Професионални серии за коса - тема 88

  • 52 209
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Благодаря за новата тема.
Може ли да ми предложите хубав сешоар за издухване. Искам да е много мощен и бързо да се оправям с него.
Благодаря ви.

Професионален ли?
Парлукс,Елким..
Среден клас-Ровента Peace

# 61
  • Добрич
  • Мнения: 219
Може би това е последният ми пост в тази тема.Не че не я харесвам.Напротив супер я харесвам,но не одобрявам тенденцията. Която е---------колко от вас четат първата страница? Благодаря ти  Фрея, че съхраняваш и запазваш всичко ценно написано през годините bouquet Ако като мен четете началото може и да ви направи впечатление,че част от дамите, които са написали нещо супер полезно за грижата за косата вече не пишат тук. Но пишат в други теми.
Следя тази тема може би от 3 години и не успях да усетя всичко, но усетих как например отказахте Белисима да пише.Останаха Фрея и Магнолия, от които поне аз научих  много полезни неща.Супер ги уважавам, защото макар и с природно прекрасни коси задават въпроси, опитват се да разберат основни принципи за грижа и превенция. Ползвам професионална козметика може би повече от 15 години, но осъзнато от както намерих темата.И все пак да попитам,какво е професионална козметика за коса? Във форума на бг мамма постват в други теми професионалисти на тема продукти и един от тях ми каза ,че няма такова нещо като професионална грижа за косата. Сигурно разбират повече от мен, все пак с това си вадят хляба. И хоп тук обаче дами решиха,че органик и био козметиката някак не е професионална грижа.Не искам и няма да споря. Но не ми харесва темата да е само меркантилно изброяване на нови придобивки, защото са нещо ново или хит в момента.
Знам или допускам,че изобщо не ви пука за моето мнение, но все пак си мисля, че добре би било да се съхрани тази тема като диалог, а не като монолог!





# 62
  • София
  • Мнения: 10 858
Добро утро момичета  Hug

Аз не помня някой да е казал, че органик продукти не могат да са професионални, но може и моята памет да изневерява. Спомням си, че се оказа, че за някои коси са просто недостатъчни като грижа.  Rolling Eyes
Не зная и какво се изисква от мен, за да пиша тук, може би да намаля спама във вид на излишно споделяне за продукти, ок, ще го направя. Извинете, ако съм прекалявала с писането на излишни неща. Не разбирам много от коса и не мога да допринеса за развитието на темата в научната й част, за което се извинявам и редуцирам постовете до минималния минимум  Heart Eyes.

Благодаря и аз на всички, които споделят всичко, каквото им хрумне, защото за нас, по-новите, всичко е интересно и много полезно.  bouquet

Фрея, косата ти е нещо невероятно!  bouquet Сигурно врата те боли да я носиш  Mr. Green  Hug

# 63
  • Мнения: 5 500
kate_p  а с какво точно твоят пост допринася за полезността и позитивността на темата  Rolling Eyes
Професионални са продуктите които производителите произвеждат за употреба от "професионалисти" на тях си пише за употреба във фризьорски салони/за проф.употреба.Всички други мения на т.нар. от теб специалисти мен лично не ме интересуват.
Доколкото си спомням JMO са органик продукти за проф.употреба-не съм проучвала защото нямам интерес към тях.Но самият факт че толкова много хора си ги купиха и са доволни-доказва че имат място в темата.
Що се отнася до Белисима -чакам я да се отсърди и да се връща бързо-бързо  Hug Всеки от нас си има своя система и набор от продукти които използва-това че аз не ползвам нещата които тя харесва-НЕ означава че не ми е интерсно да я чета и да видя и друга гледна точка.Темата е отворена за всички Добронамерени потребители и ако на някой не му е интересно мнението на друг потребител-може просто да не го чете.

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Благодаря и аз за новата тема bouquet
Рядко се включвам, макар че чета ежедневно Wink,но напоследък съм ограничила рязко покупките, доразчиствам стари продукти и си налагам спирачки на харчовете Wink та по тази причина и нямам кой знае какво ново за споделяне.
Аз се запалих по проф.продукти за коса преди 5-6 години от този форум, и тази тема. В началото купувах безразборно, направо бях луднала по всяко описание или позитивен отзив в темата Crazy С течение на времето, започнах да отсявам от какво имам нужда, кое наистина ми е необходимо и сега залагам в банята на 2-3 серии, които заменям с други, като ги свърша.
Последно си купих ампулите Аминексил на Лореал, съчетавам ги с ампулите Фитоциан на Фито и лека-полека се забелязва подобрение, все по-малко коса пада, но има още какво да се желае.
Преди години ползвах Инициалист и ампулите Денсифик, не видях особена промяна, но и аз трудно забелязвам такава, каквото и да сложа на главата си - все съм недоволна Crazy Сега за скалп ползвам грижата на ДМО, но по-нататък може пак да взема Инициалист Thinking Косата ми не цъфти и не се къса, но е тънка и рехава - Вив, разбираш ме Hug

# 65
  • Мнения: 1 670
Добро утро и от мен.

Не разбрах от къде дойде драмата  Thinking

Животът е толкова суров, идвам в темата да разпускам, не се натоварвам излишно с ненужни неща.
Та прескачам това.
Идвам да кажа, че не успях да си взема Про Файбър снощи и нямам нищо за споедялне. Но се измих с остатъците ми от шампоана на Напура (кератиновия) и от горе детанглъра Джон мастърс(пак малък остатък имам). Много ми е мека косата днес, обемна и начупена  Heart Eyes
Май ще чакам промоция на Напура и ще си взема за не знам си кой път тази серия, много добре ми се отразява. Детанглъра едва ли ще повторя, нямам подходящи продукти за комбиниране с него. Иначе ми харесва  Heart Eyes

Моята коса с хидратиращи серии се изправя много, а с протеин се начупва  Thinking
С хидратиращите става и някак по-сплескана, сякаш е много тънка, а с другите ми е плътна и тежка.

Иначе аз нямам проблем с трупането на шишенца  Mr. Green Редя си ги по цвят и ми е хубаво да ги гледам  Joy А и дъщерята само с тях се мие вече, та ги харчим по-бързо.
Сега виждам дъното на цели 4 серии( Макадамия, Митик Оил, Абсолют Рипеър и Напура) и ме обзема чувството, че няма да има с какво да се измия скоро  Joy

# 66
  • Мнения: 978
Детанглъра едва ли ще повторя, нямам подходящи продукти за комбиниране с него.

А той с какви продукти се комбинира?  Whistling

# 67
  • Мнения: 3 698
Ох, много ми е рано за драма от сутринта, само ще кажа, че също ще се радвам Белисима отново да дойде, темата е отворена за всички желаещи да споделят знанията си, както и за всички питащи и търсещи!
Фрея, косата ти е нещо невероятно!  bouquet Сигурно врата те боли да я носиш  Mr. Green  Hug
Нали?! Милата  hahaha.
Мишел, ще те помоля да споделиш отзиви, като добиеш представа от термото на Напура, доколкото помня беше описано като олио с ванилов аромат, но може и да не си спомням добре ...Носи ми се нещо мазничко  Grinning .
Всяко описание от ползвалите ще ми е от полза  Hug .
Благодаря за новата тема.
Може ли да ми предложите хубав сешоар за издухване. Искам да е много мощен и бързо да се оправям с него.
Благодаря ви.

Вчера гледах, че в бютиексперт са пуснали промоционални цени на парлукс и на други продукти и мислех да ви казвам, но се отнесох нещо...Имат и игра във ФБ, от тези-коментирай интересно, сподели и спечели.
JLoи моята в момента е така, къдри се от протеини и се изправя от хидратация.
Вели, аз го комбинирам с ш-на на JMO с цинк и градински чай, много добре си пасват.Иначе като финиш си го слагам с всичко.

# 68
  • София
  • Мнения: 10 858
Малко ме е страх да споделя за термото на Напура, да не се счете като безсмислен пост  Rolling Eyes
Много леко, неутежняващо термо олио. Не съм забелязала да ми сплесква или омазнява косата никога. Не съм забелязала и блясък, но го ползвах, косато косата ми беше в много нездрав вид, та нищо не би могло да и придаде такъв. Прави косата мека и хлъзгава, доколко предпазва - нямам представа. Намирам го за изключително приятен за ползване продукт  Peace

БисквиткаHug

Белисима, чакаме я с отворени обятия  Hug bouquet Hug
Не мисля, че някой е искал да я откаже от темата. Само се споделиха мнения, че за някои коси използването само на ДМО идва недостатъчно. Нищо лично няма в това, смятам. Няма повод за сърдене  Thinking

# 69
  • Мнения: 368
Добро утро на всички bouquet
Фрея, благодаря за темата  Hug , косата ти е страхотна  Heart Eyes, моята горката е сигурно 1/50 от твоята  Joy

Аз първо се запознах с темата тук и след доста четене се осмелих да поръчам първите ми професионални продукти. Видях, че не е страшно и оттогава няма спирка  Joy
От предната тема досега нови неща нямам, чакам черния петък, за да подновя любимите ми две серии на Напура - възстановяващата и подхранващата, както и термото.

Скоро взех Нектар Термика, но явно идва прекалено тежко за моята коса и след няколко поредни ползвания се отказах да го мъча. Чудя се сега какво да го правя Crossing Arms, някой ако иска да направим размяна, нека ми пише. Върнах се на Напура и разликата е огромна - плътна, жива, брилянтно лъскава и подредена коса. setony, не помня каква беше косата ти  Blush, но досега май няма недоволни от него.

Не виждам смисъл от размахване на пръст точно в тази тема. Събрали сме се, за да споделяме за красотата и здравето на косата и смятам, че всеки цени опита и знанията на другия и е интересно да се научи нещо ново. Нека няма сърдити и отказали се  Hug

# 70
  • Мнения: 1 670
Ловинг, какво искаш за това термо?
Аз съм ползвала Нектара в стария му вид и ми беше...никакъв точно  Thinking
Новият може да е по-добър  Thinking.

А някой да има Олаплекс 1+2 излишен?
Патенце знам, че има, но е в чужбина и май не си струват разходите.

# 71
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 756
Привет, момичета!

Пробвах Нектар Термика на мокра коса, но след като я изсуших имах чувството , че все едно нищо не съм сложила. Вие какво количество слагате горе долу, мисля си да не би да съм сложила много малко?  newsm78

Знам, че не е много за тук въпроса, но ако някой има някакви отзиви моля да сподели

Фрея, как се мие това нещо?? Shocked Страхотна е, цветът е много хубав!

Последна редакция: пт, 13 ное 2015, 10:02 от ani_d

# 72
  • Мнения: 3 698
Моята коса е фин косъм, но под средата на гърба и от термика слагах колкото 2 лешника, горе-долу, не ми утежняваше /стара версия имах/.

# 73
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Фрея прекрасна коса  Hug . Днеска си измих косата само с шампоанът на Лореал Про Файбър червеният и резултата е уникален, подредена коса с много обем и блясък, супер въздушна е  Heart Eyes

# 74
  • Мнения: 247
Freya, чудесна тема, благодарности!  bouquet
1. По какъв начин и от колко време се "запалихте" по професионалните продукти и грижа за коса?След като февруари месец, тази година, реших драстично да променя цвета на косата си (от черна на червена), сметнах че е време да започна да полагам някакви истински грижи за нея, за да остане все пак нещо, което да боядисвам  Laughing Към началото на април, мисля, открих случайно темата и от тогава, това е основното, което чета с постоянство  Mr. Green Склонна съм към залитане и вманиачаване, та започнах да поръчвам ли, поръчвам и с такава радост използвам нови продукти, че не мога да спра да трупам запаси  Crazy
•  Какво си купихте и изпробвахте последно? Как се отразява на косата ви? Последно изпробвах Маскинтенз- много добре ми хидратира, омекоти косата, доволна съм  Peace Нектар термик съм със смесени чувства- добре приглажда, но количеството което ми е необходимо за моята гълтачка- 4-5 лешника поне, та иска още  Rolling Eyes Имам чувството, че и половината туба да изсипя, все ще е същото. "Гълтачката" ми е третирана, по-скоро тънък косъм, дължината сега е малко под плешките...И доста оредяла....И при все тези "показатели", изгълтва всичко, не само че не знам какво означава утежняване, а слагам 3-4 помпи олио Макадамия след нектара, а след това 1-2 помпи Митик ойл или Липидиум серум и пак все едно нищо не съм слагала....Какво е това чудо-не знам. Уж не е чааак толкова суха, дори си мислех, че доста съм я възстановила от към хидратация, но след всяко миене се учудвам какви количества поглъща и на следващия ден все едно е "гола"....На какво ли може да се дължи това според вас?  Rolling Eyes
Редактирам се- забравих да спомена и шампоана със златна роза О'райт- изсипах го в шепата, прозрачен и воднист като водичка, но толкова добре изми и омекоти косата, че съм очарована от него и с кеф ще си изразходя и двете бутилки. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт