Нощно хранене

  • 7 202
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 520
А аз предлагам да му даваш толкова колкото иска. Като се буди и е гладно -  даваш. Какъв е проблема?

Плодово пюре за закуска не става. Това е междинно хранене. На 10 месеца по мое мнение е малко за вечеря. Закуска, обяд и следобедна закуска на твърда храна. Вечеря и през ноща АМ.  Колкото иска толкова. Може да е скок в растежа, може да са зъби, може да са много неща.  Не веждам смисъл да го лишава от АМ защото много го засища,  че нали това е целта. Детето да е сито и спокойно.  Мама също.
Всичко е на периоди пре бебетата, и вместо да се бориш с тях е по разумно да ги следваш.  Peace

# 16
  • Мнения: 13
Благодаря ви за съветите. Ще пробвам по предложената от extreeeeeme схема, но АМ вечер ще е към 10, защото си ляга тогава.

Джудже, аз не се и опитвам да се боря. Като го видя, че е гладен давам. Не го оставям да се дере от рев по нощите и да се мъча да го наливам с вода. Той през деня, иначе, е много спокоен и мнооооооооого рядко плаче или мрънка. Най-често ако се позабавя с обяда или не го изкарам навреме на разходка.

# 17
  • Мнения: 4 413
Смятате ли,че едно подобно меню и режим ще бъдат подходящи?

сутрин ако се събуди преди 7- кисело мляко
след това попара
12.30- супа
16.30- каша, кисел или мляко с бисквити
20.00- манджа
22.00- адаптирано мляко

Смятам, че е ок този режим. Аз бих добавила АМ на обед, след супата, ако детето иска де.

# 18
  • Мнения: 520
Това е чудесно, че се водиш по детето. Дано да намерите вашия начин на хранене възможно най-скоро.

# 19
# 20
  • Мнения: 328
Е какво се "бориш" ? Ако яде АМ в 4,а не в 7, защото ти така искаш,какъв е проблема? Води се по Детето. И моя спеше спокойно до 7, но от скоро се буди в 2-3-4-6 различно.
Ти даваш АМ в 4, после 90 гр плодово пюре и после чак на обяд. Много е голяма паузата. Има деца,които в 6 пият АМ и после в 8 си закусват. То с това оскъдно количество плодово пюре, може да огладнее много и после на обяд ако изяде всичко може и стомахчето да го заболи. Нашия режим в момента е такъв:
4-5-6 когато се събуди АМ
В 8-8:30 овесени ядки с АМ, ювка, попара,КМ с бисквитки.
12 манджа с един сухар.
15-15:30 кремче
18 супата с един сухар
21 АМ и заспива.
Детето има нужда и от АМ. Много е рано да му заместваш вечерята само с манджа. Давай си я нея, но после си давай АМ.
Не разбирам какъв е тоя стремеж на майките да махат млякото от храненето на детето !? То е много важно за него, без значение дали хапват манджи и супи.  Peace

# 21
  • Мнения: 328
Смятате ли,че едно подобно меню и режим ще бъдат подходящи?

сутрин ако се събуди преди 7- кисело мляко
след това попара
12.30- супа
16.30- каша, кисел или мляко с бисквити
20.00- манджа
22.00- адаптирано мляко

По- добре давай манджата на обяд, а супата вечер,тя е по-лека.
Ние на 10 месеца нямахме вечеря. Повече от храненията бяха мляко bouquet

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Опитай да дръпнеш вечерята по-рано и млякото от 4.00 ч. да го даваш преди сън. Моите на тази възраст вечеряха към 18,00-18,30 супа със сухар и преди лягане към 21 пиеха по 1 шише АМ с малко бисквити или каша. Изкарваха до към 8-9 сутринта без проблем.

# 23
  • Мнения: 13
Не знам дали ако му дам вечеря толкова рано колкото казвате изобщо ще изкара до 4. Той снощи яде в 20.00 манджа, а в 22.00 изпи 180 мл адаптирано мляко и като за капак пак се събуди още в 3.40 сутринта.  Ако изтегля храненето още по-рано идея си нямам кога ще иска да яде. А той на обед едвам изяжда половината от супата.
Имам чувството, че тотално се е сбъркал нещо и е решил, че през нощта трябва да яде, а не през деня. През деня само се лигави докато се храни. Пъха си ръцете в устата, хили ми се, плюе... Изобщо храненето е голямо предизвикателство. Идея си нямам какво да го правя. Ще се опитвам да му давам повече храна сутрин, обед и към 16.00, защото само това ми остава.

# 24
  • Мнения: 328
Детето може да не се буди от глад. Може зъбки да го тормозят и съвсем различни неща от храната. Както по-горе писах, съня на сина ми драстично се промени от 2-3 седмици. Той се буди и мрънка докато не го взема при нас. А дори и тогава се върти и тръшка постоянно .Такива неща преди не са се случвали. Някой беше писал в друга тема, че към 11-12 месец дори и добре спящи деца, коренно променят съня си. Не знам на какво се дължи, но искрено се надявам да е просто период,който ще отмине.

# 25
  • Мнения: 13
Разбирам, че може и да не се буди от глад. Опитвам се да го успокоя, давам биберон, мажа с гелче за венците, взимам го на ръце и го люлея, но нищо не върши работа. Плаче с цяло гърло докато не му дам мляко. От какво друго може да е тогава?

# 26
  • Мнения: 46 518
Детето ти показва съвсем ясно от какво има нужда Simple Smile
Давай си му млякото и не гледай часовници  Peace

# 27
  • Мнения: 13
Просто се опитвам да върна стария му режим. Ако не иска, естествено, че ще го оставя и ще си му давам млякото, когато поиска. И наистина ще опитам да му давам повече храна през деня, защото количествата, които изяжда понякога са смехотворни. Дори и само с въпросното количество плодово пюре той изкарваше без мрънкане и рев целия преди обед. И си спеше като къпан по 30-40 минути около 10.30-11.00.

# 28
  • Мнения: 4 413
Стария режим никога няма да можеш да върнеш, защото детето расте и нуждите му се променят.

# 29
  • София
  • Мнения: 860
Според мен яденето през нощта не е добре след 3-4 месечна възраст. Лошото е, че повечето деца, включително и моите, умират да сучат през нощта, а стомахът има нужда от горе-долу 6-часова пауза без храна...
Нямам идея обаче как се спира нощното хранене, ако детето не се откаже само.

Ако може да хапва повече през деня, би било супер - добре е да се нагоди към стандартния човешки режим - през деня ядем, през нощта - спим  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт