Съвети за използване на перяща прахосмукачка

  • 19 232
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
.
В магазините има препарати за паркет  -  newsm78дървен. Би трябвало да има и за преящи прахосмукачки.

Ами няма, аз питах в ДМ и в големите вериги проверих. Но мисля да пробвам с обикновен, който съм си купила за обикновено миене.
То проблемът май е в разпенването. В комплекта ми има неутрализатор за пяна, който се сипва в контейнера, където водата се изсмуква. Но като гледам какво жалко шишенце е, ще ми стигне за два пъти.
Дано се намери нещо на БГ пазара, както за миенето, така и за "унищожаване" на пяната.

# 16
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Това е клип за пране с друг вид перяща на принципа на разпръскване от един контейнер и изсмукване в друг
на тапициран стол адски мръсен. Само на мъж после би му хрумналото да ливне мръсната вода в кухненската мивка и истествено върху част от плота Grinning. Но пък полезен. Доколкото виждам периодично пръскат през време на изсмукването.

И един друг със същия тип в който омазаха и после изпраха килим и матрак.  тук
Мисля, че е полезен също.

Засега не намирам нищо за паркет  Cry

# 17
  • Мнения: 1 232
В къщи сме пред диалема - Karcher или  Zelmer. Разликата е 100м лева. newsm78

# 18
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
ябълка, не съм все още човека, който да дава съвети за марка.

Доколкото видях от клиповете в Интернет, и двете са на абсолютно същия принцип. Но на живо не съм виждала Karcher  как работи и какви приставки има. Може би трябва да ги разгледаш в магазин подробно да видиш дали си струват тези 100 лв отгоре.
Засега мога да дам само отзиви за Зелмер.
 
В неделя направих първото по-основно почистване с нея. Иначе само го бяхме изпробвали  дали работи.
Чистих с водния  филтър, като сипах малко омекотител във водата, както някой беше предложил. Цялата къща ухаеше. Изчистих около 90 кв.м плюс два дивана. Не мога да опиша какво имаше после във водата.
Снимала съм го и ще кача снимка  при първа възможност.
Понеже Зелмера си има филтър, който задържа твърдите частици, косми и др. на преградата се беше натрупала тази твърдата част.
Но в останалата част, която е само водна имаше пет пръста мръсна пяна, плътна почти втвърдена. Не съм допускала, че такова нещо има в къщата ни, при положение, че у нас се чисти два пъти седмично с прахосмукачка, но обикновена. Определено водния филтър е нещо страхотно.

След това измих коридорите с приставката за миене, не мога да кажа че се справих перфектно. В началото обърках доста неща, вкл. си измих лицето по погрешка , но като за първи път очаквах да ми е дори още по-трудно. Смятам, че след два - три  употреби ще му хвана цаката и ще ми е много по-лесно и полезно.

След това само за проба измих един голям прозорец ,тип витрина като го минах с приставката  за събиране на течности и стъклото блесна.
Противно на това, което някой беше писал по-горе намирам за го перфектно!
Може би защото в моя модел няма нищо на самата тръба и е леко и удобно.

Намерих  клипове как се използва същия принцип за миене  на всички гладки повърхности, в т.ч. врати, плочки на баня и т.н.

Следващото чистене , което ще правя основно за Коледа ще го направя изцяло с нея.

Все още не смея да я пробвам на паркет, въпреки че приставката е на същия принцип както на тази която пуснах нагоре на Рейнбоу, само че не е с гъба, а е с едно нещо с четка от едната страна и с гума от другата. Но тази част може да се маха и тогава остава само пластмасовата част. Не можах да го обясня Embarassed

# 19
  • Мнения: 3
Здравейте!От няколко дни имам прахосмукачка зелмер zvc764ct....та въпроса ми е ако някой има,нека ми сподели обезпенителя дали се слага в големия контейнер и дали се сипва вода там....или просто така на сухо се слага препарата против пяна?

# 20
  • Мнения: 65
Аз слагам  вода в големия контейнер и сипвам обезпенителя .

# 21
  • Мнения: 3
Аз слагам  вода в големия контейнер и сипвам обезпенителя .
Благодаря!И аз започнах да сипвам по малко вода....на дъното само,не докъдето е указано!

# 22
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 294
Не съм сигурна че разбрах правилно въпроса.
Обезпенителя при нормално чистене не го слагам изобщо.
Ако чистиш от прах и боклуци трябва задължително да пълниш големия съд до указаното място, защото само тогава въздуха минава през слой вода - т.е. Имаш воден филтър. В противен случай праха и фините частици си излизат с изходящата струя въздух.

# 23
  • Мнения: 3
Не съм сигурна че разбрах правилно въпроса.
Обезпенителя при нормално чистене не го слагам изобщо.
Ако чистиш от прах и боклуци трябва задължително да пълниш големия съд до указаното място, защото само тогава въздуха минава през слой вода - т.е. Имаш воден филтър. В противен случай праха и фините частици си излизат с изходящата струя въздух.
Имах в предвид,когато се използва функция пране....иначе при чистене на прах си пълня контейнера до указаното ниво!

# 24
  • Мнения: 2
Здравейте, винаги ли когато се ползва воден филтър ли трябва да се слага препарат против образуване на пяна или само, когато се ползва функция пране. Благодаря

# 25
  • Мнения: 3
Честито със здраве да си я ползваш!
Имам перяща прахосмукачка от 11 години.С нея съм прала дамаски по дивани,столове,килими и теракот вкъщи, както и седалките и пода в колата / 2-3 пъти/.Моята е Филипс Триатлон.За прозорците трябваше да купя отделни приставки,но така и не стигнах до тях.Препарати съм си купувала откъде ли не,но най-важното е на тях да е посочено,че са специално за перящи прахосмукачки, защото те не са пенливи.Обикновено ако не са за прахосмукачка, те могат да  се разпенват вътре в резервоара и пяната може да увреди уреда - на моята мотора е в капака.
Здравейте, поне я купих преди няколко дни - Зелмер
и се опитвах да ползвам функцията пране с голямата и малката приставка, но при сушене не успявам да подсуша тапицерита и матрака...Има ли друга поставка, която трябв ада сложа, когато след прането трябва да сменя или със същата приставака се осъществява? Аз не съм мокрила почти матрака, но не изсушава изобщо, нещо ли пропускам аз?

# 26
  • Мнения: 3
Здравейте, поне я купих преди няколко дни - Прахосмукачка Zelmer Aquawelt Плюс ZVC762ST
и се опитвах да ползвам функцията пране с голямата и малката приставка, но при сушене не успявам да подсуша тапицерита и матрака...Има ли друга поставка, която трябв ада сложа, когато след прането трябва да сменя или със същата приставака се осъществява? Аз не съм мокрила почти матрака, но не изсушава изобщо, нещо ли пропускам аз?[Исках да ви попитам и при пране е нужно да слагам препарата в резорвоара за препарат , а трябва лида слагам и чиста вода в гомемия резорвор или не?

Общи условия

Активация на акаунт