фимоза при 7годишно и трябва ли да се лекува или да се изчака пубертета

  • 3 034
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 17 592

някои - да. И те дават подходящи съвети...
Аз това не съм го преживявала - по обективни причини, нямам си пишка - но се доверявам на думите на мой близък (не интимен) приятел. Той реши да приеме юдеизма на съзнателна възраст - не помня точно на колко, но втората част на 20те. И, съответно, беше опериран. Разказваше за неистовата болка при случайна нощна възбуда. И как на 4 крака се добирал до телефон, за да търси някакви съвети за успокоение посред нощ... Не е казвал да е изпитвал болка в други ситуации, но няма как да знам дали е понеже не го е боляло, или просто понеже другата болка е била много по-силна.

# 16
  • Мнения: 4
Много благодаря на всички,които се включиха в тоя форум.Наистина целта ми беше да получа от други изпатили като мене добронамерен съвет.Аз съм от провинцията и просто не зная на кой лекар да заведа детето си за второ мнение.На сина ми вече му е правена една хирургична интервенция,която се оказа,че е извършена доста нескопосано и просто е влошила нещата.Много ме е страх да не попадна на друг такъв мърляч който да ми осакати детето за цял живот.За това искам да го заведа в София но не зная към коя клиника да се насоча и конкретно към кой доктор.Много добри отзиви чета за Д-р Оги от Токуда .Може би ще се насоча към него и още повече,че синът ми е роден в тази болницаи съм с много добри впечатления от нея

# 17
  • София
  • Мнения: 17 592

Хирурзи в Токуда върнаха живота на майка ми - в най-буквалния възможен смисъл.

# 18
  • Мнения: 5 531
Д-р Оги е един от най-добрите ти избори. Той беше много дълги години завеждащ на детската хирургия в Пирогов, а сега е в Токуда.  Успех.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 344
Той оперира сина ми миналата година от крипторхизъм...от лекарите е,които не са забравили,че са хора.Прекрасен човек...

Използвам темата да напомня на всички момчешки майки да проверяват тестисите на децата,след 3-гоишна възраст трябва да са си на място,в торбичките.

# 20
  • Мнения: 18
Здравейте,
този проблем е широко дискутиран в следната тема:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=467915.0;topicrefid=20

в нея може да зададете  въпрос лично на д-р Оги.

Последна редакция: вт, 24 ное 2015, 18:18 от elenabgbg

# 21
  • Мнения: 365
Не знам колко е зле ситуацията, но аз гоемият си син, по съвет на педиатърката, го "забелвах"..е да ама не можах да го "забеля" докрай и от единия край си остана залепнал. Детето междувременно беше станало на към 2 години и умееше в прав текст да ми каже, че така го боли и да не го пипам. И аз спрях да го пипам. Сега е на 7, грижи се сам за себе си. Обяснила съм му, как трябва да се мие и че трябва да дърпа кожата назад. Той казва, че вече няма проблем с тази кожичка от едната страна, но неще да покаже. Все пак му вярвам - предполагам, че сам се е справил някак си. Малкото си дете реших да не го пипам изобщо, след като големия ми беше обяснил колко много го боли, не искам да му причинявам тази болка. На 7 години детето все още расте, а пенисът не е минал през пубертетната трансформация, където се очаква да нарастне повече. Ако обясните на детето какво трябва да прави и малко по-малко всеки ден той сам да се помъчи да се справи с проблема, може, ако не напълно, то поне частично да го докарате донякъде, където вече хирургичната намеса да не се налага да бъде толкова инвазивна, а по-щадяща.

# 22
  • Мнения: 4
преди 10дена направихме операция на синът ми.В краен случай след като го водих на доста доктори и събрах много мнения се насочих към Пирогов и по конкретно към доктор МОМЧИЛОВ.Той е завеждащ клиниката по детска урология в ПИРОГОВ.Много съм доволна от него,много добре си свърши работата и сега се възстановяваме постепенно.Все пак много ви благодаря за мненията и съветите които получих от вас.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592

Радвам се, че всичко е минало добре!

Общи условия

Активация на акаунт