Може ли бебе на 9 месеца без мляко?

  • 7 414
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Явно не е останало без мляко малкото, щом и нощем си го кърмиш по 1-2 пъти Simple Smile Иначе сиренцето, изварата и кашкавала можеш да добавиш към пюретата и кашите. Кашкавалът го слагам в горещото пюре и той се разтапя. Само да не прекалиш с количеството, защото започва да лепне по лъжичката. Моята беба яде моцарела още от преди да и поникнат зъби, но започна успешно да се справя с нея към 8 месеца.
Мисля че идеята за добавяне на АМ към кашата не е лоша Wink А пък плодовите пюрета на Хип, дует, са разкошни, не съм чула бебе да не ги хареса  Mr. Green
Киселото мляко пробваи да го въведеш след 9 навършени месеца например  newsm78

# 16
Благодаря ви за отговорите.Преди малко ходих на лекар и лекарката каза, че сутрин и вечер мле4на каша е напълно достатъчна, и аз я питах не трябва ли по 500 мл. на ден мляко, а тя ми отвърна, 4е за малко дете(в смисъл на килограми/7500 сме) не е нужно толкова много мляко.ще пробвам все пак с кисело мляко, дано му хареса Praynig

# 17
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
разреждай пюретата с АМ, можеш също така да пробваш с АМ Милумил; то също има вкус на ванилия и го дават за злояди деца;
сирене, кашкавал, извара можеш да добавяш към пюретата

# 18
разреждай пюретата с АМ, можеш също така да пробваш с АМ Милумил; то също има вкус на ванилия и го дават за злояди деца;
сирене, кашкавал, извара можеш да добавяш към пюретата
Пробвах и с Милумил/обаче тц Naughty

# 19
  • Мнения: 3 042
Ако не иска друго АМ може да пробваш с HIPP 3 за деца над 8 м. То е  2 вида: с вкус на ванилия; с плодов вкес на ябълка, портокал и круша.

# 20
  • Мнения: 4 915
Малко са ми странни доводите на педиатърката ти относно необходимото количество мляко. Млякото до 1 годинка трябва да съставлява около 70-80 процента от дневния порцион храна.

И е нужно на детския организъм не заради калция толкова, колкото заради целия си обогатен състав, предназначен за правилния растеж и развитие на детето. В този смисъл, кашкавалът, сиренето, изварата и киселото мляко не могат да заместят АМ/кърмата.
За кисело мляко освен това наистина е още рано - в период сте на естествения спад на хемоглобина /между 6-9 месеца/, а то възпрепятства абсорбацията му от други храни; а и съставът му не е съответства на бебешките нужди.

Предлагам ти да опитваш да добавяш АМ в пюретата/кашите, както и да продължаваш с кърменето през нощта.
През деня вече окончателно ли не се кърмите /нощем обикновено кърменето стимулира лактацията, през деня няма ли напражение в гърдите?/.
Възможно е бебето да не харесва вкуса на АМ в сравнение с кърмата, но ако си упорита може би ще привикне...

Но в никакъв случай не смятам, че е достатъчно млякото от млечната каша и от 1-2 нощни кърмения. Просто бъди упорита и търси начин да се справите с проблема. Бих добавила съвет за възобновяване на кърменето през деня, ако не успееш да даваш АМ, но сигурно това вече си го премислила.

Последна редакция: сб, 08 апр 2006, 13:18 от Free Soul

# 21
Малко са ми странни доводите на педиатърката ти относно необходимото количество мляко. Млякото до 1 годинка трябва да съставлява около 70-80 процента от дневния порцион храна.

И е нужно на детския организъм не заради калция толкова, колкото заради целия си обогатен състав, предназначен за правилния растеж и развитие на детето. В този смисъл, кашкавалът, сиренето, изварата и киселото мляко не могат да заместят АМ/кърмата.
За кисело мляко освен това наистина е още рано - в период сте на естествения спад на хемоглобина /между 6-9 месеца/, а то възпрепятства абсорбацията му от други храни; а и съставът му не е съответства на бебешките нужди.

Предлагам ти да опитваш да добавяш АМ в пюретата/кашите, както и да продължаваш с кърменето през нощта.
През деня вече окончателно ли не се кърмите /нощем обикновено кърменето стимулира лактацията, през деня няма ли напражение в гърдите?/.
Възможно е бебето да не харесва вкуса на АМ в сравнение с кърмата, но ако си упорита може би ще привикне...

Но в никакъв случай не смятам, че е достатъчно млякото от млечната каша и от 1-2 нощни кърмения. Просто бъди упорита и търси начин да се справите с проблема. Бих добавила съвет за възобновяване на кърменето през деня, ако не успееш да даваш АМ, но сигурно това вече си го премислила.


Ами аз попитах лекарката не трябва ли да приема по около 500 мл. мляко , но тя ми каза, 4е не е нужно и при толкова малки деца, като при моето(9 месеца -7.500 кг.).Каза че ве4ер 150 мл и сутрин толкова мле4на ка6а било напълно достатъ4но и 1 кърмене нощем даже предостатъ4но.Освен това аз се пробвам да му приготвям безмле4ни каши с мляко, но само като усети вкуса на сухото мляко и не близва.Как ли не пробвах.Кисело мляко не давам все още.А напрежение в гърдите нямам , но си мисля, че мляко има , само той дето го мързи да су4е...Ве4ер като го издебна сънен само тогава су4е.

# 22
  • Мнения: 118
моля за извинение че пиша на латиница но ми е по-лесно.По темата;до 1 год.трябва да яде мляко.опитвай с кисело подсладено или настъргвай на ситно някакъв плод в обикновеното кис.мляко и го давай с лъжичка.Моята шишка също е на 9м. и яиде сутрин и вечер AM,но с голям зор.трябва да е легнала в леглото,да е тихо и спокойно около нея и да вижда само мен-иначе е ужас.опитай и така.Успех!

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 00:21 от Vivi

# 23
  • Мнения: 3 042
molja za izvinenie 4e pi6a na latiniza no mi e po-lesno.Po temata;do 1 god.trjebva da jade mljko.opitvai skiselo podsladeno ili nastargvai na sitno njakakav plod v obiknovenoto kis.mljako i go davai s laji4ka.Mojata 6i6ka sa6to e na 9m. i jide sutrin i ve4er AM,no s goljm zor.trjabva da e legnala v legloto,da e tiho i spokoino okolo neja i da vijda samo men-ina4e e ujas.opitai i taka.Uspeh!

Пиши на кирилица нищо, че ти е по-трудно. Правилата са за всички и трябва да се спазват.  PeaceНа нас пък ни е по-трудно да те четем на латиница!

P.S. Ако не си прочела тази тема, моля прочети: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=4823.0

# 24
  • Мнения: 695
и при мен по едно време започна да отказва АМ малката и аз пробвах с кисело мляко,но не й хареса особено и затова смених АМ. ние бяхме на Фризолак,а сега й давам Милумил на 'Милупа'
и си го хапва с голямо удоволствие smile3521

# 25
  • Мнения: 4 915
...........
Ами аз попитах лекарката не трябва ли да приема по около 500 мл. мляко , но тя ми каза, 4е не е нужно и при толкова малки деца, като при моето(9 месеца -7.500 кг.).Каза че ве4ер 150 мл и сутрин толкова мле4на ка6а било напълно достатъ4но и 1 кърмене нощем даже предостатъ4но..........
Наистина ми е странно.  Rolling Eyes Именно при малки бебета /малки на възраст и тегло/ е необходимо повече млекце да се хапва до годинката, а другите храни са само добавъчни.

# 26
  • София
  • Мнения: 15 220
molja za izvinenie 4e pi6a na latiniza no mi e po-lesno.

Съжалявам, ще трябва да свикнеш с кирилицата. В този форум писането на латиница не се толерира.

Общи условия

Активация на акаунт