Измислих рецепта за хрупкави пикантни картофки

  • 7 824
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
И аз. И аз ще ги пробвам тези картофки, ама след като ми свърши диетата, защото сега точно не мога да ям картофки, а толкова ги обичам  Cry
Мерси за рецептата!
  bouquet

# 16
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Правя същите и наистина стават страхотни, само че не слагам самардала

# 17
  • София
  • Мнения: 10 858
Правя същите и наистина стават страхотни, само че не слагам самардала

Пробвай със самардала, много приятен аромат им придава Simple Smile

Айде като пробвате - кажете дали са ви харесали Mr. Green

# 18
  • Мнения: 678
Никъде не видях някой да е написал най-простото обяснение за самардалата-Див чесън.Наистина е невероятна подправка за картофи.

# 19
  • Мнения: 4 651
Никъде не видях някой да е написал най-простото обяснение за самардалата-Див чесън.Наистина е невероятна подправка за картофи.

Не знаех, че е това. Никога не е късно да се научи нещо ново Simple Smile   bouquet

# 20
  • Мнения: 5 317
Днес ги пробвах,станаха много вкусни. Peace

# 21
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ще пробвам задължително, ние в къщи сме фенове на пикантните неща

# 22
  • София
  • Мнения: 10 858
Днес ги пробвах,станаха много вкусни. Peace

Ей, супер! Много се радвам, че сте ги харесали bowuu

# 23
  • Мнения: 9 109
Никъде не видях някой да е написал най-простото обяснение за самардалата-Див чесън.Наистина е невероятна подправка за картофи.
Наистина е невероятна подправка за картофи, яйца, ориз и дори риби.
Но не е див чесън. Наподобява. Ей сега ще изровя информацията, че и аз мислех преди време така, но не е.

Само от сайта на Бон Апети: Това е подправка, наподобяваща див чесън, когато е в прясно състояние. Обикновено се суши, като се стрива със сол. Интересното е, че когато е прясна, е доста люта - все едно опитваме хрян.

ето и тук е коментирана миналата година http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=0045ee5902e7938dc271 … topic=25662.0;all

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 09:55 от pep-4o

# 24
  • Мнения: 1 427
Никъде не видях някой да е написал най-простото обяснение за самардалата-Див чесън.Наистина е невероятна подправка за картофи.
Самардалата не е див чесън! Изглежда по различен начин и вкуса е друг.Не знаех ,че е разпространена предмно в Родопите.По-скоро в Южна България-аз съм от Сливен,и там тази подправка е на почит.Сега живея в София-тук истинска самардала няма.Потърсих веднъж и ми предложиха нещо в прозрачно пакетче с неестествено лудо зелен цвят-със сигурност беше тъпкано с боя!Пращат ми самардала от Сливен-не е домашна,купуват ми я,на Земеделски производител Лещов-гр.Сливен е,тя ми харесва най-много-не е боядисана и не преобладава солта!Използвам я за доста ястия вместо сол-най-подходяща е за салати,картофи,яйца,препечени филийки с масло,за овкусяване на месо.......за много работи!Големи фенове сме и в нашето семейство!

# 25
  • Мнения: 5 317
Днес ги пробвах,станаха много вкусни. Peace

Ей, супер! Много се радвам, че сте ги харесали bowuu
Харесах ме ги и то много,щом днес пак правих.  chef
Благодаря за рецептата!  bouquet

# 26
  • Мнения: 1 195
Здрасти:)
Да ти кажа пък моята измишльотина за катрофи:)
1. Варят се катрофите
2. Белят се о се режат на голрми пар4ета
3. Пържат се до златисто в сгорещено олои
4. Изсипват се в дълбок съд и върху тях се слага сол, черен пипер, къри и чесън на прах. Захлюпват се с капака и почваш енергично да разтръскваш докато подправките се разпределят равномерно:)
Става мнооого вкусно:)

Общи условия

Активация на акаунт