Кога пробихте ушенцата на момиченцата си?

  • 1 746
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 910
И аз я заведох да й пробият ушите една седмица преди да направи годинка-само че при нас е на 17.09.
И аз съм на мнение колкото по-рано толкова по- добре,защото Даниела си беше махнала едната обица и ходихме втори път да й я слагат.

# 16
  • Мнения: 3 569
Аз не мисля да й ги пробиваме за сега.

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз пък си мисля, че е най-добре да си ги пробият по собствено желание, когато те решат.

Не разбирам защо е нужно на бебета и малки деца, все още неозъзнали себе си да им се пробиват дупки в ушите и да се кичат с украшения.

# 18
  • Мнения: 4 358
......Моето лично мнение е - колкото по-рано, толкова по-добре bowuu
Кое му е по-добре?
Няма да й пробивам ушите докато тя не пожелае. Може да е на 5 годинки, може да е на 20... сама да реши.
А може да не иска да си пробива ушите... Белег заради мое желание няма да й оставям.

# 19
Сега пък взех да се замислям newsm78, дали да не изчакам още? Понеже две мами с който раждахме по едно време пробиха ушичките на децата си, затова се замислих....
Аз не мисля че мамите ги пробиват за красота или нещо подобно, по скоро като някаква асоциация "момиченце-обички" Heart Eyes.

# 20
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
"момиченце-обички" Heart Eyes.

Simple Smile има много други начини да покажеш, че детето е момиче без да му дупчиш тялото   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 881
"момиченце-обички" Heart Eyes.

Simple Smile има много други начини да покажеш, че детето е момиче без да му дупчиш тялото   bouquet

Много точно казано, има ролкички,полички, всякакви джаджи за момичешки косички, въползвай се Laughing

# 22
Така си е благодаря за съветите. А и без това моята принцеса е с една голяма коса още от 8-месец я връзвам на две опашчици малки като "фунтанчета" много е сладка,баткото много и се кефи, така че по принцип и без обички от далече си личи че сме една малка принцеса.... Heart Eyes

# 23
  • Мнения: 13 512
......Моето лично мнение е - колкото по-рано, толкова по-добре bowuu
Кое му е по-добре?
Няма да й пробивам ушите докато тя не пожелае. Може да е на 5 годинки, може да е на 20... сама да реши.
А може да не иска да си пробива ушите... Белег заради мое желание няма да й оставям.

аЗ  ги пробих когато дъщеря ми беше на 6 месеца. За какви белеи говориш? Ако не носиш обици няколко месеца и  дупките се заличават. Когато децата са малки е много по-безболезнено за тях да се пробият.

# 24
  • Мнения: 5 468
Ами аз нямам намерение да й пробивам ушите Thinking.
Не ви ли е страх, че може да си скъса ухото като си дръпне обицата или пък някое друго дете да й я дръпне?

# 25
  • Мнения: 2 550

 За какви белеи говориш? Ако не носиш обици няколко месеца и  дупките се заличават. Когато децата са малки е много по-безболезнено за тях да се пробият.

хЪх, аз явно съм някакво изключение, защото обеци не съм слагала от 10 години поне. Дупките не са ми зарастнали ни най-малко. На 2-3 години се сещам да проверя дали са си още там, но обецата влиза без проблем...

П.С. Алергична съм към всякакви обеци - злато, сребро, медицински, немедицински, платенинени и т.н.

# 26
  • Мнения: 955
На Вики й пробих ушите на 3 ри месеца. Мина доста безболезнено и нямаше усложнения и разраняване, защото беше мъничка, не разбра какво стана и не ги пипаше.
Аз я подложих преди 2-3 седмици на Благовец /Тогава не боляло/. Тогава тя беше на 8 месеца. Нищо не усети и въобще не рева. Няма никаква инфекция, с медицинските обеци е и казаха, че колкото по-дълго ги носи - толкова по-добре.

# 27
  • Мнения: 5 790
Още не съм ги пробила и не смятам скоро да го правя. Ще оставя този избор на нея. Като порастне - да реши сама дали иска да си пробива ушите или не.

# 28
  • Мнения: 3 926
Преди да родя смятах, че ще и ги пробия. Тя обаче се роди с доста стърчащи ушета и мисля, че ще е голям смях да й подчертая точно това. Още повече, че ухото е орган, пълен с разни точки..., та може трайно да увредиш някой орган или да възбудиш, или потиснеш апетита... Та преди окончателно да взема решение относно обичките (а това ще стане, когато тя пожелае) ще се консултирам с някой вещ китаец.

# 29
  • Мнения: 4 733
Беше на годинка мисля newsm78,исках да е по-мъничка,че да не разбиракакво ще и правят...не че нямаше сълзи пак де Cry

Общи условия

Активация на акаунт