От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 894
  • 756
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 987
Моята миялна е от една година ето този модел

http://www.fotonteh.com/bqla-tehnika/items/sadomiqlna-adp-500-wh-a

Доволна съм  Peace

# 151
  • София
  • Мнения: 44 190
 Аз лично предпочитам хората да споделят и какво се случва с уредите им след някоя друга година употреба, още ли са така доволни, както когато са ги купили или се е почнала сага с  проблеми, сервизи и т.н.
За един чистак бърсак нов уред малко може да каже адекватно човек.
Моята е на няколко години и още е в продажба (като на Боряна). Аз съм си доволна.
Точно този тип теми според мен не се пускат с рекламна цел, има няколко такива във форума и хората си пишат за собствените уреди, какво рекламно има в това. Естествено при зададена тема "... сте доволни" пишат повече доволни Wink Но пак има и негативни отзиви.

# 152
  • Мнения: 4 430
Аз лично предпочитам хората да споделят и какво се случва с уредите им след някоя друга година употреба, още ли са така доволни, както когато са ги купили или се е почнала сага с  проблеми, сервизи и т.н.
Права сте !Така е ! Но друго имах в предвид.Преди 7-8 г новите уреди бяха едно ,а сега са друго за съжаление не към по-хубаво.Много по онова време безпроблемни марки днес не са това което бяха,а човек няма как да го знае докато не се опари ,а тогава е твърде късно.Тогава никой не е очаквал че нов уред няма да работи като хората  от самото начало,а днес това не е чак толкова необичайно.
Скрит текст:
Примери колкото щеш (освен моите),мои съседи дадоха над 2 000лв за хладилник от престижна марка ,който така и не проработи като хората а не им  го смениха. Опъват им нервите на хората и ги правят на маймуни все идват от сервиза (някой трябва да се вземе почивен ден за да ги посрещне,което е бонус ) и после пак проблем....и така с месеци.Новата им съдомиялна също има ''особеност'',не плакне добре и остава препарат ...а смениха всички препарати на пазара.Пак не се отваря и дума за подмяна.
А когато вече си ''сядал на този стол ''ставаш по-недовечив и търсиш по-сигурен източник ,че даден уред ще работи като хората от самото начало.Това имах в предвид като  говорех за отзив от нов уред или защо не рекламни демонстрации или друг начин който да възстанови доверието м/у търговец и клиент.

# 153
  • Мнения: 5 694
Как се разбира, че остава препарат по съдовете?  Thinking

# 154
  • Пловдив
  • Мнения: 503
Афродита, не съм имала съдомиялна до сега и не знам точно какви изисквания да поставя. Какво е предимството на трите отделения (освен че събира повече съдове)?
Спрели сме се на Бош, защото харесахме хладилник, плот и пералня Бош, та ММ иска да са една марка.
Ще прегледам вариантите, които си ми предложила.
Това, че избраната от мен Бош има само 3 температури, означава ли, че няма да измива добре на тези 45, 50 и 65 градуса? Каква е оптималната температура за миене?

Да, търся свободностояща машина.

# 155
  • Варна
  • Мнения: 987
Афродита, не съм имала съдомиялна до сега и не знам точно какви изисквания да поставя. Какво е предимството на трите отделения (освен че събира повече съдове)?
Спрели сме се на Бош, защото харесахме хладилник, плот и пералня Бош, та ММ иска да са една марка.
Ще прегледам вариантите, които си ми предложила.
Това, че избраната от мен Бош има само 3 температури, означава ли, че няма да измива добре на тези 45, 50 и 65 градуса? Каква е оптималната температура за миене?

Да, търся свободностояща машина.


Аз мия само на 65 градуса Peace
Ако имаш възможност вземи с три кошнички..по-удобно е  Peace

# 156
  • Мнения: X
И аз най-често използвам 60 градуса на моята.

# 157
  • Варна
  • Мнения: 773
Имам Електролукс, не е нисък клас, но хич не съм доволна! Не измива добре . Най-редовно чашите, чиниите / за тавите и тенджерите да не говорим/ са с някакви засъхнали мръсотийки и всичко мия после на ръка.  Ще я сменям ама да видим с каква.
Не знам защо, но като чуя Беко и си представям ниско качество. нямам нищо на тази марка , както и на Мидея и др. т.

Не уточних, че машината е 5 годишна. Проблемите, започнаха от около година. Мисля, че подреждам съдовете по един и същ начин както преди. Не мия на кратка програма. Евтини таблетки не купувам, но скъпите ми чинии са надраскани...
И все пак уред Беко няма да си купя  Wink

# 158
  • София
  • Мнения: 1 180
Благодаря за съветите, бяха ми полезни Hug
В крайна сметка след два дена обикаляне си взех Беко за 579 лв. с 5г. гаранция, добри функции и разпределение вътре. Щях да взема евтиния Бош, но нямаше удължаване на гаранцията.
http://www.technopolis.bg/bg/Freestanding-dishwashers/Dishwasher … -28330-W/p/680640. В сряда ще ми я доставят и по нататък ще споделям впечатления.
Ще я ползвам временно, до есента живот и здраве, после ще остане за наематели и ще търся вече за вграждане, в нов дом, пак ще питам.

# 159
  • Мнения: 791
Афродита, не съм имала съдомиялна до сега и не знам точно какви изисквания да поставя. Какво е предимството на трите отделения (освен че събира повече съдове)?
Спрели сме се на Бош, защото харесахме хладилник, плот и пералня Бош, та ММ иска да са една марка.
Ще прегледам вариантите, които си ми предложила.
Това, че избраната от мен Бош има само 3 температури, означава ли, че няма да измива добре на тези 45, 50 и 65 градуса? Каква е оптималната температура за миене?

Да, търся свободностояща машина.


Моята Бош е свободностояща. Има три температурни режима:

- 45 градуса - 29 минути - за слабозамърсени съдове. Това е прогамата, която използвам най-много и ежедневно.
- 50 градуса - еко програма - 3:15часа - използвам я, когато съм натъпкала машината до дупка.
- 70 градуса - интензивна прогама - около 2 часа - досега съм я използвала "по предназначение" два или три пъти, но аз по принцип нямам загорели съдове. Иначе - само при профилактика.

Моята съдомиялна е с две чекмеджета и кошничка за съдове. Мисля обаче, че третата кошница е добра опция, стига да не отнема много от височината на другите две. Моите чинии са много големи, използвам и високи чаши, и в моя конкретен случай настоящата ми кошничка е по-практична, дори и махнах и дръжката, че стърчеше и не можеше да пада настрани. само да можеше и кошничката да се разделя на две, ама не става.

# 160
  • София
  • Мнения: 44 190
Така описани на боша му липсва нормална ежедневна програма.
29 мин... това не знам какво точно мие, но със сигурност не суши за толкова време.
Интензивната - ясна, хубаво.
А Еко програмите , като цяло за мен са излишни... компромисно миене (още не съм чула  някой да е доволен от такава програма със силно замърсени съдове), с малко вода и уж малко енергия, ужасно разтегнато във времето.
Моята миялна има 6 програми и точно двете, които никога не ползвам са Бързата (моята е малко по-дълга и не суши) и Екото, честно казано не бих си взела този бош, с тези програми.

Третата кошница като цяло  и за мен е плюс, ако има, в нея се подреждат прибори, включително дълги и големи като основни ножове, разни там черпаци и т.н., което е добре, че не ти заемат място по дрегите кошници, но това ако имаш много за миене, аз честно казано рядко имам чак толкова, че да ми пречат и разпределени из другите 6кошници, т.е. екстра е, но не бих казала, че страдам от липсата й.

И наистина повече би ме дразнило, ако "изяжда" от височината на другите кошници.

# 161
  • Мнения: 4 430
Моята баба има 8 програми, от които най ползвани са :
ежедневна:
 -65гр-58мин-10,2лвода-1,24кВт- еднократно  измиване 2плакнене +сушене
за деликатна посуда(пластмасовите части на кухненски машинки) :
-70гр-136мин -14,8л вода-1,45кВч-(едно миене на 40гр+троро на 70гр...)
за  много тежки случаи  или бебешки шишета,части на абсорбатора и фурната...:
-70гр-124мин-17,8л-1,97кВч(първото миене на 50гр+второ на 70+междинни плакнения+ последващо плакнене с 50гр+....)
Загоряло Embarassed се мие успешно и на ежедневната програма(вероятно защото е три пръскалки ), но когато има болен у дома ползвам по-тежките като превантивна мярка .
Леки програми никога не съм ползвала
Скрит текст:
(има 20мин,30мин ,70 мин /40гр,155мин/50гр
.
Всеядна е мие перфектно с всичко, като личните ни препочитания са към препарати без аромат.
Никога не е създавала проблем въпреки качеството на тока и водата ,които често са извън всеки стандарт.
Веднъж ме спаси от наводнение някаква функция за спиране на водата....един етикет от бурканче за лютеница запушил филтъра,а и аз не съм и треперила изобщо какво слагам вътре Embarassed.
 newsm78Та ще търся нещо поне толкова добро,защото когато си мил на ръка си доволен и на малко,но когато си научен всичко да е перфектно без да си мръднеш пръста за поддръжка  и без да се съобразяваш и да му слугуваш не може да си доволен от какво да е. newsm78
А да .Не е без значение ,че покритието отвън не задържа пръсти и петна и не се драска за разлика от инокса ,който ми създава сериозни главоболия Cry.

Последна редакция: вт, 28 мар 2017, 09:20 от mamamari

# 162
  • София
  • Мнения: 44 190
Ти защо си я засилила твоята баба, тя може да си мие така още няколко години поне...

# 163
  • Мнения: 4 430
Сменям всичко и ще правя голям основен ремонт.А на тези години не се знае кога ще ме остави .

# 164
  • София
  • Мнения: 44 190
Я те остави, я не... аз лично бих си я задържала, пък като сдаде багажа, просто ще си вземеш нова и ще я сложиш на нейно място. Тя каква марка е, в смисъл да проучиш новите машини на същата евентуално (ако има мнения за тях).

Общи условия

Активация на акаунт