Мами в Италия 3

  • 15 295
  • 308
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 425
Банда лелллеее колко сте изписали,а аз не съм прочела нито ред...хич не ми остава време,но сега се вземам в ръце ще чета,че да не изпускам вече толкоз много!
Не ме питайте какво е в София...радвам се,че съм за малко и се надявам скоро да си гушна аморето,че много ми липсва!Но май ще съм тук и за бг Великдена,така 4е ако някой идва да се обади!
Отивам да чета,докато мечето спинка!
Добре дошли на новите!Като гледам каква група се заформихте на север  Crazy
Пиколина на супер място живеете искаме и ниееееее  Joy
Лени снимките от Фло са супер...дано скоро се занесем и ние!За мъзеи с мечето няма как,но и на фиорентинска атмосфера ще се радвам  Whistling

# 16
  • временно във Пицеландия
  • Мнения: 594
здравейте
мале страхотни снимки и от двете- Пиколина и Лени.
Пиколина много си отивате с твоето рагацо,ама не разбрах защо не се вземете с него и да си стоиш повече тук,ако вече си писала извинявай за въпроса  Embarassed
пък за мании,ох много обичам всякакви фенка съм им,и това с подреждането,да не обидя Лени ,но наистина добре беше списъчето.и знам какви са девите изродски перфекционисти,нали с такова чудо съжителствам
Лени а ти кво говориш че си пълна,нещо не виждам ,блазети за разходката,аз не мога   Sad имам си бебе-котвичка,от което не ми остава време за пътешествия нито пък сили.  Rolling Eyes
и недей се връзва много на форумките,всеки си е башка луд тука или го удрят комплексите и си ги избива.аз за това преди да опозная хората от форума,даже и не казвах че съм извън БГ,знам ли какво им минава през главите и как ще почнат да тълкуват написаното ми,а нали уж целта е да се забавляваме тук,да се разтоварваме и да сме си полезни с положителни неща  Grinning
и аз съм почти адашка на Белла,само че съм Калинка,приятно ми е  bowuu ,като от детската песничка "две калинка,като балеринки......"  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 714
здравейте, мацки!
Много сте ми хубави, и хубави снимки правите  Laughing

Аз все още тъна в тъпотия и не искам да занимавам никого с глупости. Само дето си извадих поуката, че за да потръгне нещо, трябва нагло да поразчистиш пътя от нахалници. И да не се съобразяваш много много ...  Naughty
Да се оплача само че мойто дете е с някаква алергия или нещо такова, бузите му са рак червени и горят, има ситни пъпчици, това силно контрастира с бялата му кожичка. Утре няма да го заведа на училище, ще го заведа на лекар и ако тоя пак ми каже че нищо му няма (не го водя за първи път за тоя проблем) и там ще стрелям  #2gunfire



# 18
  • Мнения: 6 167
здравейте

пък за мании,ох много обичам всякакви фенка съм им,и това с подреждането,да не обидя Лени ,но наистина добре беше списъчето.и знам какви са девите изродски перфекционисти,нали с такова чудо съжителствам

Вие сте луди! Добре, утре ще ги подредя по области! Laughing
Мир да има! Още деви има ли във темата?
Аз съм Водолей. Най-разхайтената зодия)))

Пиколина, ма той супер бе! И ти си хубавица! А за гледката да не говорим!!! И през лято и през зима - все ми харесва! Grinning
И аз викам да се взимате вече.... че с това идване -отиване...
  bouquet

Последна редакция: нд, 02 апр 2006, 21:14 от lenilaf

# 19
  • Мнения: 6 167
момичета, тя ме тормози , иска всичко да е прерфектно по таз карта, имена , шрифтове и тн smile3533

 Освен това списъкът ми вървеше от севр на юг Mr. Green


Айде, пак  върви от Север на Юг - даже и Дамиано помогна да ми каже  какво е над Ломбардия  Hug
но незнам дали Населените Места са от север на юг в рамките на една област... ама викам да не прекаляваме  Shocked


  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 545
Бре що писателства и художествени постинги сте успели да изпишете...
Да не забравя - добре дошли на новите форумки!
После - страхотни снимки Лени и Пиколина! Флоренция скоро я видях, даже същия Купидон закачаше Бобо... А Това Лаго ди Лугано е направо приказно... Да знайш, скоро ще имаш неканени гости!!!
За Томазо направо не ми се говори, ужасна трагедия... Горките родители.
А сега да започна и аз да ви се оплаквам - от няколко дни кръста така ме е свил, не мога да се наведа, не мога да вдигна нищо, направо не знам как ще я карам - на капки Торадол съм за облекчаване на болката. Пренатоварих се с чистенето на прозорци и на пода - изобщо това пролетно почистване ми взе здравето, при все че бях извикала и жена да ми помага.
А иначе тук е едно прекрасно лятно време. Сутринта ходихме в къщата на бъдещия спозо да го снимаме, че сме натоварени с филма за сватбата, и идеята на Валтер е малко като във филма Али Макбийл - на фона на Бари Уайт пред огледалото той се поклаща и танцува, същото после и Лаура ще го прави /спозата, сестрата на Валтер/, по време на сватбата и гостите и накрая ще падне един монтаж..... Та въпросния спозо живее на най-снобарската /и скъпарска, и готина/ улица на Наполи - Позилипо. Къщата е огромна и с тераса - градина над морето, една гледка.... ум да ти зайде. А в това суперско време Бобо се наигра на терасата, докато се снимаха. Даже и майката, голяма снобка, успяхме да накараме да танцува на Бари Уайт  Laughing
А следобяд градинарствахме на нашата тераса, садихме салата и краставици и сложихме покривалото на гадзебото /така и не се научих как се казва на български, палатка ли?!?/. Аз с тоя кръст пак не се спрях и то така не знам как ще ми мине. Естестно Борис се омърля пак до ушите, ама беше адски доволен да си играе навън.
А сега вече сватбата напира, в събота е, и всички са мноого заети с приготовленията. Нашите пристигат в сряда, вместо в четвъртък, защото България еър анулирала полета си и ги преместила в сряда с АлИталия.
Аз още не съм си скъсила панталона от костюма, и не съм си купила чанта... Ама нищо, все ще се намери време.
Ще се опитам да ви покажа и аз някой снимки:
Изглед от нашата тераса

Част от терасата ни миналото лято

изглед от терасата на бъдещия спозо Марцио януари 2005

# 21
  • Мнения: 5
Ехе, ама ние още малко и малцинство да образуваме! Колко е хубаво че има толкова много българи наоколо! На мен все ми се изпълва сърцета като чуя или видя нещо българско! Hug Hug Hug
Giorgia -  ресторанта за които ми говориш се казва Лидо и има голяма тераса - аз се омъжих там! Много е хубав само че специалитетите им са всички на рибна основа а аз съм малко на вие със всички видове molluschi...не ми се нрави твърде вкуса им ...
Lenilaf, аз живея близо до Lecco - малко по-встрани от Varese (по-надясно newsm03). Ама тъй като там има навалица може и там да ме оставиш.
Кои са вече мамите или бъдещите мами от вас? preggo

чао чао и до пак!
Анто

# 22
  • Мнения: 714

Кои са вече мамите или бъдещите мами от вас? preggo


Аз съм мама на 9-годишен младеж, който се казва Стефан.

# 23
  • Мнения: 6 167
Деска, ма ти защо не каза за тоя човек по-рано... можех да дойда до Наполи да се запознаем, да му видя терасата.. така да се каже...  Crazy Flutter
да ни изпратиш снимки после.

За кръста - това е ахилесова пета на Дамиано - купила съм му  волтарен от БГ ( че е без рецепта) и го дрогирам яко. Но не помага вече. На мен и свеки волтарен  много ни помага. Трябва да ги го изпишат обаче , тук е с рецепта.
на Д. вече и инжекции не му действат.  Sad
Ти и пролетно ли сколаса. Боже, ще умра от срам.
Майка героиня си ти за мен!

Вчера реших да простра навън зад гаража , като една видна селянка - ма то голям кеф.
Свеки ме предупреди, чрез Д. че още не е време и че нощем не се простира , а сутрин.
мен ме домързя да ги свалям и местя вътре. И като гледахме Интер тука се изля егати потопа. та сутринта ги прах отново. Свеки излезе права..  Party ама , дреме ми.

Анто, аз съм бъдеща бременна. Това май не се брои))
Тоест, нямаме, ама много искаме да имаме, ама не го правим засега! Скоро.

За Томазино .. нямам думи. даже не ми се говори. толкова сладко е това дете. като кукла, мечта за всяка жена. аз искам такова бебе да имам., чудно. ние тук много се разстроихме. А човека, изобщо не прилича на убиец. незнам тоя свят къде отива. а тия снимки на Томазо за направо размазващи - с тия сини очички.. бузки...

# 24
  • Мнения: 5 475
И аз мисля,че още в началото се представях,но за да не карам да ровите назад в темите.

 Ето ви инфо за протокола-Казвам се Гергана-  bowuu-затова и Giorgia ми е ник-а.
На 37 години съм.Родом съм от София.
   Да не паднете само - имам дъщеря на 16 години от първия ми брак! Shocked
   В Италия завърших икономика в университета на Флоренция през 1997(след като преди това бях вече дипломиран философ от СУ).
  После се върнах в Бг,работих във външнотърговска  фирма,така,че често пътувах дотук,както и по цял свят.
  Почти 3 г.учих и работих в  САЩ,взех МБА там,и съдбата пак ме доведе тук..
  В края на 2002,дойдох в командировка от страна на американската банка,за която работих да оценявам инвестиционни проекти..
   Запознахме се с бъдещия ми съпруг,започнахме да живеем заедно и така почти 2 години... когато трябваше да избираме,къде да останем,решихме да е тук.
  Да не ви оттегчавам повече,че моето CV е доста дълго и сложно.  #Crazy

От повече от половин година сме женени.И естествено имаме планове за наше дете-когато рече бог да ни го прати.

# 25
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Лелееее,ве4е трета тема и колко много станахме  ooooh! Party
Много хубави снимки сте пуснали  Blush
Моми4ета,откакто разбрах,4е са убили Томи и ми е едно такова подтиснато и тъжно  Cry Толкова се надявах,4е Ще го намерят.....жив. Такова слън4ево и жизнерадостно дете.... Не е 4естно  Sad
Накъде върви този свят.  #Cussing out #2gunfire #Cussing out

# 26
  • Мнения: 6 167
Добра идея, малко СВ! Елена - 32г. Софиянка
Аз в БГ съм завършила СУ -биология , със специалност ембриология и клетъчна биология.
Работих 3 месеца в БАН - в института по имунология на размножаването, но след 3 мес. реших,че науката не ми е призвание ( 111лв. ми беше заплатата и както и да исках да продължа, не можех). После имаше един период в който се ориентирах какво искам да правя , после работих в Мин на здравеопазването в областта на наркоманиите, там вдигнах доста квалификацията, даваха ми възможност да пътувам и да уча.
И от тогава съм по неправителствени огранизациии - наркомании, ХИВ, а последните 3 години с деца от домове. Възрастова група -тинейджъри, млади хора.
Любима тема - права на детето.
Както си стоях на бюрото един ден получавам съобщение по Кю-то, и оттам нататък знаете - голяма любов, пътувания, решение, преместване, сватба.
В момента работя като консултант за България по проект с деца на голяма НПО в Швейцария. След юни съм безработна - търсете ми работа. Joy
толкоз за мен....

# 27
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ехе, ама ние още малко и малцинство да образуваме! Колко е хубаво че има толкова много българи наоколо! На мен все ми се изпълва сърцета като чуя или видя нещо българско! Hug Hug Hug
Giorgia -  ресторанта за които ми говориш се казва Лидо и има голяма тераса - аз се омъжих там! Много е хубав само че специалитетите им са всички на рибна основа а аз съм малко на вие със всички видове molluschi...не ми се нрави твърде вкуса им ...
Lenilaf, аз живея близо до Lecco - малко по-встрани от Varese (по-надясно newsm03). Ама тъй като там има навалица може и там да ме оставиш.
Кои са вече мамите или бъдещите мами от вас? preggo

чао чао и до пак!
Анто


Ха, antoegabi, ние с теб май се познаваме виртуално  Wink Само 4е последно,когато си писахме миналата година ти оЩе беШе бременна Grinning
Радвам се да нау4а,4е си имате бебко Габриеле    bouquet
До скоро писане  Hug

# 28
  • Мнения: 5 475
Я ,да ви поразпитам малко. newsm78
    Какво  мислите за съвместното съжителство без брак,в смисъла на закона за PACS,прдедложен тук?Правилно ли е да се изравнят правата не живеещите заедно с тези на женените?Няма ли да се загуби смисъла от брака,като институция след като с PACS имаш равни права,по наследяване на имоти,пенсия,права спрямо децата и т.н.?
  Какво е вашето мнение по въпроса?
  Аз съм малко консервативна в това отношение-съгласна съм,че трябва да се съжителства преди брака,считам го за полезно.Единствено под един покрив разбираш кой е човека до теб и искаш ли да си с него.Обаче ако правата на брака се изравнят с тези на PACS-а..не виждам смисъл от брака.  #CrazyЕдинственото предимство  е че не се развеждаш после,ако решиш да се разделиш.Пестиш пари от адвокати Money
   Rolling EyesНо струва ли си заради него да се заличи вековна морална и социална институция като брака?
  Имайки предвид и бъркотията с емиграционния закон тук,представете си колко народ ще заяви PACS,само за да получи право на престой. Wink

# 29
  • Мнения: 2 379
Eй, какво ме погнахте вземете се, та вземете се Blush
Ша са вземим! Харесали сме се, напили сме си менците, дали сме си дума и т.н. Grinning Даже за това лято организираме инициатива да запознаем "старите" (не, че ще могат да си кажат нещо Crazy).

Балеринке, не сме се взели още по ред причини и най-основната е, че аз още уча. При това университетът ми е в Бг. Аз съм малко за бой, понеже, ако бях карала по правилата, трябваше да се дипломирам преди половин година, но не би Mr. Green
С Аморето се запознахме по ICQ преди 4 години. Аз тогава на току що завършила гимназия, студентка 1 курс в СУ, приложна математика, отличничка Laughing Голяма картинка, сега като си спомня Joy 4-5 месеца тракахме по клавишите и решихме, че няма как, трябва да се видим. Каза ми, че ако дойда в Италия, ще отидем до Флоренция и на море в Лигурия и аз естествено: "Идвааааааам!". Взех си билет, стегнах куфарите и чак тогава казах на наште "Тръгвам!" Mr. Green Как не ме набиха, не знам Joy
Както и да е, тръгнах ... Отидохме във Флоренция, ходихме на море на най-романтичното място на света и така Heart Eyes
Тогава бях на 19 и нали се сещаш, че не се бях затърчала да се женя, нито пък той Wink
Сега 4 години по-късно все още не ни е спешно, но поне сме обмислили възможността и сме го решили... Само, че аз в 3 курс зарязах математиката и СУ и се юрнах в другата крайност - сега следвам графичен дизайн bowuu Много съм щастлива и доволна от новата си специалност и абсолютно имам намерение да си завърша. Сега пак съм 3 курс и значи догодина, живот и здраве, ще завърша и тогава пак ще си говорим Wink
Е, това беше CV и подробен отчет защо още съм мома в едно Mr. Green

А за това, което пише Giorgia - и аз съм ЗА брака! Говоря от чисто емоционална гледна точка. Бракът е вековна традиция, която, освен с договор, е натоварена и със символи!

Общи условия

Активация на акаунт