От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 645
  • 756
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 28 460

Не знам защо, но като чуя Беко и си представям ниско качество. нямам нищо на тази марка , както и на Мидея и др. т.
След две перални на прехвалени марки, иначе китайско производство, си купих Беко....еми няма никаква разлика от предишните, стабилно изработена, има си същите програми като другите!Ако изкара и годините които изкараха другите какво повече да искам за тази цена! Wink
За миялните не знам, наши познати имат  Беко и са супер доволни! Simple Smile

# 136
  • Варна
  • Мнения: 987
И на мен ми похвалиха Беко преди време - взех си сушилня и сигурно ще съжалявам 5 години  Stop

Сега да не ме нападнат пак почитателите на марката и да ми кажат,че съм била дразнителя на форума  Mr. Green

Ще ме извинявате ама сушилня дето не суши на мен не ми трябва  Mr. Green

Та повече не бих си взела който и да е уред от тях
Лично мнение  Peace

# 137
  • Мнения: 872
Тък говорим за съдомиялни.Беко са едни от добрите в момента на пазара.
Сушилни може и да не могат да правят.

# 138
  • Мнения: 5 616
И сушилня, и миялна имам техни - нищо им няма. Бачкат си супер машинките.
Дефектен уред може да се случи при всяка марка. Но така да се обобщава, е малко несериозно.

# 139
  • Мнения: X
Имам миялна Беко от 7 години, много съм доволна. Никога не е стъпвала в сервиз, ползвам си всички програми, нямам забележки откъм измиването, работи отлично и с евтини и с по-скъпи измиващи средства. Скъсвам я от употреба. Ако сега трябва да си купувам пак миялна, въобще няма да разглеждам други марки. Това за миялните, за перални, не знам, не съм имала Беко.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 987
Както казах- лично мнение  Peace

Да се каже,че турското Беко е най доброто на пазара..класове по-надолу от Miele и Aeg та дори и Hoover ми се струва също несериозно

# 141
  • София
  • Мнения: 44 098
Никога не е стъпвала в сервиз, ползвам си всички програми, нямам забележки откъм измиването, работи отлично и с евтини и с по-скъпи измиващи средства.
Цената не е правопропорционална на качество Wink Аз си ползвам само лидл обикновенни таблетки и съм идеално доволна, нищо повече не намерих във феъри платинум, например, даже открих няколко минуса (лично за мен).

# 142
  • Мнения: X
Да се каже,че турското Беко е най доброто на пазара..класове по-надолу от Miele и Aeg та дори и Hoover ми се струва също несериозно

Да, лично мнение е моето също. Марката не ми е важна, а резултатът. След като миялната се справя не просто добре, а отлично, се обезмисля да скачам на Miele, AEG или друга. Ако не се справяше или имах поне някаква забележка или резерви, да за следващата щях да дам повече за друга марка, в случая от личния ми опит не виждам смисъл.

# 143
  • София
  • Мнения: 12 006
Имам Електролукс, не е нисък клас, но хич не съм доволна! Не измива добре . Най-редовно чашите, чиниите / за тавите и тенджерите да не говорим/ са с някакви засъхнали мръсотийки и всичко мия после на ръка.  Ще я сменям ама да видим с каква.
Не знам защо, но като чуя Беко и си представям ниско качество. нямам нищо на тази марка , както и на Мидея и др. т.
По това описание ми прилича на не добро съотношение препарат - сол, може и грешна програма /прекалено къса, не много гореща вода/.

# 144
  • Мнения: 4 400
Имам Електролукс, не е нисък клас, но хич не съм доволна! Не измива добре . Най-редовно чашите, чиниите / за тавите и тенджерите да не говорим/ са с някакви засъхнали мръсотийки и всичко мия после на ръка.  Ще я сменям ама да видим с каква.
Не знам защо, но като чуя Беко и си представям ниско качество. нямам нищо на тази марка , както и на Мидея и др. т.
По това описание ми прилича на не добро съотношение препарат - сол, може и грешна програма /прекалено къса, не много гореща вода/.
Съвсем възможна причина може да е ако е от клас А+++.. .до степен да ''мие''  с 5-10л вода.
Не се лъжете не става без вода.Това е като блъфа със ''самопочистващите се '' филтри ,дето трябвало периодично да се ''обслужват'' в сервиз Wink ooooh!
Имам приятелка с подобен проблем.

# 145
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Нека да не изкривяваме темата. Тя е "От коя марка съдомиялни сте доволни?" Естествено, всеки споделя впечатления от своя / своите уреди и това е точно по темата. Тя е полезна /може би/ само за хора, които тепърва ще си купуват машинката.  Но на кантара в едното блюдо е уреда, а в другото -мъничко голям космет.

# 146
  • София
  • Мнения: 2 995
Съвсем възможна причина може да е ако е от клас А+++.. .до степен да ''мие''  с 5-10л вода.
Не се лъжете не става без вода.Това е като блъфа със ''самопочистващите се '' филтри ,дето трябвало периодично да се ''обслужват'' в сервиз Wink ooooh!
Имам приятелка с подобен проблем.

От марката си е. Моят Бош измива всичко без проблеми само с 9 литра вода.

# 147
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Имам Електролукс, не е нисък клас, но хич не съм доволна! Не измива добре . Най-редовно чашите, чиниите / за тавите и тенджерите да не говорим/ са с някакви засъхнали мръсотийки и всичко мия после на ръка.  Ще я сменям ама да видим с каква.
Не знам защо, но като чуя Беко и си представям ниско качество. нямам нищо на тази марка , както и на Мидея и др. т.
По това описание ми прилича на не добро съотношение препарат - сол, може и грешна програма /прекалено къса, не много гореща вода/.
Съвсем възможна причина може да е ако е от клас А+++.. .до степен да ''мие''  с 5-10л вода.
Не се лъжете не става без вода.Това е като блъфа със ''самопочистващите се '' филтри ,дето трябвало периодично да се ''обслужват'' в сервиз Wink ooooh!
Имам приятелка с подобен проблем.
60см. миялна дето мие с 5 литра няма на пазара. С 10 има доста машини които мият и то добре, но те са за около11-12комплекта. Основното е как се разпръсква водата и с каква сила. 11-13л. са си нормално количество за машина около 12-13 комплекта.

# 148
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Причина за не добро измиване на съдовете може да бъде и тяхното нареждане в машината.

# 149
  • Мнения: 4 400
Нека да не изкривяваме темата. Тя е "От коя марка съдомиялни сте доволни?" Естествено, всеки споделя впечатления от своя / своите уреди и това е точно по темата. Тя е полезна /може би/ само за хора, които тепърва ще си купуват машинката.  Но на кантара в едното блюдо е уреда, а в другото -мъничко голям космет.
Както вече споменах ,моята съдомиялня си е навъртяла 7-8г и макар все още да работи ,а пък и покрай подмятана на кухнята ми се ще да я заменя с нещо по -актуално .
Проблемът е в това ,че доволните в темата хвалят уреди  на по няколко години а не такива в продажба,а аз вече два пъти много сбърках залагайки на репутацията на марка в комбинация с по-висока цена.
Вероятно най-полезно би било за да се ориентира човек ,след покупката на нов уред да се даде и
съответния отзив в комбинация с линк.
newsm78Обаче така като го залагате да се пишат само суперлативи, а за другото да се премълчава newsm78 защото не е по темата и е спам  ,не виждам как човек може да се ориентира.
То така излиза че темата е само рекламна .
п.п. Исках да кажа че ако подобни теми се пускат с чисто комерсиална цел ,то един добър компромис в интерес на всички може би било реклама чрез демонстрация.Кой не би искал съдомиялня която мие перфектно с малко вода загоряло ,но и да е добре изплакнато (а не с остатъци на препарат)?

Последна редакция: нд, 26 мар 2017, 19:53 от mamamari

Общи условия

Активация на акаунт