Майчинството счетоводно-67

  • 39 621
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 330
Последният ми болничен е от 26.11.2015 до 30.12.2015 год. Но има разпореждане за спиране на изплащането, тъй като болницата не е пресметнала правилно и са ми надвишили позволените 180 дни (с 4 дни повече). Получих писмо от НОИ за обжалването и че се прехвърля към ТЕЛК. От НОИ казаха, че в такива случаи ТЕЛК се разпорежда болничния да бъде изплатен с въпросните 4 дни по-малко. Възпросът ми е знаете ли в какъв срок трябва да бъде извършено плащането и дали това спиране сега ще се отрази на 45 дневния болничен преди термин, в който съм от 12.01.2016 newsm78

# 616
  • Мнения: 6 395
Вчера си взех заповедта за прекратяване по основният ТД, по който бях в майчинство и го прекратихме . В Понеделник си взимам заповедта за прекратяване по допълнителният ТД. Въпроса е, с двете ли трябва да отида в БТ, за да се регистрирам и дипломата предполагам трябва да нося, какво друго , къде мога да прочета, за да подготвя документите   newsm78 newsm78

# 617
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 821
Последният ми болничен е от 26.11.2015 до 30.12.2015 год. Но има разпореждане за спиране на изплащането, тъй като болницата не е пресметнала правилно и са ми надвишили позволените 180 дни (с 4 дни повече). Получих писмо от НОИ за обжалването и че се прехвърля към ТЕЛК. От НОИ казаха, че в такива случаи ТЕЛК се разпорежда болничния да бъде изплатен с въпросните 4 дни по-малко. Възпросът ми е знаете ли в какъв срок трябва да бъде извършено плащането и дали това спиране сега ще се отрази на 45 дневния болничен преди термин, в който съм от 12.01.2016 newsm78

Не няма да се отрази, защото този, който започва 45 дни преди термин е ново осигурително събитие. Сгрешеният ще се позабави вероятно.

Вчера си взех заповедта за прекратяване по основният ТД, по който бях в майчинство и го прекратихме . В Понеделник си взимам заповедта за прекратяване по допълнителният ТД. Въпроса е, с двете ли трябва да отида в БТ, за да се регистрирам и дипломата предполагам трябва да нося, какво друго , къде мога да прочета, за да подготвя документите   newsm78 newsm78

Също трудова книжка и лична карта.

# 618
  • Мнения: 60
Здравейте,

Аз в момента съм в платен отпуск, който пуснах след майчинство до 25.02. Имам възможност да започна нова работа от 15.02. Бих искала да попитам каква  е процедурата по прекъсване на отпуск и напускане на старата ми работа? Другата възможност е да започна през март месец, но тогава ще е свършил отпуска и ще имам няколко дни, в които не съм на работа. Това оказва ли влияние за нещо? Благодаря!

# 619
  • София-Младост
  • Мнения: 24 183
Здравейте,

Аз в момента съм в платен отпуск, който пуснах след майчинство до 25.02. Имам възможност да започна нова работа от 15.02. Бих искала да попитам каква  е процедурата по прекъсване на отпуск и напускане на старата ми работа? Другата възможност е да започна през март месец, но тогава ще е свършил отпуска и ще имам няколко дни, в които не съм на работа. Това оказва ли влияние за нещо? Благодаря!
Напускането обикновено е с предизвестие от 30дни или по взаимно съгласие веднага. Неизползвания платен би следвало да ви го изплатят.
При втория вариант ще имате просто дни, за които сама да си платите здравното и ще сте без доход.

# 620
  • Мнения: 6 395
Трудовата книжка няма да ми е готова със сигурност  Tired

# 621
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 821
Трудовата книжка няма да ми е готова със сигурност  Tired

Без оформена трудова книжка няма как да се регистрираш.

# 622
  • Мнения: 6 395
ясно, мерси  bouquet ще ходя да им се тръшкам явно  #Cussing out #Cussing out колко дневен е срока и от кога да го броя/тъй като съм на 2 договор-а , вторият ще бъде прекратен с УП най-вероятно ....или нещо такова, ама няма да е с книжката, че тя е при първият работодател newsm78/

# 623
  • Варна
  • Мнения: 5 314
Не е майчинство, но се надявам тук да ми помогнете. При подписване на новия договор (сменяхме фирмата формално, но реално останах при същия работодател) счетоводството пак ми искаха трудовата книжка, за да нанесат промените и така и не ми я върнаха после и сега я нямало #Crazy (не знам как бива такова нещо, бясна съм, но то не е и за коментар). Въпроса ми е сега техен ангажимент ли е или мой издаването на нова като не са ми първи работодател. Ако аз трябва да се заема какъв е реда?

# 624
  • Мнения: 6 395
Не знам дали ще помогна, но в моят договор пишеше изрично, че се съгласявам книжката да е при тях......та така бях спокойна, че те си носят отговорността. Само дето това май не е решение, защото, ако не можеш да си възстановиш данните от предишни работодатели, то се минава през съд ........ей такива едни чудесии има  ooooh! ooooh!/тея книжки ме дразнят максимално, при все, че има електронен регистър ......за какво ги подмятаме.....да не говорим, че като имам и граждански и незнам си какви договори от 100 000 фирми , половината не знам къде са, идея си нямам ако ми потрябват как ще ги възстановя  ooooh! ooooh! ooooh!/

# 625
  • Варна
  • Мнения: 5 314
В моя няма такава точка(и за това не си обеснявам защо не ми беше върната и как така я няма сега..) като не ми я върнаха трябваше още тогава да настоявам, та може аз да съм виновна, но все пак трябва да се разреши проблема. Само да добавя, че данните от първия работодател на място от него няма как да ги възстановя, а другите двама работодатели по документи реално е един-сегашния. Това може би е важно като информация.

Последна редакция: пт, 15 яну 2016, 16:57 от eli70o0

# 626
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 22 821
ясно, мерси  bouquet ще ходя да им се тръшкам явно  #Cussing out #Cussing out колко дневен е срока и от кога да го броя/тъй като съм на 2 договор-а , вторият ще бъде прекратен с УП най-вероятно ....или нещо такова, ама няма да е с книжката, че тя е при първият работодател newsm78/

Работодателят е длъжен да оформи трудовата книжка незабавно при прекратяване на договора. За регистрация в бюрото по труда има 7 дневен срок. Заповед за прекратяване трябва да имаш и по втория трудов договор. Логично би било да броиш от по-късната дата.
http://www.gli.government.bg/page.php?c=69&d=255

Не е майчинство, но се надявам тук да ми помогнете. При подписване на новия договор (сменяхме фирмата формално, но реално останах при същия работодател) счетоводството пак ми искаха трудовата книжка, за да нанесат промените и така и не ми я върнаха после и сега я нямало #Crazy (не знам как бива такова нещо, бясна съм, но то не е и за коментар). Въпроса ми е сега техен ангажимент ли е или мой издаването на нова като не са ми първи работодател. Ако аз трябва да се заема какъв е реда?

Не може трудовата книжка да се съхранява при работодателя.
В дневника за движение на тр. книжки трябва да е отбелязано кога си я дала за оформяне и кога са ти я върнали - срещу твой подпис.
Ако работодателят я е загубил негово задължение е да я възстанови.

http://www.kik-info.com/forum/index.php?topic=1672.0

# 627
  • Мнения: 14 594
Случват се и форсмажорни обстоятелства при които няма как да се възстанови книжката. Най-добре е да се потърсят УП 3 от всички стари работодатели.

# 628
  • Мнения: 5 060
Досега болничните са ми издавани с код 1 за общо заболяване, те са стари, преди да забременея.
Новите вече за са с код 0, каква е разликата? По-скоро ме интересува при процента на плащане дали има такава.
Благодаря предварително!

# 629
  • Мнения: 6 395
не....80 процента са, от 45 дневният -нататък са 90 процента , но не по малко от МРЗ Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт