Парфюмни размисли и страсти - 194

  • 95 428
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Не обичам суеверията, защото не обичам нещата, които ме правят зависима.
Нямам парфюмни суеверия, но имам специални парфюми, които ползвам, когато се чувствам специално.

Аттиbouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 1 481
Не съм парфюмно суеверна, има парфюми, които предпочитам в моментите, в които съм весела, както и такива за по-минорни настроения.
SOTD- Korres- Iris Lily of the Valley Cotton

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Благодаря за темата!

Не съм парфюмно суеверна, но има парфюми, които съм носила в кофти ситуации и следователно ми навяват лоши спомени. Не бих искала да ги нося отново.

Тамян, в буквалния смисъл, не понасям, камо ли в парфюм.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 854
Атти , благодаря за новата тема!  bouquet

Не съм парфюмно суеверна и не съм голям фен на тамяна.

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 07:35 от veka

# 19
  • Мнения: 7 055
Нареждам се в редиците на парфюмно суеверните. Има аромати, които ползвам в дни, в които трябва да свърша нещо важно и такива, които абсолютно пренебрегвам в такива моменти.
SOTD: Fashion Decree Woman Atkinsons

# 20
  • София
  • Мнения: 2 512
Атти,  newsm51
И аз съм парфюмно суеверна, спрях да използвам Funny Moschino /колкото и да го харесвах/ след като двата пъти с него ми се случваха глупости  Laughing

# 21
  • София
  • Мнения: 1 210
Когато имам нужда да съм уверена нося Ботега Венета.
Иначе нямам "щастливи" парфюми - обичам всичките. Има определени парфюми, които ме връщат в моменти в миналото, действат ми носталгично, но и тях си обичам.
Тамяни обожавам Heart Eyes Трябва да си купя май скоро някой - ще събирам идеи за тестване от тук  Wink

SOTD Elixir des Merveilles Hermes

# 22
  • Мнения: 644
Атти  bouquet

Не съм парфюмно суеверна и не нося тамяни. Но пък с парфюми се вкарвам в настроение за неща, които ми предстоят... Емоционалната памет си активирам с парфюми, както индианците са се рисували за битка  Twisted Evil

SOTD Un Jardin En Mediterranee Hermes

# 23
  • Мнения: 3 248
Не съм парфюмно суеверна.

SOTD: Robert Piguet Visa

# 24
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
Благодаря за темата  bouquet

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 10:10 от Radika

# 25
  • София
  • Мнения: 5 656
Ама поименно бе, колеги, поименно  Hug Това щото модераторът ли даде така тон?  Mr. Green На нея й дай черната кукарача и е осигурена за всички житейски ситуации, ясна е работата Simple Smile

# 26
  • Мнения: 566
Цитат
Цитат на: goddess в пт, 13 ное 2015, 06:12
L`Air du Desert Marocain  в първата версия, бутилката е обикновена, правоъгълна, която притежавам не намирам тамян или поне по времето на придобиването му не се появяваше такъв. Последните няколко години ми се промени вкуса и сега пазя само едни 10-тина мл.
Най-добре го виждам върху
Скрит текст : Покажи


Цитат на: WaltherP99 в пт, 13 ное 2015, 02:46
Цитат на: Deetron в ср, 11 ное 2015, 13:15
По стечение на обстоятелствата, се сдобих с пробичка от друг аромат на Бентли - Bentley For Men Azure

Имам го Azure , а Absolute версията е много близък до спряната класика Gucci pour Homme , като който го търси сега си купува Absolute.2-та нови аромата от 2015-та не съм пробвал.

Аромат до преди малко
Това Bentley трябва пак да го потърся, че ми е интересно.

WaltherP99, Eau Sauvage Fraicheur Cuir Christian Dior търсих лятото за мен, но не намерих. Има ли промяна, че спомените ми са от преди 10 години?

Вчера си намерих еднастара пробичка на М7 Crazy

Тамян в L`Air du Desert Marocain избива на 1-2 от 10 човека и то максимум.Не разбрах кое искаш да пробваш-Azure или Absolute версията ? Fraicheur Cuir като продажби им беше доста слаб на Dior , и го спряха преди няколко години.Рядко изпада на нормална цена.
Кой М7? Оригинала,1-та реформулировка,или най-новата версия?

Цитат
бентлито прилича на 212 carolina herrera man new york


При мен за щастие в Azure има доста ананас  Simple Smile

Цитат
Ексклузивите на Герлен навсякъде са на една цена в момента.

Във Франция и за 175 могат да се намерят.

Цитат
Струва ми се, че е винтидж М7, че доста отдавна я притежавам.

Ще цитирам себе си от едно ЛС от днес:

М7 са 3 аромата,а не 2 т.е. имаше 2 реформулировки.Като излезе аромата 2002-ра изглеждаше така , реформулираха го ако не се лъжа началото на 2008-ма като като форма шишето беше същото,но със прозрачни страни,като и капачката е малко по-различна , а М7 от 2011-та до сега изглежда така


Много е неприятно,че не могат да се цитират мнения като се заключи тема...

Благодаря за темата  bouquet

Момичета и момчета, препоръчайте ми мъжки аромат, не тежък, но с горчива нотка.
Ще съм благодарна за всяко ваше мнение.

Момичета и момчета препоръчайте ми кола...червена с кожен салон  Simple Smile
Дай малко повече жокери какво точно търсиш? Пирамида? Бюджет?

Сериозно съм се замислила за Aoud Café Mancera на сляпо. Обаче аз си търся силно, горчиво кафе и се чудя дали това е моят отговор. Много държа да няма сладост или почти никаква.

НЕ е .Не е някаква гурме бомба,но чисто кафе не е.Какъв е бюджета? Ако парите не са проблем-избора е ясен - съвпада с аромата ми за вечерта  Simple Smile 

# 27
  • Germany
  • Мнения: 1 581
И аз не се впечатлявам от фатални дати, камо ли пък да тръгна да съобразявам парфюма си с тях. Нямам късметлийски парфюм, или такъв, дето ми носи лоши емоции. Щом е при мен, значи го обичам. Иначе като чуя специално от някъде, че е петък, тринадесети, и в съзнанието ми се намества онази знаменита песен на НЛО и цял ден си я тананикам несъзнателно  Mr. Green  А къде ме върна тази песен  Crazy ooooh!
Скрит текст:

Тамянът не е любимата ми нота. Там положението е осанна-разпни го  Laughing
Харесвам тамянът в Старото кафяво Гучи, харесвам го в Хиноки, в Ириса на Ван Клийф, във Флориентал на КдГ, както и във Fetisch Schwarzlose. Ненавиждам го във всичко друго  Mr. Green, особено в тамянената серия на КдГ, както и тамяните на Serge Lutens за мен са Терра инкогнита.
И аз усещам тамян в L`Air du Desert Marocain, но е от хубавия тамян, който мога да понеса, такъв, какъвто го усещам в Черния кашмир.
Днес тествам Haitian Vetiver Ermenegildo Zegna
Жалко, наистина обичам ветивер, но това не е моя ветивер  Cry Прекалено акватичен и сладък е за моя вкус. От един ветивер очаквам да е сериозен, хладен, строг, но не и акватичен, сладък и лигав. Мирише ми повече на папуаска трева  Crossing Arms За мен това е издънката в цялата колекция на Дзеня.

# 28
  • Мнения: 685
WaltherP99, Intoxicated го сравняват с Pure Coffee ти имаш ли наблюдения дали си приличат? Аз имам Pure Coffee и в него усещам аромат на черен шоколад, но не и кафе. Crazy

# 29
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 205
.

Последна редакция: сб, 14 ное 2015, 10:11 от Radika

Общи условия

Активация на акаунт