Скандинавски филми, поредици, сериали - Тема 2

  • 106 050
  • 764
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 939
Да. Ако не си чел книгите на Улсен, филмите са много добри.Аз първо гледах филмите, а после открих автора и поредицата. Така е по-добре.
А "Пациент 64" си е за минисериал. Няма как да го вместиш в двучасов филм, без да посъкратиш и видоизмениш нещо.

# 661
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
А кои са филмите за отдел Q? Може ли да ги изборите и в строга последователност ли трябва да се гледат или не са свързани помежду си?

# 662
  • Мнения: 5 939
Криминалните истории са различни. Но е добре да се гледат последователно, защото има и лични истории и отношения.Заглавията не ги помнех точно, взела съм ги от imdb.
1.Пазителят на изгубените причини
2.Отсъстващият
3.Конспирация на вярата
4.Пациент 64

# 663
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 480
https://m.imdb.com/list/ls047676833/
Eto ги последователно.

# 664
  • Мнения: 4 572
Аз пък не харесвам толкова Улсен. Филмите по поредицата за отдела ми харесват повече от книгите  Дори историите на Камила Лекберг ми хресват повече. Аз съм луда почитателка на Несбьо и Хари Хуле. Мечтая за сериал по мотиви от книгите за Хуле.
А има ли превод на сериите за Себастиан Бергман?

# 665
  • Мнения: 5 939
Благодаря на иланг-иланг, че препоръча "Код 100". Не го бях гледала. В момента съм на 6 епизод. Добър е.

# 666
  • Бургас
  • Мнения: 16 235
За Бергман и аз ще следя!

# 667
  • Мнения: 6 346
100 Code наистина беше много добър, но завърши отворено, а така и нямаше как да се довърши, поне не със същия актьорски състав. Много жалко.

# 668
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Изгледах "Убийства във Валхала" - исландски сериал. Хареса ми, все още е сниман само един сезон обаче.
Сега започнах да гледам "В капан" (Trapped), пак исландски. Интересно начало, вече съм на 3-ти епизод от първи сезон. Два сезона е. 🤗

# 669
  • Мнения: 3 933

Сега започнах да гледам "В капан" (Trapped), пак исландски. Интересно начало, вече съм на 3-ти епизод от първи сезон. Два сезона е. 🤗
Аз съм го гледала. На мен много ми хареса. Не заради сама история само. Представя един далечен свят, толкова различни от нашите отношения. Някак малко странни, мудни. В същото време не така маниакално технологичен модерен свят. По-простичък, сякаш си в 70-те примерно.

# 670
  • Мнения: 957
На мен Убийствата във Валхала ми хареса. Тежка история, но актьорите и режисурата са много добри. В Капан обаче ми беше много протяжен и муден и не го догледах. Не знам защо, но Исландските пейзажи много ми харесват. Има нещо притегателно в тези изолирани, снежни земи.

# 671
  • Мнения: 5 820
Записвам се да следя и да видя какви филми сте препоръчали и ще препоръчате да се гледат. Гледала съм няколко скандинавски филми и наистина ми привлякоха вниманието. Доста по-различни са техните филми от другите.

# 672
  • Мнения: 14 648
От исландските на мен Trapped ми хареса повече от Убийста във Валхала.Вторият ми се видя по-муден,но не ме отблъсква това кино.Скандинавците са много различни от нас и ми е много интересно,покрай убийствата да виждам и начинът им на живот.Сега си харесах Код 100.Четох по-назад за датски сериал и по сюжета разбрах,че съм гледала ам.версия.Даже не си спомням заглавието,но през цялото време си мислех колко ми напомня скандинавско кино.

# 673
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 480
На мен много ми хареса и норвежкият Occupied.
https://m.imdb.com/title/tt4192998/

# 674
  • Мнения: 5 939
От исландските на мен Trapped ми хареса повече от Убийста във Валхала.Вторият ми се видя по-муден,но не ме отблъсква това кино.Скандинавците са много различни от нас и ми е много интересно,покрай убийствата да виждам и начинът им на живот.Сега си харесах Код 100.Четох по-назад за датски сериал и по сюжета разбрах,че съм гледала ам.версия.Даже не си спомням заглавието,но през цялото време си мислех колко ми напомня скандинавско кино.

И "Убийството" и "Мостът" имат американски римейк.
Напоследък открих " Варг Веум" норвежко датски. Не зная коментиран ли е. Не съм особено впечатлена, но не е лош.

Общи условия

Активация на акаунт