Зимата ухае на снежинки с малки Юлски беболинки.

  • 34 925
  • 733
  •   1
Отговори
# 45
  • Пазарджик
  • Мнения: 1 409
Ganbg честит празник на малката Ани Simple Smile(малко със закъснение)

По темата с градусите и облеклото-вкъщи климатика е на 22 -23градуса.Вечер палим и камина в спалнята и отварям всички врати и става по топло от 22 градуса.Но се старая да не е прекалено топло.Когато я къпем само се старая да стане доста топличко за да не се разболее.По цял ден стои по боди с дълъг ръкав и ританки(вкъщи)навън-бодито с ританките +блузка и панталонче +елек без ръкав или жилетка+пелена .Понякога е само с боди +ританки +чувалче за количка (не е много дебело)и зависи от времето с или без пелена.А ако не иска да лежи в количката нося и якенце за да сваля елека и обличам него.
Вечер спи по боди +ританки+пелена.
Нас май много ни мъчат зъбки-постоянно ръцете са в устата,спуска се да хапе,за лигите изобщо няма да споменавам и започна през ноща да се събужда през 3 часа.Иска да яде и заспива почти веднага.Тя като се роди спеше по повече през ноща.От няколко дни като я сложа повнигната на възглавница се  обръща,но в повечето  случаи е мързи.
Вчера бяхме на фирменото парти за което казвах.Изкарахме добре.Малката беше много щастлива и се усмихваше на всеки.Общо 25-26 дечица родени през годината +родителите +каки и батковци.ще кача снимки в албумчето.
Е това от мен.На 15.12 сме на Дк тогава повече Simple Smile

# 46
  • Мнения: 197
Добро утро и от нaс, вкъщи климaтикa е нa 25грaдусa, но сме с много високи тaвaни и еднaтa с
стенa е външнa, тa не е повече от 22-23 грaдусa.Нaвън кaто излезем е с тънко боди, тънко пaнтaлонче и в дебел космонaвт+ дебело 1пръст полaрено одеaло.Нaшите рaзходки сa по 4-5ч нaвън, нямa знaчение от времето,зa товa бебето е облякaно добре и се нaспивa перфектно.Вечер спим с олекотенa зaвивкa и по тънко боди и пaнтaлонче, без чорaпи, зaщито изчезвaт още при първото кърмене.Понякогa кaлпaзaнчо спи с полaрено гaщиризонче в стaятa прaвя конвекторния рaдиaтор нa 22грaдусa и го зaвивaм до кръстa.Според моите нaблюдения повечето мaйки нaвличaт децaтa си което е по-опaсното, бългaринa много го е стрaх дa не нaстине и дa не се мине  Laughing

# 47
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Абе, мамита имам подръци едни поларени и като хавлиени гащиризончета, гледам някои спят с тях, те не запарват ли  newsm78 Май и аз трябва да ги пробвам  ooooh!. Малко ме е страх, че щях да притопля малчо с едно поларено, рошаво одеяло. Стори ми се не толкова дебело пък 5 мин навън и като си пъхнах ръката и печка. За това като че ли гледам 2-3 пласта да е облечен ама да е памук и да знам какво да очаквам Simple Smile
За себе си пък съм голям фен на финно-тъканата вълна, но не знам за бебета къде мога да намеря такива дрешки.

# 48
  • Мнения: 263
Ооооо..това с обличането ми е мн. голям проблем. Аз съм зиморничава-навлечена, облечена, климатика на мах, а съпружето - по къс ръкав Laughing то затова той ми казва, че не съм критерий за обличането на детето. Не че той е - цяла зима ходи по тениски с къс ръкав и зимно яке, а при нас на морето е дооооооооста студенко с тоя гаден, смразяващ вятър.
Вкъщи е 20-21 градуса и малкия е с тънко боди и блузка с дълги ръкави и ританки, понякога му слагам и плетени от бабите памучни буйчици на крачетата, че не понасяме чорапи, а вечер махам ританките и буйките и спи с мн. тънко гащеризонче, в чувал с едно памучно одеало или пелена от карпон. Навън сме само с едно като поларено якенце в/у блузката, шапка и едно поларено одеало. Само днес, защото духаше и май беше по-студено, беше с едно плюшено одеало с каракул от едната страна /това от снимката/, и няма да ви казвам баба му (свекито), как ми го върна- с измръзнали бузки и ръчички. Аз за първи път реших да дремна малко докато ги няма, нашата ходила 2ч. навън с малкия и като го пипнах...изтръпнах. В момента 3 ч. по-късно бузите на детето са червени, сиг. са изгорели от студа  #Cussing out Някаква идея, ако до довечера се задържат така с какво да го намажа, че аз съм с чувствителна кожа и са ми ужас ръцете от 2 дена, а на малкия незнам, мн се притеснявам, направо ми иде да я убия, не го ли вижда това дете, по дяволите  #2gunfire
И..да ви представя моя малък Дрисльо:
https://photos.google.com/photo/AF1QipM5W9VJ6xM-hubhVd0Kg9tcxFu15_Xj1g-nowmJ
https://photos.google.com/photo/AF1QipMEdRUcOjL6Bz_AsUNEBdNQtLkHtqDteMJLXOgS

# 49
  • Мнения: 208
Здравейте и от мен в прекрасната празнична тема  Simple Smile
Отчет от ДК: 7.800кг(+900), 66см(+2). Днес ни биха първата ваксина Пентаксим, засега бебчо е добре.
Момичета, моето момче е един невероятен ревльо. Освен мен и татко си не признава никого, реве със страшна сила от бабите си, а те го виждат поне веднъж седмично, не са му непознати  Mr. Green
По темите
Мария Тереса ние с Линекс бейби борим запек и няма пропуск. Акото си е нормално по цвят и мирис. От днес ще пием и Гастротус за справяне с повръщането, че е ужасно. У нас всичко мирише на вкиснато, на ден въртя по 2-3 перални, а малчо си наддава добре.
Температурата вкъщи е висока 24-27 градуса, но ние обичаме да ходим боси и с летни дрехи вътре, та затова  Embarassed Проветрявам често, да не казвам, че прозореца рядко се затваря.
И бебчо обличам леко- боди с дълго ръкавче и ританки, нищо повече. Когато излизаме му слагам още панталонче,терлички, блузка, яке и шапка и го завивам с дебела пелена. Ама той реве много в количката и рядко излизаме на продължителни разходки.
Моят малък мъж вече се обръща непрекъснато, обожава да стои по коремче, прави мост и се изтласква(кога ли ще цопне и той на земята). Прави балончета и лигите са в изобилие, гука много и се смее с глас като го закачаме (най-прекрасният звук).
Имам въпрос към мамите, които правят дом. пюрета. Как ги правите? Аз варя зеленчука (досега морков, тиква, картоф), пасирам с водата, в която ври и преди ядене добавям по 1 лъжичка АМ. Вече съм заместила обедното хранене.
Извинявам се за дългия пост  Mr. Green

# 50
  • срещу двата комина :)))
  • Мнения: 3 340
аз си купих втора ръка уреда на Авент за пщрета и съм много доволна  Peace само се чудя да слагам ли АМ в пюрето, също така какво количество трябва да яде за да премахна изцяло шишето на обедното ядене  newsm78


не мога да видя снимките  Sad

# 51
  • Мнения: 160
Ние пихме гастротус - ефект нулев. Не си давайте парите. И томи е с рефлукс, с времето понамалява повръщането.

# 52
  • Мнения: 188
Ni4onka, и нашия беше с абс.същите цифри на ДК на 2.12. Той е на пюре шести ден, като теб варя и пасирам, слагам малко от водата и малко АМ. А каква ви е дозата в грамаж при пълно заместване на обедното хранене, нашата сега е 100-120 гр.?

Последна редакция: чт, 10 дек 2015, 17:52 от Кристин_

# 53
  • Мнения: 208
Ами да си призная, доста си изяжда, може би 170 гр. Четох, че трябва да хапват 120-140 гр. ама наш ревльо си остава гладен и пищи  Blush
Аз вече купих сиропа, мм каза, че струвал колкото уиски  Mr. Green
Да си призная и едно прегрешение. Бебко суче в 20 ч. за последно и сутрин папка към 7. Та аз с вечерята си пийвам чаша червено домашно винце(100 гр.)

# 54
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Доки каза за заместване е достатъчно 125 мл пюре (на мен ми излиза 120-140 мл), но после поне за минута-две си посуква просто защото не е осъзнал какво е изял. Аз, за да заместя яденето, почнах да го давам пюрето в шише, че на лъжицата се мръщи, че не пуска постоянно  Crazy Иначе го приготвям и аз така пюрирам зеленчука с водата, в която е врял и добавям 20-30 мл кърма.

# 55
  • Мнения: 1 750
Надка, не е хубаво да го учиш с пюре в шише- не е безопасно, а и после ще ти е по-трудно да го откажеш, ще си докараш по-големи проблеми Peace
Забравих за пюрето- аз хранех с пюре, в което имаше вода, не кърма/АМ. После кърмех, един вид да прави разлика Laughing

# 56
  • Мнения: 957
Здравейте Simple Smile
Ni4onka, аз правя пюретата по същия начин, но сме много далече от заместване на храненето...изяжда в най доброя случай 50 мг. и после си иска мляко. Днес пробвахме банан, адски много и хареса.. с плодовете определено ще имаме успех.

# 57
  • Мнения: 208
Аз слагам 1 мерителна лъжичка ам, но днес педи вика да слагам 2,3. Ми то ще стане само мляко, затова ви питам и вас  newsm78.
Ние днес смукахме круша. Голяма радост беше, а на пюре не му харесва.

# 58
  • София
  • Мнения: 267
Според моите нaблюдения повечето мaйки нaвличaт децaтa си което е по-опaсното, бългaринa много го е стрaх дa не нaстине и дa не се мине  Laughing
Joy искрено ме разсмя,но си абсолютно права. Преди две седмици като беше 15-16 градуса навънка беше пълно с деца увити в космонавти и одеала,само нослетата им се виждаха...Нямам представа каква е темп вкъщи,има един термометър, но кой го гледа  Whistling
Често я оставям гола да си рита,вечер спи в чувалче и по нощница,тънка памучна.Замятам и с одеалце от няколко дни,но тя се отвива.Доста топло държи това чувалче,а и ние сме ЗА каляването  Simple Smile

Мария Тереса,тези зелени акита да не са от някаква настинка,или простудяване? Някъде бях чела нещо такова  newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 664
Ничонка, всеки ден ли пихте Линекса или за определено време? Simple Smile

Бела вчера ходихме точно на педиатър специалист, защото установихме, че нашата е заминала да работи в друга държава и трябва да си търсим нова. ... И тя каза, че бебка има ускорена перисталтика. Sad

Общи условия

Активация на акаунт