Любители на котки – Тема 100

  • 39 260
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 10 547
Разбира се. И аз имам две деца. Когато обаче взех котката си у дома, пропищях форума с въпроси, изгледах и изчетох тон и половина филми и литература за възпитание и отглеждане на мачки и днес, година и половина по-късно отговорно мога да кажа, че възпитах уличен мъжки котарак, чието отглеждане за нас е удоволствие, а не ежедневна борба с досадата, която ми е жал да разкарам. Както и че, мога да си позволя да давам съвети за котешкото поведение, дори го правя вече и на ниво съвети към осиновители на животни. Не пиша това нито само за фръцкане, нито за да те обидя, а с тайната надежда, че който реши да си вземе коте у дома, няма да направи това в пристъп на жал, еуфория или желание да живее в реклама на уискас.

# 706
  • Мнения: 2 534
Иланг-иланг, силно вероятно е кот да има някакъв проблем с детето ти - да не делят територия по някакъв начин? Виждала съм Джаксън Галакси да спасява жени в подобна ситуация - котаракът агресивно напада само жената, съответно тя се крие и бяга, това повече го настървява ит.н., ит.н., намери такива серии, за няколко седмици си решиха проблема. Доколкото помня тя започна да го храни от разстояние, после по-близо и гледаше да не се държи като пред заколение.

# 707
  • Мнения: 1 280
Касита, четох те за кафето. Ако сложа такова на зърна ще има ли ефект или трябва да е смляно. Нямам в момента в къщи, а започна да ми рови в една саксия много и смятам да пробвам с кафе

# 708
  • Мнения: 10 547
Касита, четох те за кафето. Ако сложа такова на зърна ще има ли ефект или трябва да е смляно. Нямам в момента в къщи, а започна да ми рови в една саксия много и смятам да пробвам с кафе

При моето коте не подейства, затова ходех да меля всеки ден прясно.
Сложи кори от цитруси, така отказах и Мъртока, и дворните котки на свекърва ми да ровят из саксии.

# 709
  • Мнения: 1 280
 ОК, имам грейпфрут, благодаря  bouquet Наредих ги в саксията

# 710
  • Мнения: 331
Касита,мислиш ли,че са ме изльгали,че котето ми се е напьхало зад гардероба,и е починало?Човека знаеше,че ще пропьтувам почти три часа пьт,за да си го взема обратно.Като отидохме,наистина беше зад гардероба,и го местиха,за да си го вземем.Цялата тази мистерия не ми дава покой.Изглеждаше си нормално,като заспала.Нямаше видими следи от побой,като крьв например.Сьщо,стана ясно,че за три дни са го преместили в две кьщи.И стреса е бил в повече...Животинките не говорят на нашия език,но незнам,защо хората не си казват намеренията,като могат да го направят.Ако знаех,че ще местят котето,като плюшена играчка,нямаше да го дам никога.Предварително ти благодаря за мнението.

# 711
  • Мнения: 10 547
Щастлива, още вчера исках да ти споделя, че за мен смъртта на котето ти не е случайна, т.е. някак не хващам вяра на твърденията на въпросния. Имам си причини за това.

# 712
  • Мнения: 1 571
Искам да напомня заглавието на темата, друго просто не знам какво да кажа. Последните няколко дни чета и не мога да повярвам, че някакви хора са избрали тема с това заглавие, в която да се оплакват и да търсят съвет как да разкарат котката си. Или оправдание и подкрепа.
Щастлива, изначално историята е грешна. В първия си пост пишеш, че или ще живее в коридора и кухнята, или ще го подариш. На непознат. Е, очевидно има и трети вариант. Иланг, ми разкарай я, бе. Нали това искаш да прочетеш?!
Извинявам се най- искрено на другите, просто в последните дни темата отиде далеч от заглавието си.
Ядосана съм. За котето зад гардероба съм ядосана. И за тези, които ще идат на улицата, щото не са плюшени играчки!
Лека вечер.

# 713
  • Мнения: 3 248
Животните реагират много естествено, чистосърдечно и природосъобразно на обстановката и отношението към тях. Почти всички поведенчески проблеми са резултат от това, което хората, които ги гледат са направили.
Най-лесно е да се разкара, нали е "просто животно", вместо да се замисли над грешките си. Но макар за някои животното да е "просто животно", то за тях, ние човеците, които ги гледаме, сме тяхното семейство, тяхната вселена.

Жалко, че не са повече хората, за които животното, за което са избрали да се грижат, е пълноправен член на семейството. Щеше да има по-малко нещастни душички.

Касита, Есме, + 1 (за съжаление).

# 714
  • Мнения: 2 190
Като сме на темата, моля, препоръчайте хубава книга (сайт) за котешка психология - примерно език на тялото, възпитание чрез разбиране и т.н.

# 715
  • Мнения: 885
Нямам котка има 2 кучета.Женската роди кученца.След като си вземеш животно трябва да се грижеш за него.Не след известно време да го захвърлиш като непотребна вещ.Затова има толкова осакътени животни.
Защо един питбул напада,а друг не прост отговор заради стопаните.
Малките деца тормозят животните и те отвръщат.
Първото ми куче нагриза кабели,щори пикаеше само на дивана на майками.Но не я захвърлих на произвола.Отучих я.Дойде братчето и и то нагриза... постепенно и него отучих.
Как ви дава сърце да се разделите с животните си.Моята е от малко повече от година при мен и никога не бих я дала.Била съм се с майка ми за да ги задържа.Те са ми деца научиха ме да бъда отговорна.
Имате ли сърца 6години или 7 или 5 или 10 е живяло това животинче при теб и давай щот си некадърен да го натириш на  мъчителна смърт.По-добре собственоръчно убий животинчето.
Щастлива има тераса коридор-ако обичаше истински котето щеше да намериш изход.
Всеки казва болест от животно алергия от животно,но просто не им се занимава да открият реалната причина и си измиват ръцете с животинката.
Съжалявам,но ми стана много криво.
Касита адмирации Hug

# 716
  • Мнения: 331
В отговор на Esme...Искам да се извиня,че сьм писала в темата ви!Спирам!Мислех си,че тук е място за споделяне на радости и неволи.Явно не е!Благодаря ви за подкрепата и критиките.Желая ви весело посрещане на Новата 2016г.Нека ви донесе много радостни моменти,бьдете здрави!

# 717
  • Мнения: 10 547
Като сме на темата, моля, препоръчайте хубава книга (сайт) за котешка психология - примерно език на тялото, възпитание чрез разбиране и т.н.

Ако ползваш английски, с две ръце ти препоръчвам гуруто на котките, мъжът, за който искам да се омъжа  Mr. Green - Jackson Galaxy.  Heart Eyes

https://www.facebook.com/JacksonGalaxy/?fref=nf

Има филми, книги.

# 718
  • Мнения: 1 571
Щастлива, ти нахлу в темата, за да ни разкажеш как си подарила котката си на напълно непознат, заради ред причини, които могат да се избегнат. Ти не потърси съвет как да се справиш с тях, ти дойде, за да ни кажеш, че си го подарила. Детето е алергично към козината- подстрижи го и приключваш темата. Имаш екзема- лекувай го и приключваш темата. Дааа, тук обменяме опит и всеки би ти помогнал, ако потърсиш съвет. Ти не го направи. Котките са част от моето семейство и колкото и да ми се иска понякога да да ги понашляпам едно хубаво, аз осъзнавам, че каквото и да правят, вината е моя. И решение има. Стига да искаш да го намериш.

# 719
  • Сф
  • Мнения: 4 765
Защо продължавате да й натяквате, че е сбъркала? Сама отдавна го е разбрала. Направила го е за добро, ако е знаела какво ще стане, едва ли щеше да даде котето.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт