Бременност и пътуване

  • 6 388
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 103
Мене ме е страх да патувам и общо взето така беше и в началото.

# 16
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
На твоите месеци ходих на море в жегите - 400 км. в едната посока. По време на пътуването пих магнерот и но-шпа.
Желая ти спокоен и лек път  Heart Eyes

# 17
  • Мнения: 12
според мен няма за какво да се притесняваш. пътуването е най-опасно през първото тримесечие, оттам нататък при положение, 4е се чувстваш добре, няма проблем. аз и до сега пътувам често по 200-300 км., макар че ще трябва дас е спра, ако не искам да родя по пътя  Joy а когато бях в 5 и 6 месец успях да пообиколя света. желая ти успех и леко бременеене Peace

# 18
  • Мнения: 2 910
Ако се чувстваш добре, защо да не пътуваш.
Аз до 9м. пътувах постоянно до София, ходех на изпити. В 9м. спрях да пътувам, защото ме беше страх да не родя по пътя Joy

# 19
  • Мнения: 1 006
И аз мисля,че няма проблеми,освен ако ти не се чувстваш добре по време на път.Аз също доста пътувах през бремеността,налагаше ми се често да пътувам от Плевен до София и обратно и мисля,че разстоянието беше около 200км.

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Ако се чувстваш добре /нямаш болки и контракции/ и ако лекарят не ти е забранил- защо да не можеш  Peace! Просто кажи на мъжът ти да не кара силно, да не прави резки движения и завои, да не предприема рискови изпреварвания и правете почивки от време на време  Peace! Лек път и лека бременност!  Hug

# 21
  • Мнения: 962
Ами щом д-ра е казал че няма проблем,оки!Но спирайте по често и караите по бавно и внимателно.Аз съм в 8м. и онзи ден се върнах от 300 км. пътуване.Лек път! Laughing

Последна редакция: вт, 04 апр 2006, 09:43 от Аурелия

# 22
  • Мнения: 234
Щом доктора те пуска и се чувстваш добре-пътувай.Аз на 2 пъти пътувах по 150км в едната посока и то с автобус,но пиех преди,по време на,и след пътуването Но шпа и Магнерот.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 390
Аз пътувах до осмия месец десетина пъти Русе-София, което е 320 км с автобус. Честно казано откриха ми разкритие 2 см и скъсена 80% шийка, но още не съм родила. Моята приятелка не мръдна и до центъра на града дори без цялата бременност, а и тя беше с такова разкритие и шийка и роди в 37ма седмица. С една дума, не мисля, че е от пътуването!Бебчо винаги се кротваше след тези мои пътувания и почти не ме риташе, матката и тя беше спокойна, така че...ако няма изрични забрани на доктора, пътувай!

# 24
  • София
  • Мнения: 1 936
И аз мисля така. Ако всичко с теб е ОК и се чувстваш добре, пътувай, не се тревожи излишно

# 25
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не ги мисли нещата така, аз се скъсах от пътуване и тръскане и за щастие не съм имала проблем до сега. Единственото, което ти препоръчвам е да си имаш под ръка нош па и за всеки случай си вземи едно. Приятно пътуване ти желая. Аз няколко пъти препътувах Варна-София, София-Варна, летях и със самолет и съм добре. Не се притеснявай!  bouquet

# 26
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
И аз доста път пропътувах.Винаги преди да тръгна пиех 2 хапчета но-шпа/иначе много рядко ги пиех/, и си носех шише със студена вода.Веднъж ми стана лошо 2-3 пъти и като си слагах студеното шише на челото ми минаваше.

# 27
  • Мнения: 8 769
В края на шестия месец на втората си бременност ходих на ски в Говедарци. От Варна съм. Имах безпроблемна бременност и не се страхувах. За всеки случай имах Но-шпа и бускулизин в джоба си.
Пътищата вече не са чак толкова лоши като отпреди 10-тина години, а ако се наложеше да минаваме по второ-третокласни такива, съпруга ми караше по-бавно. Ах, да, забравих да кажа,че на отиване карах аз  newsm01 и дори на пловдивската магистрала ме спряха за превишена скорост Flutter
Не се притеснявай, ако трябва ще карате по-бавно. Grinning

# 28
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
В началото на 6-ти месец ходих на море  Grinning
Нямах никакви проблеми, ако се чувстваш добре, няма проблем  Peace

# 29
  • Русе
  • Мнения: 611
И аз цяла бременност бях на път не съм имала никакви проблеми  ако нямаш проблемна бременност е по-добре да пътуваш и да се движиш отколкото да лежиш в къщи и да се страхуваш да не стане нещо.При  пътуване проблема е по-скоро неудобната поза затова спирайте пчесто за почивка.Пътувай смело.

Общи условия

Активация на акаунт