Искам да кажа ... (62)

  • 33 012
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Харесва ми да ви чета  Crazy Тая вечер ме пропихте сипах си чаша бяло вино и аз  Sunglasses

# 46
  • Мнения: 4 188
И мен много ме е яд, децата на приятели, като кажат на жената " кака", а на мен " чичи". Пък тя добави " той е  деди". Изприщвам се от яд. Последните дни в старото училище записаха някакво девойче от Хасковско, което вика малката и и казва, че дядо и е дошъл да я вземе. Аз го поправям, че съм батко и, то с недоверие ме поглежда, и продължава да вика- " Батко ти, батко ти е дошъл..." Хохо. smile3511

# 47
  • В Космоса
  • Мнения: 9 881
Бре, то грам леля намало тук! Grinning Hug

Аз много обичам да "лельосвам" познатите ми дечица, "Да, леля!", "Кажи, леля!", "Ела да те нагушкам, леля!" Ам-ам-ам-ам! Twisted Evil

Моята дъщеря кара по име, уж, ама има проблем и често  забравя имена и на деца, включително и ги отпочва - лельооо, чичооо, ей, момиченцее, момичееее, чакай меее...  на по-малките - сладурчееее, малко сладурче!

# 48
  • Мнения: 10 874
Добър вечер! bouquet
Изтървах няколко теми, но ви чета от време на време. Бях влязла в една черна серия, а с такова нетърпение го чаках този месец. Нищо, де, оправиха се нещата и сега мога малко да си отдъхна, пък дано занапред лошотиите са по-малко. То и празници идват, дано има само положителни емоции. Praynig

И мен много ме е яд, децата на приятели, като кажат на жената " кака", а на мен " чичи".
Същата история е и при нас, а с мъжа ми сме набори. Mr. Green

# 49
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 413
Аз май съм единствената, която няма нищо против използването на съответните названия за роднинските връзки. И ги знам всички, на кого как трябва да се каже.
Сестра ми ме нарича "кака" и ми е много хубаво като го чувам.  Blush

Иначе от случайни хора "жената" и "лелята" ме жегват доста, ама след последната случка (справка предната страница) трябва да им се радвам явно.  Laughing

# 50
  • Мнения: X
  Аз се радвам да съм леля  - но  по -скоро ме наричат кака и се чудя ,защо - даже ги поправям.
  Отдавна съм леля / на 21 г като се омъжих бях стринка вече / . След години и баба ще стана - не бързам обаче  Laughing
 
Скрит текст:
Преди минути ми дойде писмо от блога Библиотеката в ел .поща https://bibliotekata.wordpress.com/  - моя любима книга - велика книга 
Скрит текст:
Скрит текст:
Ще завърша с думите на Атикус към невръстната Джин-Луиза, които илюстрират по страхотен начин желанието на много от нас да налагат своята гледна точка и да въздействат на другите с всички средства. Дълго си мислех дали да сложа този цитат или просто да си го запазя като късче безценна мъдрост, но реших да съм щедър:

Цитат
„Не трябва винаги да показваш всичко, което знаеш. Такова нещо не подхожда на жени… и после, хората не обичат, когато някой е по-умен от тях. Дразнят се. Ти никого не можеш да промениш, като му приказваш правилно. Хората трябва сами да имат желание да учат, а когато нямат желание, нищо не може да се направи, освен да си мълчиш и да приказваш като тях“.

# 51
  • Мнения: 4 188
Умирам от смях, като кажат на Слънцето- Госпожо. Като ги отреже, че е Госпожица... трета употреба, и съм туш.

# 52
  • София
  • Мнения: 17 322
Ей, Акашче, дали може бабетките, дето играят карти и пият вино да ми станат на аватар? Simple Smile
Наздраве с божолето, вив ла Франс Simple Smile

# 53
  • Мнения: 14 341
Хайде наздраве! Аз съм на бира, но пих една и ми се доспа...
Като ми кажат леличка и ми се изправя косъма... Ми аз съм момиченце... За децата на приятелките ми - по име.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 23 773
Другия уикенд има някакво "Дефиле на младото вино" в Пловдив, в Стария град. Ама не е божоле, ми българско Simple Smile

# 55
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Кой как свари така ми казва  Laughing
Не ми пука  Crazy

Tук ме кефи това: Yes Ma'am  Grinning

Aй наздраве ви  Hug
ниЩо че не не пия  Wink

# 56
  • Мнения: X
Десс, Ма'м да нямате за честитане  Flutter ?

И към мен се обръщат само с Мадам или по име Simple Smile

Нямаме лели ,каки и чичовци .

# 57
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Десс, Ма'м да нямате за честитане  Flutter ?
А  newsm78
не те разбрах   Crazy

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 332
Не се притеснявам много, когато някое дете ми каже леличка.  Laughing Ми леля съм. Притеснението ми е по-скоро от това как бързо летят годините.
Обаче много често съм "девочка" пък.
Много съм уморена. Реших все пак да почивам в неделя.
Утре отваряме новия обект и все още сме под пара. Стиснете един палец, че вложихме хем пари, хем душа.  Grinning Много ми идват вече обектите.  Laughing

# 59
  • Мнения: X
Десс, Ма'м да нямате за честитане  Flutter ?
А  newsm78
не те разбрах   Crazy
Нали не  пиеш ? Дедукцията се сведе до кърмене още или ново бебче  Heart Eyes

Стейси ,стискам палци  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт