не съм мисля толкова притеснена. Надявам се изборът ми да раждам в ДМ да е правилен, защото не знам след като стана университетска болница какво е положението там.

И на мен ми е първо бебчето. Аз родих на 04.05. там, тоест беше съвсем прясно станала университетска болницата и всичко беше перфектно - условията, отношението на всички към мен и бебето, раздвижиха ме много бързо и то с помоща на рехабилитаторка, която беше много мила и търпелива и т.н. Дано все още е така. Мисля, че не си сгрешила в избора си.

# 438
  • Мнения: 2 429
danula Благодаря! Ще ми е първо бебче и тъй като нямам представа какво точно ме очаква не съм мисля толкова притеснена. Надявам се изборът ми да раждам в ДМ да е правилен, защото не знам след като стана университетска болница какво е положението там.

И на мен ми е първо бебчето. Аз родих на 04.05. там, тоест беше съвсем прясно станала университетска болницата и всичко беше перфектно - условията, отношението на всички към мен и бебето, раздвижиха ме много бързо и то с помоща на рехабилитаторка, която беше много мила и търпелива и т.н. Дано все още е така. Мисля, че не си сгрешила в избора си.
И аз родих края на май, имах притеснения, но всичко беше ок. Една приятелка роди там наскоро и каза, че са претрупани с работа. Което означава, че е хубаво да си носиш допълнително някои неща за лична хигиена, например спирт да си почистваш седалката на тоалетната /примерно по мое време чистеха два пъти дневно, но сега не било така/. Иначе хората са професионалисти, малко са изморени.
И още един съвет - колкото хора познавам родили там /4-5/ всичките бебетата имаха някакви проблеми според неонатологията - или им даваха антибиотици, или някакво допълнително лечение, или откриха шум на сърцето на бебето /бил безвреден, ама бебето трябвало да се наблюдава по-дълго време/.
Според мен се презастраховат и предпочитат да дадат на децата лекарства, вместо да пропуснат нещо. Не се шашкай ако ти се случи. Ще си искаш бебето настойчиво да ти го дават да си го кърмиш, няма да плачеш и да се притесняваш, но ще си го искаш. Защото пропуснеш ли първите седмица - две после кърмата я я има я не. А пък аз вече знам поне 6 мами, дето спретнаха такъв номер и после - кърмене с дохранване, ранно отбиване и проблеми.

# 439
  • Бургас
  • Мнения: 436
Пролет,благодаря че ме подсети за препарат за тоалетната! Освен спирт какъв може да е за по-лесна употреба?

# 440
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз си носех спрей за моментна студена стерилизация DesiDent, с който пръсках тоалетната и степилизиращи влажни кърпички - Нуби имат такива, аз си бях купила на DM. Спрея го използват в стоматологичните кабинети и се продава в подлеза на университета. Има магазин за медици.
Никой няма да дава лекарства на доносено и здраво бебе без да е необходимо. На дъщеря ми родена в 38г.с. не са давани  и на рецептата при изписване освен капки за колики не фигурираха лекарства. За кърменето много помагат. Родих в средата на март. Сега не знам как е.

# 441
  • Мнения: 2 429

Ами моят опит говори друго. На мен лично не ми помогнаха за кърменето. Според мен персоналът са професионалисти, обаче ги товарят много и те нямат време да се обърнат, камо ли да обясняват и да дават информация за бебетата. Просто си го обяснявам с това, че когато Vermilion е раждала е била все още "частна" болница, когато аз раждах беше вече смесена /тоест претоварени, уморени, т.н./. Сега чувам, че е още една стъпка към държавна болница доближена.
Така иначе аз си носех и препарат за стерилизация, и мокри кърпички,бебешки кърпички и спирт, отделно разбира се всички възможни шампоани/ душ гелове и т.н. за лична хигиена. Даже не се сещам и нещо друго нямаше ли, така се бях заредила.

# 442
  • Мнения: 237
Аз мисля да раждам в Окръжна с избор  на екип, гинеколога който ме следи изражда там. А пък вече за девата вече е безплатно и общо взрто и там стана натоварено.Пък и до сега толкова много лекарства приех , имах някой месеци с проблеми така че държа на него. Надявам се някой скоро раждал там да сподели.

# 443
  • Мнения: 1 556
Моята дъщеря се роди края на април, болницата от седмица вече беше университетска. Също в 38г.с., не са й давали никакви лекарства.

# 444
  • Мнения: 52
Момичета, какво ви е мнението за трета фетална морфология

# 445
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз правих и трите.  Peace

# 446
  • Бургас
  • Мнения: 436
Момичета, какво ви е мнението за трета фетална морфология
[/q

Скоро  и аз ще правя трета.На мен ми е втора,тъй като не правихме първа 3д само пуснахме изследванията за синдромите.

# 447
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
За да е коректен БХС, трябва да е заедно с фетална морфология. Как е направен самостоятелно?

# 448
  • Бургас
  • Мнения: 436
За да е коректен БХС, трябва да е заедно с фетална морфология. Как е направен самостоятелно?

Имах предвид,че не е правено 3д

# 449
  • Мнения: 9 652
Какво имаш предвид под "3Д". 3Д екрана се пуска предимно за кеф на родителите. Както каза докторката, при която ходих аз - "ние искаме да видим вътрешните органи, тяхното състояние, вид и размер, а вие искате да видите на кого прилича бебето."  Wink
Данните от ехографското изследване се комбинират с данните от кръвните проби и така се определя % риск.  Peace
 

Общи условия

Активация на акаунт