Бургаски мами-раждане през 2016г.

  • 98 143
  • 517
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 837
Здравейте мами раждащи 2016, споделете тези които сте родили къде и при кого и на тези които им предстои за къде са се насочило

Препоръчвам д-р Ирмов (или ак.Каприева), Дева Мария.
И аз раждах при тях-нормално, с епидурална. От др. Ирмов бях доволна още докато ми водеше раждането, и двамата са невероятни. И преди и след раждането - огромно внимание

# 466
  • Бургас
  • Мнения: 449
Здравейте мами раждащи 2016, споделете тези които сте родили къде и при кого и на тези които им предстои за къде са се насочило
Раждах нормално при д-р Ирмов и ак. Кръстева, в УМБАЛ Дева Мария. Много съм доволна.

# 467
  • Мнения: 23
Здравейте мами,моя термин е съвсем скоро...случи се че лежах и в ОРБ и в Дева Мария и в двете болници са много любезни докторите,но аз лично си избрах ОРБ и по специално д-р Душепеев ,смятам да раждам нормално,за сега са такива показателите,докато лежах там доста мами минаха и родиха и докторите се отнасяха много отговорно и мило харесва ми че в болницата има кръвен център и всякаква паратура,това с което другите две не разполагат и ако се наложи така или иначе те транспортират...да не дава Господ де ... та това е моето решение. Леко раждане на всички Simple Smile

# 468
  • Мнения: 237
Теодора Интересно ми е в Орб, мамите носят ли си шишенца, помпа за кърма, защото и аз май натам съм се насочила, а в списъка им ги няма, а за девата ги има.

# 469
  • Мнения: 1 556
Здравейте мами,моя термин е съвсем скоро...случи се че лежах и в ОРБ и в Дева Мария и в двете болници са много любезни докторите,но аз лично си избрах ОРБ и по специално д-р Душепеев ,смятам да раждам нормално,за сега са такива показателите,докато лежах там доста мами минаха и родиха и докторите се отнасяха много отговорно и мило харесва ми че в болницата има кръвен център и всякаква паратура,това с което другите две не разполагат и ако се наложи така или иначе те транспортират...да не дава Господ де ... та това е моето решение. Леко раждане на всички Simple Smile

Уважавам решението ти, но не и аргументите за него. Не е вярно това с транспортирането, нито на майки, нито на бебета.  Peace
Аз родих при Татарова, много съм доволна.
За Девата не ви трябват шишенца, там си хранят бебчетата с АМ ако се налага, никой не очаква от вас да си носите всички атрибути за приготвянето му. Помпи също дават при нужда, макар че за мен това е лична вещ и не бих използвала чужда така или иначе.

# 470
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Глупости, какви шишета и помпи в ДМ? Дават помпа, ако нямаш, а единственото, което носиш за бебето са дрешки при изписването. И апаратура ли вече нямат в ДМ... а кръвния център за Бургас не е ли само един.  Laughing
На откровената неистина с транспортирането не му ли мина модата вече!?

# 471
  • Мнения: 23
Теодора Интересно ми е в Орб, мамите носят ли си шишенца, помпа за кърма, защото и аз май натам съм се насочила, а в списъка им ги няма, а за девата ги има.
Ако не си си закупила помпа там има оборотна,съответно с рингове отделно пакетирани и си ги слагаш когато я ползваш..от другите мами които раждаха не съм чула да си носят шишенца за това не знам наистина,всяка сряда има ден на отворените врати можеш да посетиш Simple Smile

# 472
  • Мнения: 23
да само един е и той е в Орб,а за транспортирането знам за случаи от доктори

# 473
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Цял Бургас роди в ДМ и аз за транспортирано бебе от ДМ още не съм чула. Но чух за доста бебета родени грамове, спасени и изписани живи и здрави.
Моя много близка с прееклампсия, в последстве в кома и куп други ужасии беше спасена и тя, и бебето 'и в ДМ, без да ги транспортират никъде.
Мен ме изписаха в един ден с бебе родено 900гр, спасено в ДМ, имаше и тежък случай с родилка с щастлив край и нито един случай на транспортирани бебета или родилки (това си личните ми примери, за които не съм чула, чела или някой да ми е казал, а съм била свидетел) Какво транспортиране при неонатология трета степен!? Кои лекари говорят тези глупости да ги знам кои са и да не попадам при тях.
ДМ търпят много критика, но не и по отношение на грижите, адекватността, компетентността, апаратурата, действията и пр. спрямо родилките и бебетата.

# 474
  • Мнения: 2 429
да само един е и той е в Орб,а за транспортирането знам за случаи от доктори
А пък аз знам за една приятелка /ама наистина близка/ дето щеше да си умре в ОРБ. Понеже там като родиш, оставят те в стаята да се възстановяваш и нито звънец има да повикаш помощ, ни нищо. Та добре, че като й прилошава другото момиче е било вече раздвижено, че отишло да търси доктори.

Моето лично мнение е, че няма значение къде раждаш, ако нямаш проблем с раждането и с бебето. Ама ако се появи - стой та гледай.
Аз бях за нормално раждане. Изтичат ми водите, отивам в Девата. Обаче докато чакам в предродилна тоновете падат. Трябва бързо да се извади бебето. Не може пълна упойка, понеже съм яла, може да се задуша. Остава само спиналната като вариант. Както ме беше страх преди това от упойки да видите колко бях благодарна като ми я сложиха и извадиха бебето. Какво ли щеше да стане в ОРБ, където спинална упойка няма специалист, който да сложи? Щяха да карат с пълна, ако оцелея, оцелея.
И в Девата не е хотел, а болница. В стаите имаше дезинфектант, строга хигиена спазваха по мое време, имаше и паник бутон. Викаш ги, когато имаш проблем, без да ставаш. И винаги, винаги идваха веднага. А това дали ще намериш бързо помощ, е решаващо. Имаше няколко бебета по мое време в специални кувиози. Не знам какво има като оборудване в ОРБ, но в Девата е добро, лекарите знаят как да го ползват и се ползва.

# 475
  • Мнения: 23
Ама кой ви отрича Девата,аз също лежах там и както казах също съм с добри впечатления,а това си е моето решение,не съм го натрапила на никой,просто изказвам мнение,не знам защо така подскачате Simple Smile

# 476
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Защото в поста ти има неистини, а ти раждай където си искаш. Аз моето дете си го родих и избрах ДМ пред Майчин дом Варна.
ДМ не са останали нито без кръв, нито без апаратура ( направо е смешно окръжна да се сравняват с ДМ по този параграф), нито транспортират бебета и родилки.
Аз лично в Окръжна не бих стъпила, колко здрави и млади момичета и бебетата им затриха там, а сега си позволяват да говорят откровени лъжи.

# 477
  • Мнения: 2 429
Защото в поста ти има неистини, а ти раждай където си искаш. Аз моето дете си го родих и избрах ДМ пред Майчин дом Варна.
ДМ не са останали нито без кръв, нито без апаратура ( направо е смешно окръжна да се сравняват с ДМ по този параграф), нито транспортират бебета и родилки.
Аз лично в Окръжна не бих стъпила, колко здрави и млади момичета и бебетата им затриха там, а сега си позволяват да говорят откровени лъжи.
Това е защото когато една здрава жена с нормална бременност отиде да ражда, тя в повечето случаи няма особени проблеми. Постоява в окръжна, минават веднъж дневно на визитация и си отива. Тя преди да роди се е успокоявала с това, че ако има проблем лекарите ще реагират. Проблем обаче е нямало. И жената е доволна. Е да, ама като стане проблемът, тогава се вижда кой колко струва. И аз преди да родя толкова ми я хвалиха ОРБ-то. Да, ама майка ми е лежала там и знам много добре какво представлява.
Колкото и да са им добри докторите / може и да са, де да ги знам/ когато ако имаш нужда няма кой да извикаш, каква файда? Да не говорим, че като им оставят бебетата в стаята после вечерта я има една сестра на етажа, я не. И не си го измислям - моята приятелка ми разказа как оперирана е търсила сестра да я моли за мляко и са й отказали. Представи си не дай си боже нещо да му има на детето и ти да обикаляш като гламав да търсиш лекар. Айде, мерси.

# 478
  • Мнения: 9 648
Toва с транспортирането на болни/бебета/майки от ДМ към МБАЛ Бургас продължава да е най-голямата глупост, която витае из бургаско! Чак не знам как се връзват някои хора на толкова глупаво нещо.
Ами проверете нивото на компетентност дадено от Министерството, вижте отношението на лекари/акушерки/сестри, сравнете базата ....
Сигурно през 2009г е имало единичен случай на транспортиране и от тогава МБАЛ изграждат имиджа си на този случай.  Laughing
Въобще не ми е ясно как някой се навива да ражда в МБАЛ. Честно!  Crazy

...Мен ме изписаха в един ден с бебе родено 900гр, спасено в ДМ...
Между моето и твоето раждане (няколко месеца) имаше още няколко случая на спасени деца под 1 кг.
Аз лежах в стая с майка с бебе родено 1200гр. Спасено е.  Peace

# 479
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Ей, тоз МБАЛ и преди десет години, и сега единственото му предимство си остава митът за неонатологията и кръвния център. И май само този, който не е лежал там с проблем го вярва.
Аз им ядох попарата, цели 32 дни в патология. И после 5 дни в кърмаческото. След толкова години още се ужасявам от нещата, които видях и преживях там.
Родих и двата пъти в Майчин дом Варна. Първият път бях готова и на завоите на Слънчев бряг да родя, но не и в МБАЛ. Благодарна съм на бащата на дъщеря ми, че му стискаше да ме качи на колата и да ме заведе до там. Защото тогава друга алтернатива в Бургас за съжаление нямаше.
Сега обаче има. И освен цитираният доктор Кироваков, не виждам наистина смислена причина някой да ражда там. Освен, ако парите не са фактор разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт