От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 720
  • 756
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Здравейте! Имам нужда от вашата помощ. До утре вечер трябва да съм избрала един от следните два модела:
http://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishwa … ebox=-2061282448/
и
http://www.bosch-home.bg/productlist/SMV58L50EU#/Tabs=section-te … lebox=-548533440/
 цената е абс. еднаква  и на двата модела
Разлика намирам в капацитета(13-14комплекта)–не ми е от значение, разхода на вода също, за децибелите май пак не е съществена разлика. Програмите ме вълнуват, а не съм мн наясно.Кой модел да избера?
Ако цената е една и съща взимай втората. Първата е серия 4 а втората 6. Ще има разлики дори и да не са упоменати в етикета.
Може би за да се разберат точните разлики - разпределение на рафтовете, подвижни шишове, допълнителни приставки трябва да се изтеглят упътванията на двете машини, д се орочетат и съпоставят. Вече ако 4та серия е произведена в Германия, а 6та не е и затова цената идва еднаква трябва да решите дали държите на уред произведен в Германия с по-малко екстри, или такъв произведен другаде но с повече екстри.
По снимките на панела с копчета на двете пък излиза че 4та серия има повече функции.  Може да излезе че 4та серия е по-върхов модел от серията произведен другаде, а 6та серия е по-орязан модел от серията но произведен в Германия.
П.С. Редактирам си мнението защото разглеждах още двете съдомиялни.... на тази от 6та серия пише материал полинокс май значи че дъното и е пластмасово. Да не би 6та серия която по принцип е по-скъпа да е намалена защото това е по-стар модел и затова да се изравнява с цената на по-нов модел 4та серия.
Оффф нахвърлих някои размишления но май хич не помогнах.
На прима виста аз бих взела 6та серия пък като се зачетох сега клоня към 4та.

Последна редакция: нд, 19 ное 2017, 21:49 от Анонимен

# 241
  • София
  • Мнения: 17
Здравейте! Имам нужда от вашата помощ. До утре вечер трябва да съм избрала един от следните два модела:
http://www.bosch-home.bg/productlist/dishwashers/built-in-dishwa … ebox=-2061282448/
и
http://www.bosch-home.bg/productlist/SMV58L50EU#/Tabs=section-te … lebox=-548533440/
 цената е абс. еднаква  и на двата модела
Разлика намирам в капацитета(13-14комплекта)–не ми е от значение, разхода на вода също, за децибелите май пак не е съществена разлика. Програмите ме вълнуват, а не съм мн наясно.Кой модел да избера?
Ако цената е една и съща взимай втората. Първата е серия 4 а втората 6. Ще има разлики дори и да не са упоменати в етикета.
Може би за да се разберат точните разлики - разпределение на рафтовете, подвижни шишове, допълнителни приставки трябва да се изтеглят упътванията на двете машини, д се орочетат и съпоставят. Вече ако 4та серия е произведена в Германия, а 6та не е и затова цената идва еднаква трябва да решите дали държите на уред произведен в Германия с по-малко екстри, или такъв произведен другаде но с повече екстри.
По снимките на панела с копчета на двете пък излиза че 4та серия има повече функции.  Може да излезе че 4та серия е по-върхов модел от серията произведен другаде, а 6та серия е по-орязан модел от серията но произведен в Германия.

====================
Сега видях и за резервоара има разлика
материал на резервоара   Пластмаса
-това е за SMV58L50EU от  6тата серия
тази е правена в Полша, за другата не съм си записала но май не беше в Германия

# 242
  • София
  • Мнения: 17
Благодаря за отделеното време, muoil ! Simple Smile И аз мисля като теб, за 6тата малко ме глождат съмнения. Утре ще мина да видя другата пак по-обстойно и ще пиша. А и половин зареждане, четох тук, че не се използва много.
–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
сега за полинокс намерих това :
https://technika.bg/userfiles/editor/file/Polinox_A5_03_2015.pdf

Последна редакция: нд, 19 ное 2017, 22:41 от морска пяна

# 243
  • Бургас
  • Мнения: 66
Здравейте, ще си позволя да пиша и в тази тема, с въпрос, относно тази неизвестна марка:купихме си съдомиялна, втора употреба, Exquisit GSP-9012A, но нямам инструкция за нея, и нищо не разбирам 😂, това ми е първа съдомоялна. Моля ако някой има опит с подобен  модел или има инструкции, да помага🌸

# 244
  • Мнения: 1 744
След като си купих абсорбатор от Тека, реших, че това е марката

Моля за мнения за тази съдомиялна
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-teka-lp7-850

# 245
  • Мнения: 15 571
Здравейте момичета

Искам да си купя малка съдомиялна. Ще съм благодарна на всякакви препоръки за марки и модели. Не съм сигурна дали всички марки предлагат малки съдомиялни, затова ще се радвам на всякаква информация.
Благодаря

п.п. под малка имам предвид тип "кубче"

п.п. 2 - сега измерих мястото, където ще бъде поставена и май ще може да се вземе и миялна с размери 45 см.

# 246
  • Мнения: X
Здравейте момичета

Искам да си купя малка съдомиялна. Ще съм благодарна на всякакви препоръки за марки и модели. Не съм сигурна дали всички марки предлагат малки съдомиялни, затова ще се радвам на всякаква информация.
Благодаря

п.п. под малка имам предвид тип "кубче"

п.п. 2 - сега измерих мястото, където ще бъде поставена и май ще може да се вземе и миялна с размери 45 см.
Правете - струвайте, но щом има дори и малка възможност да съберете съдомиялна с пълен размер (дори и 45см) възполвайте се. 100% е по-добре от кубче. 1. Избора на кубчета е по-ограничен 2.Цената е близка 3. Дори и да не ви трябва голяма и я ползвате полузаредена не се реализират икономии но 100% ще усетите липса на място.
Ако може да се вмести пълноразмерна 45см избора е голям харесвайте си марка и модел, изтеглете упътването и в него би трябвало да има монтажна схема с точните размери на конкретния уред и така ще прецените дали ще се събере у вас. Знам че някои момичета махат горния капак на уреда за могат да го подпъхнат под плот ако ширината им стига, но на височина не им достигат няколко сантиметра.

# 247
  • Мнения: 13
Моля за мнение на този модел Candy.Четох цялата тема, но не видях да има мнение за тях. Ако сте ползвали тази марка, моля споделете. http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … S3-TAX-S/p/688809

# 248
  • Мнения: 15 571
Здравейте момичета

Искам да си купя малка съдомиялна. Ще съм благодарна на всякакви препоръки за марки и модели. Не съм сигурна дали всички марки предлагат малки съдомиялни, затова ще се радвам на всякаква информация.
Благодаря

п.п. под малка имам предвид тип "кубче"

п.п. 2 - сега измерих мястото, където ще бъде поставена и май ще може да се вземе и миялна с размери 45 см.
Правете - струвайте, но щом има дори и малка възможност да съберете съдомиялна с пълен размер (дори и 45см) възполвайте се. 100% е по-добре от кубче. 1. Избора на кубчета е по-ограничен 2.Цената е близка 3. Дори и да не ви трябва голяма и я ползвате полузаредена не се реализират икономии но 100% ще усетите липса на място.
Ако може да се вмести пълноразмерна 45см избора е голям харесвайте си марка и модел, изтеглете упътването и в него би трябвало да има монтажна схема с точните размери на конкретния уред и така ще прецените дали ще се събере у вас. Знам че някои момичета махат горния капак на уреда за могат да го подпъхнат под плот ако ширината им стига, но на височина не им достигат няколко сантиметра.

Много благодаря за съвета. Ще видя дали ще успеем да се преборим за по-голямия размер

# 249
  • Мнения: 15 571
Е, явно съм се объркала. Размера, който показват за съдомиялни 45 см. е бил за ширината, не за височината. А мен височината ме бърка много. Значи, явно ще е кубче - няма как.
И сега идва въпроса - Канди, Бош, АЕГ или Аристон?

# 250
  • Sofia
  • Мнения: 4 019
Е, явно съм се объркала. Размера, който показват за съдомиялни 45 см. е бил за ширината, не за височината. А мен височината ме бърка много. Значи, явно ще е кубче - няма как.
И сега идва въпроса - Канди, Бош, АЕГ или Аристон?

Най-добре изберете между Бош и Аристон.

# 251
  • София
  • Мнения: 12 006
Е, явно съм се объркала. Размера, който показват за съдомиялни 45 см. е бил за ширината, не за височината. А мен височината ме бърка много. Значи, явно ще е кубче - няма как.
И сега идва въпроса - Канди, Бош, АЕГ или Аристон?
АЕГ! Аристон е по-компромисен вариант, Бош е турски и не ди струва да се плаща само заради името, и вътре не е ок, Канди няма да го коментирам даже.

# 252
  • София
  • Мнения: 321
Сега като споменавате начина на сушене на АЕГ и погледнах в спецификациите на моята, която все още не е разопакована, пише: използване на остатъчна топлина. Какво точно означава според вас?

# 253
  • София
  • Мнения: 2 521
Сега като споменавате начина на сушене на АЕГ и погледнах в спецификациите на моята, която все още не е разопакована, пише: използване на остатъчна топлина. Какво точно означава според вас?
Накрая плакне с гореща вода, източва се и съдовете изсъхват защото са топли.

# 254
  • 1st floor
  • Мнения: 9 111
Е, явно съм се объркала. Размера, който показват за съдомиялни 45 см. е бил за ширината, не за височината. А мен височината ме бърка много. Значи, явно ще е кубче - няма как.
И сега идва въпроса - Канди, Бош, АЕГ или Аристон?

Имам Бош от типа кубче от почти две години. Препоръчвам!

Общи условия

Активация на акаунт