Споделете за гинекомастията

  • 960
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте...
чувствам се ...гадно. Изплашена и объркана.
Синът ми /на почти 11 год/ ми сподели, че си е напипал твърдо уплътнение точно под зърното на едната гърдичка. Мястото беше съвсем леко подуто. Едва забележимо, и то след вглеждане... Усетил е след като е легнал по корем и при натиск е почувствал лека болка.
Да кажа първо, че изчетох всичко що имаше по темата в бг-мамма и пулс.бг, както е информацията от други форуми. Но естествено всички са писали за самото заболяване, а не за понататъшното развитие...
Обадих се на педиатъра ни веднага. Казах че детето има неща като бучица, и тя веднага каза "Под зърното ли е "? Казах - да, при което ми отговори, че е от фазата в която навлиза, а именно пубертет. Обясняваше ми за нивата на хормоните, за развитието на жлезите, както и, че доста висок процент от момченцата в тази възраст са засегнати от това.
 Въпреки това, реших че си трябва още по-опитно мнение....
Имам познат хирург. Видяхме се случайно. Заведох детето у тях. Той го напипа и констатира същото - няма място за притеснение - от хормоните е.
Освен това взех напревление от личния лекар и ходихме при онколог - мамолог. Опипа го, гледа го на ехограф, и констатира - гинекомастия. Каза , че често го посещават деца на тази и малко по-голяма възраст с тези проблеми. Че бучицата няма да изчезне, но вероятно с разстежа и възрастта, особено ако започне да тренира нещо и заякне ще се усеща по-малко, дори минимално. Каза че може най-много да пие герикапс за около 10-15 дни по едно.
Тази сутрин отново го гледах, сякаш и подутина вече не виждам външно, само на допир е по-различно....
Той самия не се притеснява от това. Казва че не му създава дискомфорт и не го пипа.
В интернет изчетох страшно много. С тестисите няма проблем. Пише на едно място, че можело да е от проблем с черния дроб..... Sad Сега се паникьосах.
Незнам да ходя ли на още лекари и какви изследвания да правя. Какво се прави въобще от тук нататък....
Според лекарите на които бях, последици няма да има. Аз чета какви ли не неща...
Онколога ме успокои, че това не е фактор за някакво заболяване, и не повишава риска ...
Все пак аз съм изключително паникьосан родител. Ето вече трети ден съм само на кафе и цигари а снощи вдигнах и кръвно 160. Със сърцебиене съм, без настроение....не слушам...не виждам...изпаднала съм в някакво състояние на безпокойство , което е провукирано от това, че около мен няма никой с подобен проблем и немога спокойно да поговоря с някой за това. Да ми даде съвет....или да ми обясни от тук нататък какво.
Много моля тези от вас, които са се сблъсквали с такова нещо, да ми напишат и споделят опита си.
Има ли храни и напитки които са препоръчителни или забранени. и т.н...
В интернет пише, че за около 2 години тази гинекомастия, която започва във възрастта около пубертета - минава от само себе си.
Повечето майки , които са били в такава ситуация са се задоволили само с мнението на личния лекар и са спокойни, а аз бях на трима различни и пак не се чувствам спокойна....
Трябва ми повече информация...от личен опит.
Много благодаря предварително на всички, които ще пишат в темата и ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 2 505
От опит мога да кажа,че това е във връзка с пубертета и ще се израсте.Даже не мисля,че 2 години ще продължи.Ходили сте и на прегледи,същото са ви казали.Спри да се шашкаш!

# 2
  • Мнения: X
Дано си права liola....
надявам се да остане спомен..и да няма последствия.
Очаквах да има повече отговори. Все пак май, не е толкова срещано, колкото лекарите казаха....

Общи условия

Активация на акаунт