Нашите орхидеи тема 17 - радости и грижи, размисли и страсти

  • 62 722
  • 761
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13 798
Рени, единствената разлика която виждам на моите Стюартиани е че листата им са с по дребни шарки - като на капчици, а не на такива широки шарки както на Филаделфията. Тази последната (която ти харесва) я купих цъфнала миналата година от Практикер мисля. Първата и втората си ги купих през нета, а тази неизвестната я изрових от купчината въшлясали, преоценени орхита в Практикер пак. Когато вляза в такъв магазин, първо оглеждам за някоя пъстролистна!

Имаш невероятна колекция!!!!!
 Ако не те затрудни ще снемеш ли листата че и аз ще започна да се оглеждам. При на във вн скоро ще преоткриват практикер че го местят и тогава..

# 46
  • София
  • Мнения: 529
Рени, единствената разлика която виждам на моите Стюартиани е че листата им са с по дребни шарки - като на капчици, а не на такива широки шарки както на Филаделфията. Тази последната (която ти харесва) я купих цъфнала миналата година от Практикер мисля. Първата и втората си ги купих през нета, а тази неизвестната я изрових от купчината въшлясали, преоценени орхита в Практикер пак. Когато вляза в такъв магазин, първо оглеждам за някоя пъстролистна!

Имаш невероятна колекция!!!!!
 Ако не те затрудни ще снемеш ли листата че и аз ще започна да се оглеждам. При на във вн скоро ще преоткриват практикер че го местят и тогава..


И аз да вмъкна въпросче към Miltoniq и Impala - това на снимката дали е Стюартина? Видях само листата на тази на Impala и адски ми приличат на тези долу (или поне ми се иска де  Mr. Green)
Скрит текст:

# 47
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Сега се сещам, че моята пъстролистна едната също е от Практикер - бледорозов пъстър цвят и листа на широки петна, прилича ми на Филаделфия на мен, но мисля, че имаше и друг сорт, който е с подобни шарки, та много ги бъркам. Другите ми две пъстролистни са от Мимозата.

# 48
  • Мнения: 13 798
Сега се сещам, че моята пъстролистна едната също е от Практикер - бледорозов пъстър цвят и листа на широки петна, прилича ми на Филаделфия на мен, но мисля, че имаше и друг сорт, който е с подобни шарки, та много ги бъркам. Другите ми две пъстролистни са от Мимозата.

Месечинке къде ходиш в Мимоза? Аз само на онова място до делфинариума. Но там последните години нещо не ми допада. Има ли друга точка? От мимозата са ми най старите орхита от 2006. Както и енциклията. Но в един момент цените им са прекалено високи а нямат очакваното разнообразие...

# 49
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
запис  Hug

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Реге, там са си, до Делфинариума, мисля че нямат друг обект. Но и моите орхидеи са от няколко години, не съм ходила скоро.

# 51
  • София
  • Мнения: 613
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

Здравейте, имам орхидея,  вид Dendrobium nobile, обаче нещо е в окаяно състояние. Нямам идея как да се грижа за нея, преди имах една друга, която оставих на произвола на съдбата и тя просто си увяхна, сега тази ми се иска да я запазя, мъжът ми ги подарява, а аз не мога да ги опазя.
Дайте съвет, моля!

# 52
  • Мнения: 6 387
.svetlanka.
Доста са видовете с вариегатни листа и се съмнявам да познаем само по тях, но да се опитаме Laughing .
Твоята:
Скрит текст:
Моята отблизо:
Скрит текст:
Най-вероятно ми се струва твоята да е също Stuartiana или пък Philadelphia.


# 53
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Ау, такава петниста и аз имам! Изобщо не знаех, че е друг модел.  Mr. Green

# 54
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
И аз имам пъстролистна, моята е от Икея. В идеално състояние е, но много бавно расте. За 9 месеца едно листенце изкара, а цветоноси няма. И вашите ли са такива или грешката е в мен?

# 55
  • Мнения: 6 387
Цветоносът на моята не е мое дело - купих я с един мъничък такъв, който бързо се разви и цъфна. Иначе има и едно ново коренче.
Едно до две листа годишно ми се струва нормално. Колкото до пускането на цветоноси... Де да знаех тайната Laughing !

PS. Сарк, публикувай от време на време снимки на Лиодорото, да ми зарадваш душичката Blush

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Цветоносът на моята не е мое дело - купих я с един мъничък такъв, който бързо се разви и цъфна
Красавица!  Hug

# 57
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
И аз имам пъстролистна, моята е от Икея. В идеално състояние е, но много бавно расте. За 9 месеца едно листенце изкара, а цветоноси няма. И вашите ли са такива или грешката е в мен?

Моята я купих пролетта, с три цветоноса (или бяха два, не си спомням), прецъфтя, но вече имам цветонос около 7-8 сантиметра. И едно ново листо има.
Не мога да преценя дали е бързо. По-скоро е навреме, съдейки по останалите.  Thinking

Импала, одма, приятелче! Паднаха ми три цвята, но два се отвориха. Лиодорото май няма да цъфти/прецъфтява по същото време, по което и фалчетата.

Снимчоци.
Скрит текст:




И като съм почнала, снимах и бялата, която продължава да хубавее.


Забравих да снимам петнистата. doh

# 58
  • Мнения: 13 798
И аз имам пъстролистна, моята е от Икея. В идеално състояние е, но много бавно расте. За 9 месеца едно листенце изкара, а цветоноси няма. И вашите ли са такива или грешката е в мен?

поначало и Филладелфията беше такъв тип. По едно листо на година и по едно коренче. Листата бяха винаги по 3 на брой - едно израства и едно старо пада.... . Само месечинката казва че нейната филаделфия имала по 5-7.

# 59
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Същото лиодоро имам и аз, но не знаех, че така се казва. И то само с едно листенце се отчете за 9-10 месеца, цветоноси няма. А толкова го харесвам, но не ще....
Сак, твоето ухае ли? Моето -не.
Моята пъстролистна точно така направи, Re_ge, с три листа, и то малки е.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт