биохимичен скрининг???

  • 3 775
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 048
И аз скоро си правих това изследване трябва да си между16 и 19 седмица. Моят риск излезе 1 :10 000, което е доста добре. Ако риска е под 1:250 се взима амиотична течност за да се изследва. При мен това не беше необходимо. Ако си решила да направиш скрининга иди още в 16-17 седмица, защото ако недай си боже има някякяв проблем аборт по медицински предписания се прави само до 20-та седмица.
Иначе не е болезнено взема се кръв от вената и това е всичко. Успех и лека бременност!

# 16
  • Мнения: 650
Искаи си го скреенинга непременно. На мен първата ми бременност беше с лош резултат и сега се водя в рискова група. Втората беше добре, но сега пак треперушкам в ояакване на подходящото време за теста. Този скреенинг явно ако нямаш лоша история и добър резултат продължаваш смело напред. Обаче аз се страхувам и като изчетох всички статистики, които успях да намеря и видях че дали добър или лош резултат вероятността да греши кръвния тест е между 35 и 85% и аз затова реших сега да не го правя и да мина директно на амнио, което ми дава 100% точен отговор на зададените въпроси от кръвния тест. Аз лично не ти го препоръчвам амнио, само ти казвам моите тревоги. Интересното е че аз четох пак някаде че се прави след 15 седмица тъи като тогава някакви си хормони падали и дъ-ръ-бъ-ръ няма смисъл да ходим там но моя доктор ми каза че за амнио ще опита в 14,5 седмица за да не се притеснявам и сега си чакам. винаги отварям подобни теми просто искам никои да не подценява този тест-тои е за идикация само, но нека се направи. И тук ми е болката за на братовчед ми дъщерята която е бременна в пловдив и лекаря и е пръв приятел на баща и и аз го познавам и се опитвам да подпитам за този тест и отговора е -няма смисъл, тя е само на 21 ,здрава, като няма история... Как да им кажа че каква е ползата ако стане после да се прави?! Освен това вече съвем трябва да се намеся и те може и да се обидят но сетрата на неиния мъж има две деца и двете имат отклонения и не искам да питам но маи е даун-така изглежда по снимките. В този смисъл аз само натискам поне кръвния тест да направят, но не мога да пробия Sad  Няма да се притесняваш мисли позитивно и си направи кръвния тест! затова и те попитах къде си, като се случи на мен и питах всичките си приятелки в БГ и те ми казваха какво е това , за какво говориш, ние млади родихме(имаха впредвид под 25), не сме и чували, те кръв не са ни вземали даге-само ни мереха коремите. И сега няколко години по късно същата история-доктора каза че проучил въпроса и нямало смисъл да се прави-това му бяха думите...

# 17
  • Мнения: 2 332
Биохимичния скриниг се прави като се взима кръв от вената на бременната жена и след това се прави статистическа прогноза - на колко бременни с същите данни се е случило да има генетичен проблем. Затова и резултатите са прогностични и звучат като 1 на 10 000 (например), което означава че с такивата данни като на конкретната бременна 1 жена от изследвани 10 000 е имала проблем.
Може ли да те попитам за някои подробности? Знам, че е платено изследване, и че преди да се направи трябва да се мине и на ултразвук - мисля също в Майчин Дом. Значи ти отиваш там - със или без предварителна уговорка? Първо минаваш на УЗ, после ти взимат кръв - колко общо излизат 2-те? Някоя мама беше споменала 45 лв - толкова ли е? Благодаря предварително!

# 18
  • Мнения: 127
правих биохимичен скрининг през декември в майчин дом.Отидох без предварително записване.
УЗ е 20 лв.Прави се в 231каб.След това се качваш на 13ет.Там ти дават информация за целта на
БХС.30лв. е скрининга+3лв. за вземане на кръв от вената.

# 19
  • Мнения: 2 332
правих биохимичен скрининг през декември в майчин дом.Отидох без предварително записване.
УЗ е 20 лв.Прави се в 231каб.След това се качваш на 13ет.Там ти дават информация за целта на
БХС.30лв. е скрининга+3лв. за вземане на кръв от вената.
Благодаря!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 671
Абе на мен ми взеха само 23 лв., бях с направление в Майчин дом. В листовката си се рекламират, че резултатите са готови за 3 дни, реално им отне 6!

# 21
  • Мнения: 1 588
И тук ми е болката за на братовчед ми дъщерята която е бременна в пловдив и лекаря и е пръв приятел на баща и и аз го познавам и се опитвам да подпитам за този тест и отговора е -няма смисъл, тя е само на 21 ,здрава, като няма история... Как да им кажа че каква е ползата ако стане после да се прави?! Освен това вече съвем трябва да се намеся и те може и да се обидят но сетрата на неиния мъж има две деца и двете имат отклонения и не искам да питам но маи е даун-така изглежда по снимките. В този смисъл аз само натискам поне кръвния тест да направят, но не мога да пробия Sad 
Lana, наистина има една специална и доста рядка форма на Даун, която е наследствена - нарича се транслокационна, тя се случва веднъж на 100 деца с Даун, т.е. веднъж на около 70000 раждания. Наистина най-доброто в този случай е да направи кръвния тест поне... Само че останах с впечатлението, че в Пловдив БХС и амниоцентезата не са на почит сред акушер-гинеколозите, а оттам и сред бременните...

# 22
  • Мнения: 1 409
Благодаря ви за отговорите,но на този етап няма да ми е нужен скрининг,тъй като в събота преживях мисед аборт. smile3518

# 23
  • София
  • Мнения: 4 423
Съжалявам Cry, не се тревожи, пак ще си имаш бебенце.  bouquet

# 24
  • Мнения: 2 332
Благодаря ви за отговорите,но на този етап няма да ми е нужен скрининг,тъй като в събота преживях мисед аборт. smile3518
Съжалявам много! Не унивай - сигурна съм че след малко време ще се радваш на коремче, а след това ще гушкаш бебче!

# 25
  • Мнения: 650
Съжалявам много, но важното е че можеш да забременяваш и скоро пак ще имаш коремче. Не униваи, всичко ще е наред!

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Наистина е неприятно, това което ти се е случило, но си мисля, че трябва да си оптимист, да гледаш напред и скоро отново ще почувстваш трепетите да очакваш бебче. Желая ти успех!  Hug

# 27
  • Мнения: 36
здравейте всички бъдещи и настоящи майки. аз съм в края на втория месец и много ме интересува дали някоя от вас е правила биохимичен скрининг. така се изследвал плода дали е добре и дали няма някакви заболявания. ако сте го правили моля ви кажете ми нещо повече за него.







Пишете на кирилица!

Последна редакция: нд, 07 май 2006, 14:42 от Аурелия

# 28
  • Мнения: 2 123
Берни, страшно съжалявам... Дано повече изпитания нямаш и всичко е наред следващия път Hug
 jap4e, ако си направиш труда да изчетеш цялата тема преди твоя постинг, мисля, че ще получиш отговор.

# 29
  • Мнения: 1 165
Аз също си правих по собствено желание в 16 гст.седмица. По принцип не е задължително това изследване и,но ако решиш да го правиш те съветвам даотидеш в Майчин дом.Имай предвид,че това изследване не е категорично по своята същност-ако резултата е отрицателен,няма гаранция,че с детето всичко е наред,ако ли пък е положителен-в никакъв случай не означава ,че ще има някакъв проблем.По-скоро,ако има отклонение от стойностите родилката се насочва към др.изследвания.Аз също се притеснявах като теб и затова си го направих. Бъди по-спокойна и не се притеснявай за всичко ,което прочетеш.Желая ти лека бременност и здраво и спокойно детенце!

Общи условия

Активация на акаунт