Смути, 2-ра тема

  • 140 887
  • 683
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 492
Идея за смути с нар? Или не е възможно....

# 76
  • Мнения: 8 163
Идея за смути с нар? Или не е възможно....
Че защо да не е възможно? Аз не съм правила, защото у нас наровете се изяждат без изобщо да стигат до блендера. Беля по 7-8 нара наведнъж и хуните изяждат всичко в рамките на половин час.

***

Спанак, целина, магданоз, тофу, банани, портокал, лимон

# 77
  • София
  • Мнения: 11 492
Привет Фея,
Правил съм само фреш от нар. Но не мога да си представя в белндера/нутрибулета как ще бъдат смляни семената на нара. То всичко е семена....

# 78
  • Мнения: 2 653
ronaldd, можеш да си изцедиш сока по друг начин и след това да го използваш в блендера с другите съставки. Аз така правя със соковете на цитрусите-цедя си ги на пресата предварително.

# 79
  • София
  • Мнения: 11 492
Благодаря, fiona! И мен тази само ми хрумваше. По принцип, е честа практика в смутито да присъстват и изцедени сокове.
Предполага, че бая ще нагарча ако блендирам самия нар/семена?

# 80
  • Мнения: 8 163
Едва ли ще нагарча, Роналдд. Просто ще имаш надробени семена, както става когато слагаш малини или къпини. Пробвай. Поне ще знаеш дали ти харесва.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 176
Здравейте, момичета, много вкусна и полезна тема.  bouquet

Вечерно забърках:
- банан;
- ананас;
- киви;
- сок от ягода;
- замразени малини;
- авокадо;

Нямах нищо зелено, което ме подсеща да попитам, къде в София си купувате кейл?

# 82
  • Мнения: 133
Да ви се похваля - вчера пристигна коледния подарък за вкъщи - приставка за смути към кухненския робот.  LaughingНямам търпение да го изпробвам, че досега все с пасатора... Embarassed

# 83
  • Мнения: 8 163
Честито, Вени! И как е?

***

Лилав кейл, ябълка, банан, "Ръка на Буда" и портокал



Плосък бейби кейл, банани, сладък картоф, портокалов сок

# 84
  • Мнения: 2 653
Фея Кръстница, направо е удоволствие да ти гледам снимките с разни екзотични неща по тях! Какъв е вкусът на тази Ръка-лимонен?

# 85
  • Мнения: 8 163
Фиона, благодаря ти! Като вкус Buddha Hand не е нищо интересно. Не е дори кисел. Но на аромат е великолепен! Целият апартамент ухае.

***

За днес спанак, манго, банан, портокалов сок, конопено семе

# 86
  • Мнения: 2 545
Днешното ми смути - цвекло, боровинки, ябълка, портокал, мандарини, морков, лим. сок.
Прекрасен наситено розов цвят. Не посмях да сложа нищо зелено в него, но все пак и зеленчуците са добре представени - от цвеклото и моркова Simple Smile .

# 87
  • Мнения: 570
Здравейте, имам такава сокоизтисквачка, но си загубих буталото. Явно сме го изхвърлили. На някой да му се намира или да ми помогне от къде мога да си взема?

Сокче, което приготвих на децата вчета беше от 1 парче тиква; 3 мандарини; 2 портокала; 2 ябълки; 1 морков. Много им хареса...

# 88
  • Мнения: 2 545
titinka, никога не съм пробвала смути с тиква, но някой път може да опитам.

Днес си купих кейл Grinning - от Билла. Нямам търпение да го пробвам в смути. Утре ще импровизирам.
 

# 89
  • Мнения: 8 163
Титинка, тиквата нали сурова или си я сготвила предварително. А как правиш смути със сокоизтисквачката? Добавяш целулозата към сока?

Симпа, и на салата кейлът е чудесен, защото е по-крехък от обикновеното зеле.

***

Бейби кейл, спанак, ябълки, банани, кумкуат, пчелен прашец, ленено семе, лимонов и портокалов сок

Общи условия

Активация на акаунт