Има ли етикет за игра с чуждите играчки?

  • 1 429
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 237
По принцип винаги чуждите играчки са по-интересни от нейните и е нормално ,след като нейните ги вижда всеки ден.И понеже знам,че играе с чуждите играчки, нося и наши,за да играят и другите деца с тях.В парка ,където ходим,майките са почти едни и същи всеки ден и затова знав кой дава играчки и кой не.Ако е на непознато дете гледам ,ако я вземе да си поиграе там ,където е била играчката и да не се отдалечава и я връщаме.Но наистина има майки и баби,които не дават даже да се бутат играчките на децата им.Единствено не приемам,когато играчки са ни изчезвали "под носа".

# 16
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз също казвам на Дара да не пипа, но винаги с готовност давам играчки на другите деца. На джуджето най-любимото му занимание е да се завре в коша на някоя количка и да прерови всичко, а ако има и хапване купона е пълен. Аз я дърпам, а тя се вкопчва в количката и я влачи с нас   Crazy като междувременно с другата ръка си продължава претърсването. Е тогава постоянно използвам този израз. Днес се завря в коша на едно 7 месечно бебе и изяде цяло пакетче зрънчо. Аз и обяснявам и се опитвам да я отколня от заветната цел, а другата майка се смее и ми се кара, че не и позволявам. Накрая я оставих и тя като приключи със зрънчото се разтича в градинката. Онзи ден пък тя сама си даде новата топка на едно бебе и си тръгнахме без нея. Мен повече ме озадачи, че майката не каза благодаря след като и казах, че я подаряваме  newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 39 765
1. Ева отива при детето и брутално му издърпва играчката от ръцете, а то почва да реве.
Действаме еднакво.
Дияна по едно време беше започнала да прави бартерни сделки - тази играчка за онази Simple Smile

# 18
  • Мнения: 388
На вън всички играчки са общи,с майките с които излизаме.Оставям ги да играят и си ги взимам на другия ден.Не съм дребнава и така уча децата си.Те от своя страна никога не играят с техните си играчки-чуждите са по-интересни.
Миналата година обаче една баба ме изкара извън нерви.Майките,който бяха с мен,не очакваха,че така ще скоча.
Историята е следната,седим си на кафето-няма улици покрай него,децата играят.Моята едвам ходи още,ама се бута при другите.Идва възрастна жена с двете си внучета на по 4г.-6г.и децата се заиграват с останалите,тя стои на страна.В един момент малката взима камиончето на едното детенце,аз съм до нея.Как дойде толкова бързо тази баба незнам,но освен,че и го изтръгна от ръцете я бутна и заплашително й каза да не пипа.
Как не я пребих,незнам. Twisted Evil

# 19
  • Мнения: 416
Аз попадам все на сопнати мами.Взимат нашите играчки(ние оставаме без никакви),а не дават техните.Мисля че не е справедливо,а направо си е нагло от тяхна страна!И даже ми правят забележка,че детето ми няма чувство за собственост...Досега съм запазвала добрия тон,но незнам докога щи ги изтрая.Според мен бартер на играчките е най-справедливо.Ако не искат да им се пипат играчките да си ги държат в къщи.

# 20
  • Мнения: 928
И мен доскоро ме притесняваше този въпрос и пусках тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85913.0
Вече съм решила за себе си проблема. Ние носим няклко вида играчки, които изваждам още с отиването на пясъчника или площадката. Децата се втурват да ги гледат и нашия спокойно разглежда техните. Ако накоя майка започне да наставлява детето да остави на моето дете играчките, аз обяснявам, че там всичко е общо и няма проблем да играе детето й с нашите играчки. Майките, които не си дават играчките да си ги държат вкъщи  Hug И това е - не питам може ли, ако са против те да си кажат. Резултата е 2-3 счупени камиончета и нито една изчезнала за сега играчка Simple Smile.

Последна редакция: нд, 02 апр 2006, 10:25 от bejbi

# 21
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Според мен е редно да се пита, преди да се вземе нещо (ако детето не може още, то майката), след това да се върне и да се благодари.
Досега не сме имали конфликти за играчки. Не съм виждала родители, които да си крият играчките. Странно е, че има такива хора.  newsm78

# 22
  • София
  • Мнения: 2 493
Добре де, но когато всеки идва и си изсипва играчките на пясъка и има 4 подобни лопатки и гребла (например) и Мая грабне едното, аз как да разбера чие е и да искам разрешение? Освен това не винаги стоя до нея. Често посядвам на някоя пейка и от там гледам какво става... Който не иска да му се пипат играчките да си ги дъжи в къщи! Или поне да не ги изсипва на пясъка пред всички деца. Това са деца, а не войници в крайна сметка...
най-важно според мен е кой каквото взима да го връща откъдето го е взел...

Общи условия

Активация на акаунт