Кога децата започват да броят?

  • 3 665
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
А кога проговориха...?
А кога разпознават цветовете...?
А кога махнахте пампата...?

И още 1000 кога-та...  Crazy

Малко като се позамисли човек, ще разбере, че децата не са "плод" на РанкКсерос и всяко си е строго индивидуално. Едно е по-напреднало в една област, друго в друга. Всяко за себе си.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Осъзнато  - на около 4г до 10. Неосъзнато от много по-крехка възраст  Simple Smile само, че тогава рецитираше 1-2-3- до 10 точно така, както и ' пиле, пиле...' .
Едва сега, на почти 5г разбра логиката на броенето и брои докато се умори.

# 17
  • Мнения: 4 187
Рая също брои Grinning, може от едно до пет, като три и четири ги посочва, но не ги изговаря . Понякога дълго се отдава на това си занимание. Така е от около месец, от както през деня я гледат бабите  Wink.
Естествено тя въобще не осъзнава, какво точно прави !

# 18
  • Мнения: 4 390
Моята Тити е почти на 3 години /без 5 дни/. Броенето й е - едно, две, три, пет, осем, десет или - ще броя от едно до десет - едно, три, пет, десет...бравоооооо Mr. Green
Въобще не осъзнава какво точно прави.
Не познава числата, с изключение на едно и буквата нула Laughing, но познава 2-3 букви.

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Моя брои до две. Разпознава и казва две коли, два гълъба.....иначе ги изрежда до 10 в произволна комбинация Mr. Green

# 20
  • Мнения: 1 072
МиШо брои до 3 правилно и на БГ и на иТалиянски, ма знае 25 букви...явно за 4ислата му е рано Wink

# 21
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони отдавна /3-4месеца/ знае названията на цифрите, но дълбоко се съмнявам, че знае да брои. Просто рецитира числата до десет така, както пее някаква песничка Wink....ще се научи - има време...

# 22
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Валентина се научи по-добре да казва "На" за една годинка , отколкото да показва. И за двете е така казва две и толкова, сега казва 2 и половина като я питаш. А иначе вече може да брои до 10, до преди 2 месеца можеше само до 3 да брои.
Иначе буквите и цветовете ги разпознава безпогрешно от поне 4 месеца.

# 23
  • Мнения: 228
Децата се различават много едно от друго ,но съм убедена ,че почват да разбират някъде към годинка и от там е въпрос на занимание да го научиш.Та по въпроса,Али(1г. и 10 месеца)  брой до 13  и много добре знае какво е броенето ,но не съм я научила аз ,а телевизора.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
От скоро започна да брой до пет.Едно, ти , три, тети, пет Rolling Eyes

# 25
  • ВАРНА
  • Мнения: 81
В детската градина ги учат на 4 год.Учителите най-добре знаят кога децата са готови за това.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 546
Ах...ние сме на две и четири осъзнато. Т.е когато иска нещо казва дай 2 и знае, че това е 2. Същото е и с 4. Колата има 4 гуми. Трактора също имал 4 гуми ама ги брпи така...две , две, четириии Laughing

# 27
  • Мнения: 769
Племенницата ми се учеше на числата от 2,5 годишна. На 2г и 8-9 месеца знаеше цялата азбука, на 3 и малко вече пишеше сама буквите. На латинските букви им викаше 'счупени'. Сега е на 4г и 6м и чете и пише кратки думички, а името си (Мартина) го пише навсякъде. Когато гледа Cartoon Networks пита тази или онази думичка какво означава и ние и казваме. Знае около 50английски думички.
Подчертавам, че всичко е научила по нейно желание и мерак. Сестра ми разбира се я стимулира с нови неща, но не страда от болезнена амбиция. Да е живо и здраво детето, че не се е метнало на леля си, която се научи да чете 2 срок на 1клас  Embarassed Laughing..
По темата - в момента брои до 20, съзнателно може да брои хората в стаята, приборите на масата, плюшените играчки и т.н.
Просто исках да се похваля, че ни е умничко нашто гардже Laughing Laughing

# 28
  • Мнения: 545
Както са писали и други мами, всичко е въпрос на индивидуалност, така че няма определена възраст, през която това да е задължително да се  случи. Моято син запомни цифрите от 1 до 10 още преди да навърши три, но това не означаваше, че може да брои. Постепенно се научи каква е разликата между различните цифри и връзката им с количеството предмети (обикновено на играчки). Сега на 5 г и 5 м. може да брои до 200 и обратно и се интересува и от по-големи числа, но едва ли може да осъзнае точно колко много предмети представлява една цифра от рода на 500 или 1000.

# 29
  • Мнения: 2 839
В подкрепа на това, че е индивидуално ... едното ми дете може до 6, другото до 2  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт