Смути, 2-ра тема

  • 140 694
  • 683
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 13 528
Ако ползваш ленено семе несмляно,организмът не го усвоява.
Да, трябва задължително да е смляно.
Или накиснато, като под накиснато имам предвид поне 8-10 часа, така също се усвоява от огразнима или бъркам?
бъркаш

# 631
  • София
  • Мнения: 11 463
Ако ползваш ленено семе несмляно,организмът не го усвоява.
Да, трябва задължително да е смляно.
Или накиснато, като под накиснато имам предвид поне 8-10 часа, така също се усвоява от огразнима или бъркам?
бъркаш
Защо, споделете? Чел съм, че или разбито (смляно, начукано) - за да се усвои от организма или накиснато...

# 632
  • Мнения: 13 528
Аз пък съм чела, че за да се усвои лененото семе трябва да е смляно. И кво да правя, купих кафемелачка заради него.

# 633
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Всъщност накиснатото има друг ефект - ползва се за слабително средство. Но ако искаш да усвоиш полезните му свойства, трябва да го смелиш, и то непосредствено преди консумация.

# 634
  • София
  • Мнения: 11 463
Ясно, благодаря ви. Какви са начините за смилена бях пробвал с хаванче, само че се вдига много шум, чета по-горе, че става с кафемелачка, да?

# 635
  • Мнения: 4 871
Аз го меля в блендера. Просто го завъртам на сухо в каната и става идеално смелено.

Последна редакция: ср, 27 юни 2018, 21:34 от Spring is my season

# 636
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Аз го меля в кафемелачката,защото не се препоръчва да престои след смилане. Така че меля малки количества за употреба веднага.

# 637
  • Мнения: 3 545
Да споделя какво си спретнах аз: шепа малини, шепа боровинки, един резан пъпеш. Малко мляко и малко вода. Много свежо и вкусно се получи.

# 638
  • Мнения: 797
Здравейте момичета. Не знаех че не се усвоява от организма.  Четох за една жена която ползвала желето от накиснато семе за различни неща, дори го слагала на маска;) има всякакви хора.
 Онзи ден отивам в кварталния магазин, дето наема му е много скъп. Винаги хвърлят плодове защото са им скъпи. Питам шефката дали може да прибера един пъпеш и тя любезно ми го зави.
Та смутито с цял малък много узрял  зелен пъпеш и един банан, шепа горски ягоди и малини ми излезна почти без пари.

Впрочем в един сайт(дано не се повтарям че не помня) четох че във всяко смути после се слага капки мазнина, за да се усвоят по-добре витамините! Това знаехте ли го?

# 639
  • Мнения: 4 871
Това за първи път го чувам. Никъде не съм попадала на смути с капки мазнина

# 640
  • Sofia
  • Мнения: 26 332
Знам,че на сок от морков се слага капка мазнина,за да се усвои керотина.

# 641
  • Мнения: 2 687
Аз имам смелено да ми е готово в бурканче. Меля си го в блендера. Защо пък не бива да престоява смелено?!

# 642
  • София
  • Мнения: 11 463
Аз имам смелено да ми е готово в бурканче. Меля си го в блендера. Защо пък не бива да престоява смелено?!
Не знам и аз, четох че изветрявало, ако стои повече от половин час смляно или нещо такова, иначе и аз щях един буркан да си смеля наведнъж, ама не - трябва да ни е трудно и гадно  Mr. Green

# 643
  • Пловдив
  • Мнения: 1 152
Четох за една жена която ползвала желето от накиснато семе за различни неща, дори го слагала на маска;) има всякакви хора.
Аз си правя гел за къдрици от това желе. Странно ли ти се струва Simple Smile? В пъти е по-хубав от всеки продукт за тази цел, натъпкан с химия. Да не говорим, че хидратира косата, освен всичко друго.

И на мен така ми препоръча един диетолог, хубаво е да има малко мазнина. Не че слагам, но си мисля, че шепата бадеми и лешници + лененото семе дават необходимото количество.

# 644
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 724
Да,лененото семе е голяма благодат за косата и кожата.
Ами,какво му е трудното за смилане в кафемелачката за ползване веднага?

Общи условия

Активация на акаунт