Какви памперси използвате ?

  • 18 955
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
И тъй като ще ставам за първи път мама притеснението е голямо а тъй като в обкръжението си нямам приятелки които да са раждали само бегли познати и няма с кой да разговарям на зи тема чета и питам тук ... затова моля ви кажете ми какви памперси използвахте за новородено а и като поотрасна бебето как да разбера че това е памперса за него съжалавям за глупавите въпроси но наистина съм супер шашната и се притеснявам. Благодаря

# 1
  • Мнения: 2 515
Започнах с Pampers Premium Care (тези с бялата опаковка) и след няколко месеца продължих с  Pufies или син Pampers, зависи коя марка е на промоция, понеже това има в кварталния магазин и не се налага да ходя специално до аптеката Wink Кожата на детето ми не е проблемна и затова не съм имала кой знае какви предпочитания откъм марка. Хубаво е да не е нещо прекалено евтино, това според мен.
Започваш с единичката и по-нататък сама ще се ориентираш кога да вдигнеш размера.
Ще прецениш в движение, не е кой знае каква философия, не се притеснявай. По-сложно е с кремчетата за подсичане  Laughing

# 2
  • Мнения: 2 988
Изпробвала съм Памперс, Еви бейби, Ганчев, Лидълските, Молфикс и Пуфис. Най-доволна съм от Пуфис. Обхващат добре коремчето, дълбоки са, нямат аромат и не пропускат цяла нощ. Плюс това са на много изгодна цена.

# 3
  • Мнения: 2 603
В началото ползвахме белия Памперс, но впоследствие се спряхме на Молфикс, нямаме пропуск ни през деня, ни през нощта, не получава зачервявания от него, макар, че е с много бяла и нежна кожа малкия.

# 4
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Ние сме с Пуфис. Доволна съм.
При всяко наакване, ако не я хвана на мига, пропуска и става еднаааа... Но не е от марката  Naughty

# 5
  • Мнения: 33
И ние сме ползвали белият Памперс, почти през цялото време. По тънък е, не запарява и не мирише толкова. Не мисля че памперсите трябва да са силно парфюмирани.

Сега има Еко пелени, съставени от натурални продукти - Naty Nature Babycare .

# 6
  • Мнения: 292
И ние сме с пуфис и бях доволна до сега, но нещо последната седмица като се наака и се омазва до врата, та май ще пробвам с нещо друго...

# 7
  • Мнения: 554
Molfix
харесват ми тези на Дм с лентата , която показва кога се е напоил.

# 8
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 441
Pampers Active Baby Dry.
Pampers Premium не ми допаднаха много, защото ако не разбера кога се е изакал, примерно докато спи, рядкото попива и тази мрежичка като засъхне и се лепне на дупето, едвам се отлепва Close

Иначе виж на всяка опаковка има номерация 0, 1, 2 и т.н. и килограми на бебето - примерно, от 2 до 4, от 3 до 6 от 4 до 8 и т.н. Според това колко се очаква да тежи бебето ти като се роди, се избира съответният номер, като оптимумът на попиване без разтичане и пропускане е един кг над отбелязания минимум и един кг под отбелязания максимум, т.е. тези, които са дадени за от 4 до 8 кг, най-добре ще попиват и пасват на бебе с кг от 5, 5 без малко до 7, 7 и малко. Най-често се започва от първи размер. Здраво бебче ти пожелавам! Peace

# 9
  • Мнения: 94
Ползвах Пуфис в началото, после пробвах Памперс (не съм доволна), Бочко са добри,  сега взех пак на Пуфис... Simple Smile Общо взето сама ще прецениш с кои ще ви е най-добре Simple Smile

# 10
  • Мнения: 6 791
От раждането ползвам Pampers Active Baby. Веднъж се излъгах да купя белия Памперс 4ти размер и много съжалих. По-тънки са, защото попиващата част е на половина. При наакване пропускаха, нощно време абсурд да изкара. Така си и остана пакета, сега малката го ползва за нейните кукли.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 257
Ние първата година бяхме с Pampers Premium бях супер доволна, особено в летните дни, защото те са някак по - тънки. Пропускане съм имала един единствен път и то, защото не бях затегнала добре лентата, не знам защо при вас е имало случаи на пропускане. Иначе в момента сме на Pampers Active и пак съм доволна. Проблеми не сме имали. Пробвала съм на Пуфис 1-2 памперса и пакета си стои ей така за резерва...бяха ми ужасни, едни дебели.

# 12
  • Мнения: 1 456
Бижуто_, аз съм твърдо за памперс!!! Първо ползвахме бялата серия,но излиза малко по-скъпичка и затова сега сме на зелената. Купувай първо най-малкия размер, а после след смяната на един пакет сама ще познаваш бебето толкова добре, че ще ти е смешно, че си питала кога се преминава на друг размер Peace
Иначе пробвахме Пуфис - много дебели (кой обича дебели превъзки - същото е), Либеро - сякаш са по-малки от стандарта и тези на магазин Lilly - от една такава веднага се зачерви. За Памперс искам да споделя, че са различни видове в търговската верига. Масово са от Полша, едни бледички. Оня ден взехме от Кауфланд, унгарски - те са сякаш по-хубави и миришат на кремче - на мен това ми харесва. Хвалят и турския памперс, но него още не съм го пробавала.
Като цяло купи един малък пакет като за начало,после сама ще си усетиш!
Хубаво бебче ти пожелавам! Simple Smile

# 13
  • Мнения: 2 171
Toujours от Лидл

# 14
  • София
  • Мнения: 1 738
Julieta, а как се различава кой памперс премиум е унгарски/полски/ турски?

Общи условия

Активация на акаунт