ЮНСКО бебче в нас расте, пълни с обич маминото сърчице

  • 46 776
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 165
БХС не се ли прави сутрин на гладно, като се взима кръв! Аз имам записан час днес в 16,30 часа и като знам че ще ме одрусат 120 лв. поне да съм сигурна че изследването ще е направено както трябва?

# 61
  • Мнения: 242
Здравейте!  wavey

Приемате ли нови попълнения в темата?
Накратко, на 29г съм, бременна за първи път, термин 26 юни ииии много уплашена от всичко, което ме очаква.  Laughing

Ice Queen welcome, тук е мястото да споделяш всичко, което те тревожи и радва  Grinning

# 62
  • София
  • Мнения: 620
Като една нова бъдеща мама, още не знаеща точно какво и предстои, бихте ли ми казали кога се прави БХС и къде? В смисъл, че гинекологът още нищо не ми е казал, а виждам, че повечето си записвате часове. Първите изследвания ми предстоят на 7-ми декември - кръв, урина, вагинален секрет, токсоплазмоза и понеже после идват празниците се притесних да не стане така, че да изпусна седмицата за БХС?

# 63
  • Мнения: 384
БХС не се ли прави сутрин на гладно, като се взима кръв! Аз имам записан час днес в 16,30 часа и като знам че ще ме одрусат 120 лв. поне да съм сигурна че изследването ще е направено както трябва?

Според мен не.
Да ви кажа честно аз не разчитам на кръвните изследвания, ако сте над 35 г. винаги ще ви излиза процент риск. За мен лично обстойния преглед от опитен лекар по ФМ и качествена апаратура са по-важни.

vikim23 Първата фетална морфология се прави от 11 г.с.+6 дни до към 14 г.с.. Най-добре в 12 г.с., за да има време да се реагира, ако възникне проблем.
Лекарите по ЖК рядко ще те насочи към ФМ, защото голяма злоба цари между лекарското съсловие, но това е друга тема.
Относно местата и лекарите, които правят ФМ информация има при чичко Гугъл, че са много.

Последна редакция: чт, 26 ное 2015, 11:05 от Синя фея 1

# 64
  • Мнения: 323
Като една нова бъдеща мама, още не знаеща точно какво и предстои, бихте ли ми казали кога се прави БХС и къде? В смисъл, че гинекологът още нищо не ми е казал, а виждам, че повечето си записвате часове. Първите изследвания ми предстоят на 7-ми декември - кръв, урина, вагинален секрет, токсоплазмоза и понеже после идват празниците се притесних да не стане така, че да изпусна седмицата за БХС?
БХС се прави между 11-13 г.с. , прави се заедно с фм. Правят го на много места, сама трябва да си избереш къде те устройва. Обикновенно изследв. БХС + ФМ струват около 120лв.

# 65
  • София
  • Мнения: 620
Като една нова бъдеща мама, още не знаеща точно какво и предстои, бихте ли ми казали кога се прави БХС и къде? В смисъл, че гинекологът още нищо не ми е казал, а виждам, че повечето си записвате часове. Първите изследвания ми предстоят на 7-ми декември - кръв, урина, вагинален секрет, токсоплазмоза и понеже после идват празниците се притесних да не стане така, че да изпусна седмицата за БХС?
БХС се прави между 11-13 г.с. , прави се заедно с фм. Правят го на много места, сама трябва да си избереш къде те устройва. Обикновенно изследв. БХС + ФМ струват около 120лв.
Аз влизам в 11-та седмица на 11 декември, значи трябва да действам бързо - преди празниците. Бързо ли се записва час и къде мога да прочета мнения за лекари и болници?

# 66
  • Мнения: 323
Като една нова бъдеща мама, още не знаеща точно какво и предстои, бихте ли ми казали кога се прави БХС и къде? В смисъл, че гинекологът още нищо не ми е казал, а виждам, че повечето си записвате часове. Първите изследвания ми предстоят на 7-ми декември - кръв, урина, вагинален секрет, токсоплазмоза и понеже после идват празниците се притесних да не стане така, че да изпусна седмицата за БХС?
БХС се прави между 11-13 г.с. , прави се заедно с фм. Правят го на много места, сама трябва да си избереш къде те устройва. Обикновенно изследв. БХС + ФМ струват около 120лв.
Аз влизам в 11-та седмица на 11 декември, значи трябва да действам бързо - преди празниците. Бързо ли се записва час и къде мога да прочета мнения за лекари и болници?
Хубаво е , обаче да изчакаш 11,4 дни за БХС , иначе като напишеш в интернет спец.по фм предполагам ще ти излезнат, аз ще ходя в МЦ Марковс при д-р Атанасова , две седм.предварително си записах час, иначе и във Фемина доколкото знам има добри спец.

# 67
  • Мнения: 165
мен гинекологът ми ме прати в МЦ Света Петка при доктор Янкова, и днес в 16,30 часа имам записан час при нея, но се отказах там да ходя и утре в 9,30 съм при доктор Павлова в МЦ Марковс. Изключително доволна съм от нея. с предната бременност съм ходила 4 пъти на фетална при нея, понеже имах голямо количество течност. Нещо вътрешното ми чувство ми казва да не ходя при Янкова!

# 68
  • Мнения: 2
Момичета каква е групата във фейсбук , че и аз искам да се присъединя

# 69
  • Мнения: 144
Момичета каква е групата във фейсбук , че и аз искам да се присъединя

Пиши на лични на Sunyygirl. Simple Smile Тя ще те добави, че е засекретена групата.  Peace

# 70
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Здравейте! Мисля че имаше друга бъдеща майка от Русе, ако чете, правихте ли вече БХС и ФМ и при кого? Моята лекарка иска да ми пусне късния БХС (15 г.с), пък аз май искам сега и не мога да реша къде да го направя. Иначе бебо расте, миомата не чак толкова и май ще носим роклите на кака Simple Smile

# 71
  • Мнения: 165
Здравейте,
и аз съм на тема БХС и фетална морфология.Следващата ми ЖК е на 7.12, когато ще съм 11г.с. и 2 дни.
С предната бременност БХС ми пускаха късния БХС и феталната беше към 20 седмица, но сега мисля да направя ранните изследвания, зашото съм на 35г...и въпросче към Бургаските мами :Къде ще правите феталната морфология?Преди 7 години ходих до Варна при др Давидков и сега се чудя newsm78
p.s. сега звъннах до Давидков и ме сюрпризираха с цена 140-160лв и то при положение, че съм ходила при тях...това само за фетална морфология...

Последна редакция: пт, 27 ное 2015, 10:55 от tаnkata

# 72
  • България
  • Мнения: 3 622
Подозирах аз, че съм ви изтървала  Laughing  Вие 5 стр. от новата тема сте написали  Joy
Днес официално ме заведоха на ЖК.
 За БХС споделям напълно мнението на синя фея  Peace

# 73
  • Мнения: 2 544
На мен вчера ми взеха кръв за БХС, док каза, че било оптимално в тези седмици. А ФМ ще е в 12 и 4 дни.

# 74
  • Мнения: 165
А БХС не е ли включено в задължителните изследвания за жени над 35 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт