СЕПТЕМВРИйчета тема №2

  • 21 638
  • 705
  •   1
Отговори
# 75
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
Момичета, вашите бебоци смучат ли си пръстчетата/ръчичките? Моя юнак от една седмица не мога да му извадя ръцете от устата, един час след хранене започва да си смуче целите ръчички, постоянно е мокър. Вади си залъгалката и слага ръчичките, и двете! Храни се на 4 часа, за денонощие имаме 5-6 хранения, давам му по 150мл. АМ, въпреки че док каза по 120мл., изпива си всичко, даже мисля че му е много защото с оригването повръща определено количество. Не мога да си представя че е гладен, толко ли пък да не се засища?! Страх ме е че ще се превърне в навик и после ще е още по трудно да го оттуча.

# 76
  • Мнения: 584
Момичета, вашите бебоци смучат ли си пръстчетата/ръчичките? Моя юнак от една седмица не мога да му извадя ръцете от устата, един час след хранене започва да си смуче целите ръчички, постоянно е мокър. Вади си залъгалката и слага ръчичките, и двете! Храни се на 4 часа, за денонощие имаме 5-6 хранения, давам му по 150мл. АМ, въпреки че док каза по 120мл., изпива си всичко, даже мисля че му е много защото с оригването повръща определено количество. Не мога да си представя че е гладен, толко ли пък да не се засища?! Страх ме е че ще се превърне в навик и после ще е още по трудно да го оттуча.

ateto,  ние сме същите. Това не е от глад. Четох че това е първото нещо което слага в устата си като започва да опознава света. Като започне да хваща предмети тогава ще започне да слага тях в устата си. Бебетата лапат всичко което е ново за тях като начин да опознават света. Аз забелязвам че освен да си лапа ръчичката също се и заглежда в нея и както я гледа посяга към играчки от активната гимнастика и му е интересно какво може да прави с ръчичката си.

# 77
  • Мнения: 495
Момичета, вашите бебоци смучат ли си пръстчетата/ръчичките? Моя юнак от една седмица не мога да му извадя ръцете от устата, един час след хранене започва да си смуче целите ръчички, постоянно е мокър. Вади си залъгалката и слага ръчичките, и двете! Храни се на 4 часа, за денонощие имаме 5-6 хранения, давам му по 150мл. АМ, въпреки че док каза по 120мл., изпива си всичко, даже мисля че му е много защото с оригването повръща определено количество. Не мога да си представя че е гладен, толко ли пък да не се засища?! Страх ме е че ще се превърне в навик и после ще е още по трудно да го оттуча.

ateto,  ние сме същите. Това не е от глад. Четох че това е първото нещо което слага в устата си като започва да опознава света. Като започне да хваща предмети тогава ще започне да слага тях в устата си. Бебетата лапат всичко което е ново за тях като начин да опознават света. Аз забелязвам че освен да си лапа ръчичката също се и заглежда в нея и както я гледа посяга към играчки от активната гимнастика и му е интересно какво може да прави с ръчичката си.

И ние си лапаме ръчичките Simple Smile

# 78
  • Мнения: 509
И Рая си ги лапа. И все са и студени Simple Smile, а ръкавките влажни.

# 79
  • Мнения: 4 815
Ние в сряда правим 3 месеца, но сме още с ръкавици, ръчичките много ги лапаше първия месец и затова й сложих ръкавици и още е с тях, че много си дере лицето, ръцете и са все върху лицето, сякъш си търка очичките, така изглежда, като я забележа , че тръгва да си лапа ръцете и й бутам бибата, за сега върши работа, но като махнем ръкавиците ще стане шоу
Иначе от една седмица вече се заглежда по дрънкалките и ги следи, бях се притеснила вече, че има проблем със зрението..
И нашите ръчички са почти постоянно студени

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Същото и при нас Simple Smile  Вчера за първи път ми се засмя с глас - за мъничко, но пак е нещо Simple Smile) На 3 мес и 3 дни е.

# 81
  • Мнения: 324
Ateto благодаря за новата тема.
Страхотна е  Whistling
Момичета чета ви редовно,но нямам много време за писане.Момичета при вас спряха ли да се будят бебенцата нощно време за ядене?
Ние ядем в 9ч вечерта след къпане и после към 2ч през ноща и после в 5ч на 3часа.На АМ сме и си мисля,че трябва да почне да спинка повечко...Поне се надявам...
И още нещо дами започнахте ли с упражнения диети?Мен тоя корем ме съсипва увиснал иначе в краката отслабнах.

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Ateto благодаря за новата тема.
Страхотна е  Whistling
Момичета чета ви редовно,но нямам много време за писане.Момичета при вас спряха ли да се будят бебенцата нощно време за ядене?
Ние ядем в 9ч вечерта след къпане и после към 2ч през ноща и после в 5ч на 3часа.На АМ сме и си мисля,че трябва да почне да спинка повечко...Поне се надявам...
И още нещо дами започнахте ли с упражнения диети?Мен тоя корем ме съсипва увиснал иначе в краката отслабнах.

Упражнения не правя. Възвърнах си кг, само коремче малко имам, но аз по принцип съм си слаба. Пък и то това недоспиване, носене и продължителни разходки ми се отразява вталяващо.
 Нощното хранене и аз се надявам да спре някога. Още няма изгледи обаче Simple Smile) И тя така през 3-4 часа се събужда.

# 83
  • София
  • Мнения: 1 540
И моят бебчо си лапа ръчичките и издава много смешни звуци като ги смуче. А сега се сетих, че дъщеря ми като започна да хваща предмети и с едната ръка си хващаше другата и си я тикаше в устата. Имаше моменти, в които другата ръка й се опъваше и не искаше да влезе в устата и тя започваше да се ядосва.  Laughing Продължи много кратко това. Не е имала проблеми по-късно.

# 84
  • Мнения: 584
Същото и при нас Simple Smile  Вчера за първи път ми се засмя с глас - за мъничко, но пак е нещо Simple Smile) На 3 мес и 3 дни е.

Точно вчера сестра ми ме пита кога ще започва да се смее с глас. Ще имам предвид че ще е скоро - по точно покрай Коледа Simple Smile

Ateto благодаря за новата тема.
Страхотна е  Whistling
Момичета чета ви редовно,но нямам много време за писане.Момичета при вас спряха ли да се будят бебенцата нощно време за ядене?
Ние ядем в 9ч вечерта след къпане и после към 2ч през ноща и после в 5ч на 3часа.На АМ сме и си мисля,че трябва да почне да спинка повечко...Поне се надявам...
И още нещо дами започнахте ли с упражнения диети?Мен тоя корем ме съсипва увиснал иначе в краката отслабнах.

Да, хапва си нощем - към 1-2 после към 4-5 което е сутрешно хранене, но сме на кърма. Аз не смятам скоро да му го спирам, защото искам да си наддава добре. Засега расте повече на дължина и ръчичките още не са пухкави като на други бебета. Много е сладко как сутрин след като се е наспал е много комуникативен и готов за игра.
Моят корем също е мазен, имам и голямо Д и мисля че тазът ми още не се е прибрал. Дано да се прибере и да си стане както преди  Praynig
Аз гледам да избягвам упражненията защото от тях намаля кърмата.

# 85
  • Мнения: 495
Ние сме само на кърма. Вечер правим почивка от 4-5-6 часа и след това на 3 ч си хапваме. Не мисля още да спирам хранения. Иначе доста отдавна се смее с глас, радва се на играчките, които висят над леглото, говори ми нещо  Joy Голяма веселба настава! Ние сме на 2 месеца и 12 д.

# 86
  • Whatever our souls are made of, his and mine are the same.
  • Мнения: 2 380
И ние си лапаме ръчичките,също и на мама врата при гушкане и всичко,което ни е пред очите - одеало,пелени.
Вечер както и през деня си се храним на 3 часа.От пустите колики не може да заспи дълбоко и се буди с рев.Като цяло нощта е кошмар.
Сутрин е много весел,усмихва ми се когато аз го забавлявам,но не се е смял с глас.Има въртяща се музикална играчка и я следи с поглед.Също следи и ръката ми с поглед.
Racel , vania93 , и аз съм от Плодив и си търся по-добър педиатър,не съм доволна от моя.Аз съм от кв.Коматево.

# 87
  • Мнения: X
И на нашия са все студени ръцете. Лапа си цялото юмруче. Simple Smile
Нощем се буди за храна.

# 88
  • Мнения: 1 456
И на нашия са все студени ръцете. Лапа си цялото юмруче. Simple Smile
Нощем се буди за храна.
И ние си лапаме ръцете, както и чаршафа и всичко, което му е пред устата. От два дни си ги хваща и ги разглежда внимателно. Чат пат му слагам ръкавици - едно, че ръцете са все студени и на второ място - нон стоп ги мята из лицето, даже някой път и в очите пробва да си бърка.
Смее ни се, ако е в настроение и ние му се смеем. Много се радва баща му като го вдигне на хеликоптерче.
Мен пък ме притеснява,че още не знае от къде идва звука. Като пляскам или пък с играчка му свиря не се обръща. Трябва да му я покажа пред лицето и тогава започва да я следи. Има ли някой да е като нас?

# 89
  • Мнения: 5 259
Юмручетата много ожесточено ги лапа, а от два дни успяхме да я накараме да лапа една гризалка  Laughing
Но най-често си лапа лигавника. Хваща някое ъгълче с две ръце и го пъха в устата и здраво го нагъва. Прилича на катеричка  Joy
Не е от глад.

Има ли бебета, които още повръщат? Моето намали драстично повръщанията, но пак са много  Confused Около врата му е вечно мокро и затова е с лигавник.

Общи условия

Активация на акаунт