1-ва_желана_бременност_на_43-44_години????

  • 9 080
  • 192
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 1 327
Браво на жената!!!
от мене успех и лека бременност! кажи и, че тука има и подфорум за родители, които отглеждат сами децата си, с удоволствие ще я посрещнем!

# 136
  • Мнения: 2 818
Напълно подкрепям жената!  Peace

# 137
  • Мнения: 120
Здравейте, момичета! Не можах да прочета всички мнения, сигурно има и за, и против. Аз ще ви напиша нещо друго, малко по-различна случка/истинска/, общото е мпо-напредналата възраст на майката.
В нашия град имаше една жена /казвам имаше, защото тя почина/, неомъжена, добре осигурена и работеща, без родители и в не много добри отношения с най-близките си роднини. Тя си осинови момиченце, на около 1,5 г., когато беше на 50 г. Гледа си детенцето няколко години /на детето му личеше, че го гледа по-възрастна жена-беше доста често мръсно, с раздърпани дрехи и т.н./, но когато детето стана 4 или 5 клас, майката почина.Чух, че роднините й щели да гледат момиченцето докато свърши уч. срок и после щели да я върнат в дома, откъдето е взета. Не знам какво стана с това дете, не съм го виждала скоро. Исках да кажа, че се случва и най-лошото, особено като напредне възрастта. И какво ще стане с детето после? Особено, ако няма друг родител, или роднини, които да го гледат? В случая няма значение дали детето е родено от майката или е осиновено.
При всички случаи си мисля, че е малко егоистично да раждаш дете на тази възраст. Трябва да се гледа и в бъдещето. А и по-лесно се гледат деца, когато човек е по-мла.
Това е от мен и приятен ден на всички.

# 138
  • Мнения: 9 907
/на детето му личеше, че го гледа по-възрастна жена-беше доста често мръсно, с раздърпани дрехи и т.н./

абе стига бе, това звучи по-гадно от всичко, изписано досега. Как изобщо може да се прави извод от възрастта на майката за чистотата на детето?

# 139
  • Мнения: 1 422
Има си начини да се осигури бъдещето на едно дете. Човек и на 25 да роди не трябва да витае в облаците и да не се погрижи за близките си. И в семейство с двама партньори, ако само единният работи, е нормално да се е замислил и задействал за случай, че нещо се случи с него. Застраховките и инвестиционните фондове в България ги има вече 10 години доста активно. И въобще не е необходимо да се влагат големи месечни суми!

# 140
  • Мнения: X
Не съм чела мненията дотук, но искам да напиша моето...
Приветствам тази жена ! Много смела постъпка, но и много човешка. Ако я познавам, бих и помагала много - с информация, с приятелско рамо...с каквото мога.
Възрастта не е проблем. При медицината днес е напълно възможно да се хванат навреме разни аномалии, а и 43 години не са чак толкова много ...
жената на свекър ми роди близначки на 43 години - първа бременност. Децата растат здрави, умни и красиви. Не виждам никакви отклонения заради това че се възпитават от по-възрастни родители.

# 141
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
/на детето му личеше, че го гледа по-възрастна жена-беше доста често мръсно, с раздърпани дрехи и т.н./

абе стига бе, това звучи по-гадно от всичко, изписано досега. Как изобщо може да се прави извод от възрастта на майката за чистотата на детето?
Наистина,що  за изказване?Сега трябва да се разграничим във форума на млади и стари или мръсни и чисти. #Crazy
По въпроса-бих подкрепила такава жена,още повече,че може би тя си има и други много лични причини,за да вземе подобно решение.Нещата не винаги са такива,каквито изглеждат.
"Ако съдим хората,няма да ни остане време да ги обичаме" Hug

# 142
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Първо - ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ на всички!
Прочетох повечето изказвания, но наистина нямах нерви да прегледам по-подробно. Включвам се, защото ме провокира темата. Слава Богу, че повечето подкрепяме и се възхищаваме на решението на една жена да преследва мечтата си да даде живот!
А що се отнася до:
Здравейте,
Понеже_снощи_моята_братовчедка_хвърли_цялата_рода_в_
паника,като_каза,че_ходи_на_подготвителни_изследвания_за
ин-витро_от_непознат_донор_на_сперма...Та_въпросът_ми_е:
какво_мислите_за_толкова_късна_бременност_и_майчинство?
Тя_е_на_43-44_години,сама,отдадена_на_работата_си,
добре_осигурена_материално,жилищно...Има_
някаква_сексуална_връзка_с_1_разведен_мъж_с_2_големи_деца,
но_той_е_от_провинцията_и_се_виждат_2-3_пъти/месец.Явно
няма_той_да_бъде_баща_на_евентуалното_бебенце...
Аз_не_знам_какво_да_мисля...Като_милата_ми_братовчедка_цяла_вечер_ми_гледаше_бременното_5-месечно_коремче_и_само
питаше_какво_чувствам,рита_ли_бебето,...И_очаква_предполагам
да_приветстваме_решението_й.
Вие_бихте_ли_поздравили_и_подкрепили_такова_женско_решение?
Благодаря_и_приятна_вечер!
П.с._Извинявайте_за_долните_тирета,но_си_залях_лап-топа_с_
кафе_и_не_ми_работи_"интервала".А_нов_лап-топ_ще_има_след
като_обзаведем_новия_аппартамент,купим_всичко_за_бебчо...май
няма_да_е_скоро...Sad(

Нарочно оставих целия постинг и оцветих само нещата, които ме  възмутиха (меко казано)! Всъщност, знаеш ли какво? Я по-добре си купи нов лап-топ! Иначе ти желая щастлива и безпроблемна бременност и едно прекрасно същество, което да те направи по-толерантна към тайнството на майчинството! Просто не вярвам, че цитираните думи ги е писала жена, очакваща да стане майка!

# 143
  • Пловдив
  • Мнения: 14 099
/на детето му личеше, че го гледа по-възрастна жена-беше доста често мръсно, с раздърпани дрехи и т.н./

Ще подмина това, че е ужасно обидно. Само ще ти задам един въпрос. Ако се случи майка ти да гледа детето ти мръсно и с раздърпани дрехи ли го държи, че си правиш подобни изводи?

# 144
  • Виена
  • Мнения: 1 247
/на детето му личеше, че го гледа по-възрастна жена-беше доста често мръсно, с раздърпани дрехи и т.н./

Ще подмина това, че е ужасно обидно. Само ще ти задам един въпрос. Ако се случи майка ти да гледа детето ти мръсно и с раздърпани дрехи ли го държи, че си правиш подобни изводи?

Аз обаче няма да го подмина!
albenis, ти прочете ли изобщо какво си написала???

# 145
  • Мнения: 650
Аз  много искам братовчедката във форума-да разберем наи-после за какво става въпрос... Интересното е че на човек докато не му се случи все си мисли че тегли щастливото номерче и всички вадим примери с успехи... Аз моге би наистина трябва да съм в т.нар мнозинство, защото и моята маика е била на 38 когато ме е родила първо дете и за мен е наи-добрата маика на света, аз имах първо дете съвсем целенасочено след 33, но някак си не мога да се оставя на емоциите и да викам Урааа като има и реалната част на живота! Моя колежка на 42 иска да направи ин-витро-здрава права, всичко наред- да но клиниките по ин-витро не искат-защото ще им развали статистиката-ужасно е голяма вероятността, затова. Затова румънка ражда на 60-ами там като в БГ не се срамят да обещават света макар и нереален. А тук се плаща и струва около 15000 от твоя джоб-не ги искат...

# 146
  • Мнения: 660

В нашия град имаше една жена /казвам имаше, защото тя почина/, неомъжена, добре осигурена и работеща, без родители и в не много добри отношения с най-близките си роднини. Тя си осинови момиченце, на около 1,5 г., когато беше на 50 г. Гледа си детенцето няколко години /на детето му личеше, че го гледа по-възрастна жена-беше доста често мръсно, с раздърпани дрехи и т.н./, но когато детето стана 4 или 5 клас, майката почина.Чух, че роднините й щели да гледат момиченцето докато свърши уч. срок и после щели да я върнат в дома, откъдето е взета. Не знам какво стана с това дете, не съм го виждала скоро. Исках да кажа, че се случва и най-лошото, особено като напредне възрастта. И какво ще стане с детето после? Особено, ако няма друг родител, или роднини, които да го гледат? В случая няма значение дали детето е родено от майката или е осиновено.
При всички случаи си мисля, че е малко егоистично да раждаш дете на тази възраст. Трябва да се гледа и в бъдещето. А и по-лесно се гледат деца, когато човек е по-мла.

Хайде де, 60 год. не е възрастта, на която днес умират хората. Умират стандартно след 80. Но, както казваш, може да се случи и най лошото - и то може да се случи винаги. Може да се случи и на 30. И тогава детето пак ще остане само.
Може детето да си има рожден баща пияница, който да го пребива и изнасилва всяка вечер! (в момента на световно ниво инцестът е доста засегната тема, не говоря само за фантасмагории от филмите).
Може да има рождена майка, която да го малтретира и продава - има деца, които ги осакатяват, за да ги пращат по улиците да просят.
Има 20 годишни майки, които забременяват случайно и бременността не е желана, но по някакви причини - износена, и се ражда дете - живият баща ги изоставя, защото не му пука, а майката - без образование и средства се влачи цял живот по баровете и вертепите, за да го издържа - и детето става понякога (или винаги) свидетел на начина, по който го издържа...Трябва ли да продължавам?
Тези майки не се разписват в този форум, защото нямат пари за интернет. А някои нямат и нужното образование за това. Защото капанът на живота ги е подхванал от млади. Или по други причини. Тук сме се събрали селективно хора с относително по-високо финансово и интелектуално благополучие. А точно то е довело мисленето ни до един затворен и самоподклаждащ се помежду ни идеализъм, който ни откъсва от представата, каква точно част от останалия свят се развива в една съвсем друга реалност.
Хайде да се откъснем за малко от снобизма и псевдоинтелектуалщината и да погледнем на нещата от тази страна - това дете е щастливо затова, че има късмета да се роди планирано и желано в дом, който има покрив и храна. Останалото е поредица от случайности, които могат да се случат на всеки.

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
biboshka , smile3501 Peace

# 148
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Хайде де, 60 год. не е възрастта, на която днес умират хората. Умират стандартно след 80. Но, както казваш, може да се случи и най лошото - и то може да се случи винаги. Може да се случи и на 30. И тогава детето пак ще остане само.
Може детето да си има рожден баща пияница, който да го пребива и изнасилва всяка вечер! (в момента на световно ниво инцестът е доста засегната тема, не говоря само за фантасмагории от филмите).
Може да има рождена майка, която да го малтретира и продава - има деца, които ги осакатяват, за да ги пращат по улиците да просят.
Има 20 годишни майки, които забременяват случайно и бременността не е желана, но по някакви причини - износена, и се ражда дете - живият баща ги изоставя, защото не му пука, а майката - без образование и средства се влачи цял живот по баровете и вертепите, за да го издържа - и детето става понякога (или винаги) свидетел на начина, по който го издържа...Трябва ли да продължавам?
Тези майки не се разписват в този форум, защото нямат пари за интернет. А някои нямат и нужното образование за това. Защото капанът на живота ги е подхванал от млади. Или по други причини. Тук сме се събрали селективно хора с относително по-високо финансово и интелектуално благополучие. А точно то е довело мисленето ни до един затворен и самоподклаждащ се помежду ни идеализъм, който ни откъсва от представата, каква точно част от останалия свят се развива в една съвсем друга реалност.
Хайде да се откъснем за малко от снобизма и псевдоинтелектуалщината и да погледнем на нещата от тази страна - това дете е щастливо затова, че има късмета да се роди планирано и желано в дом, който има покрив и храна. Останалото е поредица от случайности, които могат да се случат на всеки.
Biboshka, не споделям голяма част от убежденията ти, но за това по-горе - евала! Peace

# 149
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Никога не е късно една жена да стане майка:-)))разбира се,че е по добре да се подложи на инвитро и да има дететнце.Колкото и да гради кариера една жена и каквито и връзки да има,най пълноценна се чуства като стане майка.Стискам палци да мине успешно инвитрото и и пожелавам много щастие за напред!И на нея и на бъдещата и рожба.Дай боже повече такива хора!

Общи условия

Активация на акаунт