От коя марка съдомиялни сте доволни?

  • 130 666
  • 756
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 14 489
От сервизния техник на Бош знам, че гланца е много важен за техните миялни. Ползвам само на финиш и никога не съм имала проблеми.
Купих веднъж на сомат, беше на някаква промоция и никак не съм доволна. Още преди да светне индикатора за гланц почва да ми оставя повече влага по пластмасовите съдове, отделно въобще нямат този блясък, който е с финиша.

# 391
  • Мнения: 19 296
Аз изобщо не ползвам гланц и нито бели следи има, нито мокри съдове.

16 години експолатирах миялна Аристон.
Смених я с БЕКО и не съм имала нито една забележка оттогава.
Справя се с всякакви съдове и е изключително тиха.
Може ли да споделиш модела?
Нашата искам заради шума да я сменя.

# 392
  • Мнения: 14 489
Съдомиялна Бош ползваш така ли?

# 393
  • София
  • Мнения: 11 987
Аз изобщо не ползвам гланц и нито бели следи има, нито мокри съдове.

16 години експолатирах миялна Аристон.
Смених я с БЕКО и не съм имала нито една забележка оттогава.
Справя се с всякакви съдове и е изключително тиха.
Може ли да споделиш модела?
Нашата искам заради шума да я сменя.

DFN28330X

# 394
  • Мнения: 19 296
Мис, не ползвам Бош. Просто се учудих, че моята 10 годишна евтина миялна няма нито един от тези проблеми на марковата нова машина.

Змия, благодаря!

# 395
  • Мнения: 14 489
Мис, не ползвам Бош. Просто се учудих, че моята 10 годишна евтина миялна няма нито един от тези проблеми на марковата нова машина.

Змия, благодаря!

Боша има по-различен метод на сушене затова гланцът е важен.

# 396
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Нашата съдомиялна е със Зеолит сушене, не знам дали това има значение. Не помня дали пробвах с гланц на 0, но ще го направя.
Майка ми е с една стара Мидеа на 10-тина години, слага само сол и таблетка и също няма никакви проблеми. Те хората са си го казали - колкото по-сложен уред, толкова повече проблеми.
Scarlet~, много ми е рано за смяна, тя е на месеци още Sad Освен да викна техник и да направя рекламация, друго не мога да направя.

# 397
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Абсолютно подкрепям последното мнение. Миналата година си купих от Турция съдомиялна Алтус, за смешните 250лв. с три програми и светодиот, показяащ липсата на сол. Единствено цената беше определяща в случая, и въпреки това нямам никакви оплаквания. Мие всичко, суши, без проблем. Ползвам препарати или на Финиш, или от Лидъл.

# 398
  • Мнения: 1 744
Моята Бош продължава да не суши като хората! И сол си има, всичко е в пълна изправност. Всичко вътре е мокро...ще им се обадя да дойдат да си я видят и ако си е ок заминава обратно към магазина. Ега ти миалната, след нея всичко на сушилника! Много съм недоволна.

# 399
  • София
  • Мнения: 12 006
Моята Бош продължава да не суши като хората! И сол си има, всичко е в пълна изправност. Всичко вътре е мокро...ще им се обадя да дойдат да си я видят и ако си е ок заминава обратно към магазина. Ега ти миалната, след нея всичко на сушилника! Много съм недоволна.
Солта няма нищо общо с изсушаването. Гланца спомага за сушене. Програмата на която не ти суши има ли попринцип фаза на сушене, защото не всички имат?

# 400
  • Мнения: 1 744
Всичките и програми имат опция изсушаване, дори има отделна опция екста изсушаване / това е за стъклото/ - и даже след последната пак! машината е мокра отвътре и половината неща не са сухи!
Тази може и кристал да мие, но ме е шубе да пробвам.
Ползвам на Финиш таблитката и солта е от тях също ...
Не слагам отделно гланц.

# 401
  • София
  • Мнения: 12 006
Щом всичките й програми имат сушене, значи е от друго. Моята примерно има кратки програми без сушене - за това попитах. Но с тези таблетки не е ясно кога кое и как се разтваря и дали е достатъчно.  И друго - не всичко което слагаме в миялните става за тях - пластмаса /непредвидена за миялна/, дърво и разни други не са за там и затова остава вода по тях.
Пробвай с отделно гланц, преди да се обърнеш към сервиз.

# 402
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Не можах да открия тема за проблеми със съдомиялната, а тук има доста компетентни хора, та да попитам - тази сутрин я пуснах моята, напълни водата, но не започва да върти водата вътре. Какъв може да е проблемът?

# 403
  • София
  • Мнения: 12 006
Не можах да открия тема за проблеми със съдомиялната, а тук има доста компетентни хора, та да попитам - тази сутрин я пуснах моята, напълни водата, но не започва да върти водата вътре. Какъв може да е проблемът?
Помпата, електрониката, прегънат маркуч?
Иначе това е темата за въпроси http://old.bg-mamma.com/?topic=1025710.465

# 404
  • Мнения: X
пуснах моята, напълни водата, но не започва да върти водата вътре. Какъв може да е проблемът?
кондензатор (2-7лв) на циркулационната помпа.

Общи условия

Активация на акаунт