Обяснете ми за кашите, моля

  • 1 101
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 679
Мисля, че щом детето е пило Фризолак, значи спокойно можеш да започнеш с млечна каша Фризо. Те са с адаптирано мляко. Кашата давай в рамките на един час след като е приготвена.
И имай предвид, че млечен белтък се съдържа във всички млечни произведения. Също и в кравето масло. От него може да се премахне, ако се вари на водна баня и пяната се отнема.
Също така има деца, които приемат сирене и кисело мляко, но реагират на адаптирано или пък обратното - пият АМ, но правят реакция към другите млечни. Затова всеки млечен продукт трябва да се въвежда бавно и постепенно.

# 16
  • Мнения: 7 640
аз мисля, че млякото в кашите е частично адаптирано- т.е. за деца над 6 мес. Не виждам проблем.
А кравето масло, ще ме извините, съдържа и крави белтък Laughing

# 17
  • Мнения: 1 737
аз мисля, че млякото в кашите е частично адаптирано- т.е. за деца над 6 мес. Не виждам проблем.
А кравето масло, ще ме извините, съдържа и крави белтък Laughing

Белтъка в маслото е преработен и видоизменен, както в сиренето и киселото мляко - не е същия, като в прясното и е в съвсем различни количества.
Нека не забравяме, че детето е било само на кърма до сега и за пръв път опитва адаптирано мляко. Има разлика да се даде млечна каша на бебе, което от 1-2-рия си месец пие АМ и е минало през 1 и 2, и кърмаче, което не е свикнало.

# 18
  • Мнения: 7 640

 Няколко пъти ми се беше наложило да давам на Ади АМ - Фризолак 1 беше, та мисля, че няма алергии към кравето мляко. И масълце слагам в пюретата - няма алергични реакции.
AQ, не четеш внимателно Wink
Белтъкът да е променен в сиренето, маслото и кис.мляко newsm78, може и да му е скъсена молекулата, но си е абсолютен алерген за деца с АБКМ. То и в АМ е променен по тази логика.

# 19
  • Мнения: 3 089
и аз да питам тук, че да не пускам нова тема.
аз взех безмлечна каша от елда. детето е в нач. на 6 месец. и то е само на кърма. не хареса нито един вид пюре - зеленч. или плодово, домашно или купено. затова реших да опитам с каша. мислех да цедя кърма и така да забърквам кашата. рано ли е за елда? или оризова каша да опитам първо?
съвсем се обърках с това дете...

# 20
  • Мнения: 7 640
на лентичката е на 5ми 3 дни newsm78
Ами прави му каша от елда и добавяй кърма. Не е задължително да започваш с оризова- и елдата не съдържа глутен.

# 21
  • Мнения: 1 737
Белтъкът да е променен в сиренето, маслото и кис.мляко newsm78, може и да му е скъсена молекулата, но си е абсолютен алерген за деца с АБКМ. То и в АМ е променен по тази логика.

ОК! В съседния вход на едно дете му откриха АБКМ на около 11 месеца, когато за пръв път пийна прясно мляко, като след 6-тия е ял редовно масло, след 8-мия и сирене. Изрина се целия. Алергията му е изследвана с тест, че е именно към белтъка и мина на диетична кухня, без никакви крави продукти. Много странна работа... Thinking

# 22
  • Мнения: 7 640
много кофти работа са тези алергии. Знам, че такива деца са на абсолютна диета от крави продукти и месо, вкл и маргарин не трябвало да ядат и ред готови неща- напр. кроасани, в които уж няма мляко. Защото за стабилизатор на маргарина се използвал крави белтък.
А това дете просто е отключило, за да направиш алергия към нещо, трабва първо да си се срещал с дадено вещество, за да може организмът да го възприеме като чуждо и реагира остро при поне втори досег. Наистина звучи странно.

Общи условия

Активация на акаунт