Идеи за микровълнова

  • 10 371
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 873
Супер изглеждат,Natalyna!Браво !

# 31
  • Мнения: 167
Ван4е мерси за отговора.Направих тортата със шоколадова заливка, за крем не ми остана време,4е малкия се събуди Simple Smile
Наталина страхотни кекс4ета и аз ще намаля времето на приготвяне,4е става малко сух блата.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 363
на грила пека пържоли, кюфтета, наденички.
на микровълни, в плик за печене във фурна, става идеално всякаква риба - задушена.
гарнитурата от задушени картофи се прави само в микровълнова - без вода.
картофи, цели, небелени, набодени тук-там с вилица - само на микровълни - стават като печени в жарава.
фъстъци - само печени в МВ.

# 33
  • Мнения: 17
И аз правих кекса на Natalyna,стана чудесен.Пекох го на 10 мин., вътре сложих малко какао,а от горе го залях с шоколад Wink!!!Стана чудесен!Ми аз за първи път пека нещо в микровълновата и много се кефя сега като ми стана така сполучливо и вкусно!Благодаря за рецептата  bouquet!

# 34
  • Мнения: 1 708
 Крем-карамела задължително ще го направя,обожавам го!  bouquet

# 35
  • Мнения: 255
Ммм.. колко вкусотии, чудя се първо крем-карамела ли да пробвам или да спретна едно кексче.
Аз правя на МВ повечето гарнитури, любимата ни е задушени картофки. Обелвам и нарязвам 4-5 картофа и ги слагам в съд за готвене на МВ с капак (без вода!) и подправям с масло, копър и чесън на прах. После пека за 8-9 минути на най-голямата мощност, след което  разбърквам и се  слагам картофките във фурната още 5 минути.
Вкусни ставят и с целина, риган или босилек, въобще с всякакви зелени подправки. Аз често вместо масло слагам 2-3 филийки/кубчета топено сиренце, стават идеални!
Другият път ще ги запека после с настъргано кашкавалче на грила, как не съм се сетила по-рано.

# 36
  • Мнения: 966
Може и компот да се направи...
За 4 порции:500гр.пресни плодове,захар на вкус.
Плодовете се изипват в пластмасова купа,поръсват се със захарта и се прибавят 4 лъйици вода.Съдат се покрива с капак и се държи 8 мин. при 600вт.Разбърква се от време на време.  chef

# 37
  • Мнения: 14 490
само някой ще ме светне ли за крем карамела и за кекса трябва ли да има грил фурната
щото аз правих крема и нищо не стана - получи се нещо като бъркани подсладени яйца
та ако грила е задължителен да не се пробвас с кекса щото мойта е най обикновена пръчка - няма грил няма нищо

# 38
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
 Sladurkata, моята МВ също няма грил, така че кекса ще стане и при теб! Само го пусни на 7-8 минути и после провери дали не е суров, защото се установи, че когато е на по-дълго, става по-сух - иначе помага сиропиране!

Лек ден!

# 39
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
И аз към Сладурката Simple Smile Що така не ти е станало кремчето, незнам............На размразяване ли го пече?

# 40
  • Мнения: 328
Много благодаря на мамите за страхотните рецепти.До сега МВ ползвах основно за затопляне, за сандвичи и от време на време за  кремвирши с кашкавал или задушени картофи.Скоро мисля да си купя нова,този път с грил,и си обещавам да изпробвам всички изпитани от вас рецепти.

# 41
  • Мнения: 328
Забравих да попитам Наталия от къде мога да си купя силиконови формички за кексчетата?

# 42
  • Мнения: 1 455
Неуморна, аз си ги взех от магазин на Биг Шоп, по-точно от този на Стамболийски. Цената им е 16 лв и са за 6 бр. кексчета. Спомням си, че някой беше писал и за форми от Практикер, но не са силиконови, а тефлонови. Като цена май бяха с левче по-скъпи, но пък са за 12 кексчета, така че излиза по-изгодно  Peace.

# 43
аз съм готвила картофи с магданоз и чесан-стават чудни.(на комбиниран грил)-1 час.
става и пиле на грил,но трябва да се свари малко,че моето остана леко сурово.пече се 1-час.(30-мин. от едната страна и 30 мин. от другата.може да го намажеш с олио и поръсиш с подправки.)
само не слагайте яйца в микровълнова,гърмят и става мазало.
гюведжето стажа много бързо-20 мин. на грил.
почти всичко се готви.

# 44
  • Мнения: 14 490
крема го пекох отначало на размразяване и после сигурно един час го допичах на 300 и 600 градуса

Общи условия

Активация на акаунт